Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Тенис

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Тенис   Чет Ное 16 2006, 14:20

Сезоната во белиот спорт е при крај. Justine Henin-Hardenne и Roger Federer ги земаа наградите за прворангирани тенисери оваа година.
WTA турнирите веќе завршија со победата на Justine Henin-Hardenne во Мадрид.
Останува уште Мастерс Купот во Шангај на кој за титулата се борат R. Federer, R. Nadal, N. Davydenko, A.Roddick, I. Ljubicic, D. Nalbandian и
T. Robredo.
Ме интересира кој е ваш омилен/а тенисер/ка и кој мислите дека ќе ја освои титулата во Шангај, Кина. А за оние кои не знаат, јас верно си навивам за Федерер Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
NaTaLi

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Ное 16 2006, 21:17

Си знаеме дека си го љубиш Федерер и ја за тоа ништо више не коментирам Laughing Laughing
Иначе тенис глеам понекад пошто ми е интересно коа офкаат тенисерите, а тенис ко тенис не љубам баш многу... lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Ное 16 2006, 21:54

Тенис гледам заради Маша. Кога и да е ќе стане најдобра, зошто сите што и се конкуренција се при крај...
Од мажите сум за Надал, кој исто така наскоро ќе стане најдобар. Федерер добар човек, ама не навивам за него...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Ное 16 2006, 22:07

Поздрав со песната Beautiful Maria Of My Soul Wink Мислам дека е соодветна за темава Smile


Последната промена е направена од на Чет Ное 16 2006, 22:51. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Ное 16 2006, 22:49

NaTaLi напиша:
Си знаеме дека си го љубиш Федерер и ја за тоа ништо више не коментирам Laughing Laughing
Иначе тенис глеам понекад пошто ми е интересно коа офкаат тенисерите, а тенис ко тенис не љубам баш многу... lol! lol!

аха башка сеа и се квалификуваше за полуфинале Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 17 2006, 00:12

i jas sum za federer
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
High_Voltage
Администратор
High_Voltage

Број на мислења : 458
Age : 28
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 17 2006, 00:39

Тенис гледам ради Шарапова, девојката е гром. Федерер не ми се свиѓа, а и стар е...Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 17 2006, 02:33

ја не глеам тенис а не сум ни за федерер пошто се римува со педерер! а и ако глеам тенис глеам при крај и ради истите причини како и Нате! pirat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 17 2006, 22:10

High_Voltage напиша:
Тенис гледам ради Шарапова, девојката е гром. Федерер не ми се свиѓа, а и стар е...Laughing Laughing Laughing

affraid не е стар Rolling Eyes Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 00:13

Млад да не е случајно ?
Дека е најдобар во моментов неоспорно е... Ама Надал полека го стига, и не знам колку може да се пофали Федерер на Роланд Гарос... ( не ми текнува колку години по ред го нема освоено... )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 00:22

Надал е најбољи бе денес го тепаше Давиденко па ќе видиме
Како и да е ја мислам дека за едно 2-3 години ќе го стигне Федерер
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 15:43

Сабејле гледав реприза на ТВ4 Родик го тепаше Љубичич
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 16:49

Еј мислам дека сеа игра Федерер, т.е. можеби е до сеа завршено! geek
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 20:36

Moscow_BoY напиша:
Млад да не е случајно ?
Дека е најдобар во моментов неоспорно е... Ама Надал полека го стига, и не знам колку може да се пофали Федерер на Роланд Гарос... ( не ми текнува колку години по ред го нема освоено... )

Епа ако некој на 25 години е стар за тебе тогаш... иначе не го освоил Роланд Гарос пошо не игра толку добро на земја, а Надал е таму најдобар. Ај нека проба Надал да го освои Wimbledon Twisted Evil

Proof напиша:
Надал е најбољи бе денес го тепаше Давиденко па ќе видиме
Како и да е ја мислам дека за едно 2-3 години ќе го стигне Федерер

Ама затоа денес изгуби од Федерер и тоа во два сета Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 21:03

Надал сега влезе во тениската елита, а да те потсетам и самиот Федерер рече дека не знае како ќе се справи со Надал за неколку години, зошто станува се подобар и подобар.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 21:15

Еј а денес победи и Блејк, така? Против Налбандиан. Ја видов дека имаше и водеше Блејк. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 21:27

Не ја гледав таа...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 22:27

smiley Smile напиша:
Еј а денес победи и Блејк, така? Против Налбандиан. Ја видов дека имаше и водеше Блејк. Smile

Аха. Утре играат финале Федерер - Блејк
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 18 2006, 23:59

Требаше Надал да тепа али ај му се посреќи на тоа швајцарското сирење ќе го видиме против Блејк
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Ное 19 2006, 02:46

Proof напиша:
Требаше Надал да тепа али ај му се посреќи на тоа швајцарското сирење ќе го видиме против Блејк

Блејк ниеднаш у живот го нема тепано Федерер. секогаш губи, така да познат е победникот во Шангај Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Ное 19 2006, 15:14

Чекај а Родик од кој изгуби ?
Хаха, сум се газел од смеење кога му се бунеше на судијата Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Ное 19 2006, 21:43

Moscow_BoY напиша:
Чекај а Родик од кој изгуби ?
Хаха, сум се газел од смеење кога му се бунеше на судијата Very Happy

Па Родик изгуби и од Федерер и од Налбандијан, али тоа кога се бунеше мислам дека беше кога играше против Налбандиан Rolling Eyes

А и шо е важно ФЕДЕРЕР ПОБЕДИИИИИ !!!!!!!! cheers cheers cheers
а башка и Русевски го коментираше мечот Shocked Shocked Shocked
штета што станав касно па само крајот го фатив Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Ное 19 2006, 21:51

S|m0n4e напиша:
Moscow_BoY напиша:
Чекај а Родик од кој изгуби ?
Хаха, сум се газел од смеење кога му се бунеше на судијата Very Happy

Па Родик изгуби и од Федерер и од Налбандијан, али тоа кога се бунеше мислам дека беше кога играше против Налбандиан Rolling Eyes

А и шо е важно ФЕДЕРЕР ПОБЕДИИИИИ !!!!!!!! cheers cheers cheers
а башка и Русевски го коментираше мечот Shocked Shocked Shocked
штета што станав касно па само крајот го фатив Neutral

Против Љубичич играше. Знаев дека ќе пишеш одма одкако ќе дојдеш Very Happy
Се радуваш како ти да си победила... lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Ное 19 2006, 22:02

Moscow_BoY напиша:
S|m0n4e напиша:
Moscow_BoY напиша:
Чекај а Родик од кој изгуби ?
Хаха, сум се газел од смеење кога му се бунеше на судијата Very Happy

Па Родик изгуби и од Федерер и од Налбандијан, али тоа кога се бунеше мислам дека беше кога играше против Налбандиан Rolling Eyes

А и шо е важно ФЕДЕРЕР ПОБЕДИИИИИ !!!!!!!! cheers cheers cheers
а башка и Русевски го коментираше мечот Shocked Shocked Shocked
штета што станав касно па само крајот го фатив Neutral

Против Љубичич играше. Знаев дека ќе пишеш одма одкако ќе дојдеш Very Happy
Се радуваш како ти да си победила... lol!

па против Љубичич победи Rolling Eyes Rolling Eyes
и шо ако се радувам, тебе криво да не ти е Laughing Laughing
ја поише се израдував Русевски кога го видов на тв Shocked Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Ное 19 2006, 22:05

Зашо да ми е криво... Јас не сум против Федерер... Добар е победил, нема што. А за тој Русевски првпат слушам али ок...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тенис   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенис
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: