Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Тенис

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Ное 19 2006, 22:11

Moscow_BoY напиша:
Зашо да ми е криво... Јас не сум против Федерер... Добар е победил, нема што. А за тој Русевски првпат слушам али ок...

епа шо да ти праам Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Ное 19 2006, 23:38

Тој слишнал ли за мене ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пон Ное 20 2006, 01:43

Ја у било кој случај би била против Федерер ама сеа сум за него пошто Блејк е американец (а нив ги мрзам)! Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пон Ное 20 2006, 22:58

Федерер пак ги растури...

Со убедливата победа од 6-0 6-3 6-4 над Џејмс Блејк во финалето на
Мастерс Купот, Роџер Федерер уште еднаш демонстрираше дека е класа над
останатите тенисери.

Блејк го опиша мечот како лекција по тенис,
во која професорот ги демонстрираше своите способности одигрувајќи
неверојатно квалитетни поени.

Првиот тенисер во светот лани ја
загуби титулата од Давид Налбандиан, но побрза да покаже дека тоа нема
да се случи и оваа година.

Тој целосно доминираше во првиот сет,
освојувајќи ги сите гејмови и оставајќи го Блејк да гледа нагоре,
барајќи некое божје чудо.

Вториот сет започна слично неизбежноста на победата на Федерер стана јасна, па публиката почна да навива за Блејк.

Но дури и кога Блејк почна да освојува гејмови, во ниеден момент не изгледаше дека победата нема да му припадне на Швајцарецот.

Дека Блејк не се предаваше, показател се неговите 11-те брејк поени, од кои успеа да материјализира само еден.

Тој
се обидуваше на сите можни начини, испраќајќи ја топката по целиот
терен, но Федерер го искористи остатокот од мечот за прикажување на
своите невидени вештини.

По само 96 минути игра, Федерер го освои последниот турнир во годината трет пат во четири години.

Со
освојувањето на Мастерс Купот и 1,52 мил. долари, Федерер стана првиот
тенисер што заработил повеќе од 8 мил. долари од турнири во една сезона.

Исто
така тој обезбеди и доволно АТП поени за да го сруши рекордот од 160
последовни недели како прво-рангиран, што го држи Џими Конорс.

И покрај тешкиот пораз во финалето, Блејк оваа за него одлична сезона ќе ја заврши како четврти тенисер во светот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Вто Ное 21 2006, 00:51

Ај честито Федерер (ама немој у навика да ти прејде!) lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Вто Ное 21 2006, 12:59

a odamna mu e prejdeno u navika
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Сре Ное 22 2006, 22:07

Абе прејдено му е у навика, али тоа е добра ствар
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Сре Ное 22 2006, 22:18

Епа не е баш добра ствар! Исто како Шумахер што нон-стоп победуваше па на сите им беше досадно! ај можеби надал некад ќе го стигне овој федерер! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Ное 23 2006, 13:26

smiley Smile напиша:
Епа не е баш добра ствар! Исто како Шумахер што нон-стоп победуваше па на сите им беше досадно! ај можеби надал некад ќе го стигне овој федерер! Smile

да да НЕКАД Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 24 2006, 00:42

Абе остај таа работа, од Федерер има многу по успешни што биле, па па почнале да губат...
Како викаше гатачката во матрикс, се што има почеток има и крај Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 24 2006, 00:44

Е да чист пример за тоа ти е Пит Сампрас
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 24 2006, 00:47

Proof напиша:
Е да чист пример за тоа ти е Пит Сампрас

Basketball Basketball Basketball
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 24 2006, 01:11

И Андре Агаси! Very Happy Basketball
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 24 2006, 14:14

Moscow_BoY напиша:
Абе остај таа работа, од Федерер има многу по успешни што биле, па па почнале да губат...
Како викаше гатачката во матрикс, се што има почеток има и крај Smile

па добро де не реков ја дека он ќе игра до 101година и дека до тогаш нема да изгуби .... бог да чува... и btw најди си некоја поинтересна работа и остај ме мене на мира
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 24 2006, 14:29

Ја со Пруф зборам, кој те спомнува тебе ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 24 2006, 22:03

Хихи! Ама сте интересни како се рчкате! Ај доста за тие! а шо мислите за нашиве тенисери? сеа симонче одма ќе пише РУСЕВСКИ!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Ное 24 2006, 23:26

Јас тенис гледам воглавном за Маша, гледам кога се играат големи турнири, од нашите ни еден не знам, така да џабе ми зборите.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Ное 25 2006, 19:10

smiley Smile напиша:
Хихи! Ама сте интересни како се рчкате! Ај доста за тие! а шо мислите за нашиве тенисери? сеа симонче одма ќе пише РУСЕВСКИ!!!

Па... Embarassed /ме ис ин лав I love you Laughing
а и кој друг Rolling Eyes само двајца се нај нај сите други се тапа...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Ное 26 2006, 01:14

Е добро де! А како се викаше другиот на М беше!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пон Ное 27 2006, 19:58

smiley Smile напиша:
Е добро де! А како се викаше другиот на М беше!

Лазар Магдинчев Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пон Дек 11 2006, 23:01

Moscow_BoY напиша:
Надал сега влезе во тениската елита, а да те потсетам и самиот Федерер рече дека не знае како ќе се справи со Надал за неколку години, зошто станува се подобар и подобар.
Toa беше изјавено чисто од куртоазија.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пон Дек 11 2006, 23:50

Е тоа ќе каже самото време...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Сре Јан 10 2007, 19:27

Поранешниот австралиски Дејвис Куп репрезентативец Скоп Дрејпер е нов тренер на некогашниот прв светски рекет Лејтон Хјуит. Неговиот менаџер Џастин Коен изјави дека Дрејпер ќе биде тренер само до крајот на Австралија опен, но не ја исклучи можноста за продолжување на соработката меѓу нив двајца во иднина.
Дрејпер повеќе од 20 години беше тениски професионалец, најдобар негов пласман на АТП листата е 42 позиција, а во 2005 година триумфираше на Австралија опен во конкуренција на мешани двојки заедно со својата сонародничка Саманта Стосур.

Дрејпер и Хјуит заедно ги бранеа боите на Австралија во Дејвис купот во дуелот со Индија во 2002 година.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Сре Јан 10 2007, 21:35

Ајде уште 5 дена до почетокот на Australia open. Кои се вашите фаворите. Кај мажите според мене Федерер, а кај жените Шарапова. Па да ве чујам повелете...........
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Сре Јан 10 2007, 21:53

Slash напиша:
Ајде уште 5 дена до почетокот на Australia open. Кои се вашите фаворите. Кај мажите според мене Федерер, а кај жените Шарапова. Па да ве чујам повелете...........

FEDERER !!!! cheers cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тенис   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенис
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: