Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Soundtrack

Go down 
АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Soundtrack   Пон Ное 13 2006, 22:23

Еве му ја мислев многу долго кај да ја ставам темава посто е за песни у филм ама нема везе. Значи можете да пишете која вака убава песна сте ја чуле у некој филм и ако може па пишете и изведувач! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Сре Ное 22 2006, 22:05

K-Ci & JoJo - Crazy од филмот Save the last dance
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Сре Ное 22 2006, 22:16

фино! језда го неам чуено ама ај! иначе мене ми е омилена песната Malaguena Salerosa! Od Kill Bill Vol.2 e! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Сре Ное 22 2006, 22:45

Eye Of The Tiger - Rocky
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Пет Ное 24 2006, 00:32

Maria of my sould - Mambo Kings ( мислам така дека се викаше, многу стар филм... )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Rogue
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 15
Age : 27
Registration date : 2006-12-13

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Пет Дек 15 2006, 15:31

Го имам цел саундтрак од Mambo Kings, ВЛАДЕЕ.

Инаку, други саудтраци што ги бива: Gladiator, LotR (сите 3 дела), тој филмот со Амелија Пулен, Battlestar Galactica.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Нед Дек 31 2006, 17:44

Loose, footloose
Kick off your Sunday shoes..... Smile

Tell me more, tell me more, did you get really far
Tell me more, tell me more like does he has a car... hahaha

Pa i soundtrackot od Lion King e zakon....Hacuna matata, The Lion Sleeps Tonight, I Just Can't Wait To Be King, Can You Feel The Love Tonight...sve zakon pesnicki...

Ama najnajomileni sountrackovi (zborov e... Smile ) mi se od Blues Brothers i od Hair (posebno ja ljubam Let The Sunshie od Hair) afro
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Нед Дек 31 2006, 18:44

нате а да не го заборави pulp fiction?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Вто Јан 02 2007, 21:14

smiley Smile напиша:
нате а да не го заборави pulp fiction?

тоа се подразбира afro afro GYBWS lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Вто Јан 02 2007, 22:34

NaTaLi напиша:
smiley Smile напиша:
нате а да не го заборави pulp fiction?

тоа се подразбира afro afro GYBWS lol! lol!
душиче! те измачив, а? Laughing (ама дебилски се смее)geek
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Нед Јан 14 2007, 01:42

Eminem - 8 Mile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   Нед Јан 14 2007, 01:44

Од Godfather , od The good, the bad, and the ugly, и најново од Казино Ројал, посебно спотот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Soundtrack   

Вратете се на почетокот Go down
 
Soundtrack
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: