Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Коли

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Коли   Саб Мар 24 2007, 21:29

дали ги купил лада некој ? многу е добро ова .... немаа до сега вакви коли
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Коли   Нед Мар 25 2007, 22:08

ova e nesto super na lada im svetnala nekoja sijalicka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Коли   Вто Апр 03 2007, 22:48

400.000 примероци од Renault Clio на сервисRenault конечно призна сериозен недостаток на целата серија на популарниот модел Clio 2. Конкретно, се работи за бизарен дефект на држачите на хаубата, што како последица има отворање при големи брзини.
Познатото британско здружение за заштита на потрошувачите Watchdog веќе од поодамна прима жалби за спомнатиот модел, а целата работа кулминирала минатата недела. Watchdog објавиле и интервју со поранешниот PR менаџер на Renault, Граем Холт, кој изјавил: "Мислам дека тоа е срамно. Загрозувањето на животите на сопствените купувачи е навистина сериозна работа".
Watchdog за прв пат јавно го поставиле овој проблем минатата година, а од тогаш се јавиле уште 1000 незадоволни купувачи со истиот проблем. Во Renault наводно отсекогаш се оградувале од проблемот, префрлувајќи ја вината на купувачите поради лошото одржување, но Холт смета дека тоа сепак е фабрички проблем: "Ова се случува само со Clio, а тоа укажува на нешто".
На крајот, Renault под притисок на Watchdog ги повика сопствениците во сервис на проверка на спорниот држач. Се работи за 400.000 возила произведени помеѓу 1998 и 2005 година.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Коли   

Вратете се на почетокот Go down
 
Коли
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: