Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Компјутерски хумор

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Компјутерски хумор   Саб Ное 18 2006, 01:29

Овој линк мора да го проверите... клик

Воедно е и отворена темата компјутерски хумор...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Пон Ное 20 2006, 13:57

- Големите откритија се случиле по грешка.
- Нови системи генерираат нови проблеми.
- Логиката е систематски начин како самоуверено да дојдеш до погрешен заклучок.
- Да се греши е човечки, но потребен е компјутер за работите да се зезнат до крај.
- Секоја направа содржи барем еден дел кој веќе застарел, два дела кои не можат да се купат и три дела кои сеуште се во фаза на развој.
- Се е можно, освен скијање низ ротирачка врата.
- Доколку некој експеримент успее, тогаш нешто не е во ред.
- Кога се ќе пропадне, прочитајте го упатството.
- Секој предмет кој ќе падне, ќе се стркала во најнепристапниот ќош.
- Сите работи тргнуваат наопаку истовремено.
- Предметот ќе биде оштетен пропорционално на својата вредност.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Сре Ное 22 2006, 00:18

TCP/IP - Три црни пива/И Пуканки
DHCP - Дупли Хмељ за Црни Пива
WINS - Вино Има, Наточи за Сите
ASP- Ајде Сите Пијте
PPP- Пијам Пиво Попладне
DVD- Дај Вино Друже
ISA- Идат Старите Алкохоличари
GPS - Горско Пиво за Сите
ODBC - Однеси Два Балантајна на Цурине
DNS - Дај Ни Соленки
ARP - Ајде Радосни Пијаници
PAP - Пеколно Алкохоличарите повраќаат
ADO - Алкохолот Доаѓа Одма
.NET - Нека Етанол Тече
SRC - Сепак Ракија за Цурите
AGP - Алкохол Господата Пијат
DDR - Донеси Домашна Ракија
FTP - Ферментација Топла Препорачувам
UTP - У Тегла Пијам
AGP - Ајде Голтни Пивце
TELNET - Точено Ефтино Литро Ноќе Елиминира Тегоби
PING - Пивска Индустрија Некогашен Гигант
WWW - Водка Води кон Вандализам
3D- 3 Домашни
GPRS - Големо Пиво и Ракија Сместа!
BMP - Бил Мамурен После...
USB - Уживај во Стрејт Бурбон
DSL - Дај за Сите Лозова
P2P - Прати 2 Пива
CSS - Цврцкај само Смирноф
DOS - Дај Отвори Смирноф
ISDN - Исто Само Дупло Наточи
PDF - Пиеме До Фајронт
MP3 - Мали Пива 3
JPG - Јагодинско Пиво Големо
TTF - Точи Таа Финландијата
UPS - Удри По Шљивовица
SQL - Стави Коцка Лед
VoIP - Вињакот Одма Испиј го Пијандуро!
WIN XP - Водка Исклучиво на ЕКС Пијам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Сре Ное 22 2006, 00:26

Компјутерски клетвиДа ти се поебе 9-та игличка од процесорот.
Да ти се стопи матичната, како чоколадо во микробранова да ти стане.
Да ти се заглави буквата „С“ од тастатурата.
Да ти откаже Num Lock диодата.
Дај боже сите кулери топло да ти дуваат.
Да ти се поебат 457-миот и 894-тиот пиксел на мониторот.
Дај боже End Task копчето од Task Manager, disabled да ти биде.
Да ти се поебе ласерот од CD-ROM-от, па CD-иња на игла да вртиш
Кога нема да ти се дига да немаш опција SafeMode
Да даде Господ да фаќаш WiFi мрежа со 100% јачина на сигнал и пак да не ти отвора страници...
Да ти пишува Press any key, кога тастатурата ќе ти е расипе!
Да ти пишува Click here, кога маусот ќе ти се расипе!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Пет Ное 24 2006, 00:04

Информатички жениЖена PASSWORD - веруваш дека си единствениот кој ја познава, но всушност ја познава уште половина земјина топка.
Жена E-MAIL - од десет работи што ти ги кажува, осум се глупости.
Жена WINDOWS - сите знаат дека е глупа, но никој неможе да живее без неа.
Жена SERVER - секогаш зафатена кога ти треба.
Жена DOS - сите ја имаат користено барем еднаш во животот, но никој повеќе не ја сака.
Жена МOUSE - работи само кога ја тепаш и малтретираш.
Жена HARD DISC - секогаш се сеќава на се! Засекогаш!
Жена MULTIMEDIA - со неа ти се чини дека се изгледа поубаво.
Жена BACKUP - можеби ќе верувате дека го поседува сето она што ви е потребно, но во најважниот момент ќе се покаже дека нешто и недостасува.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Пет Ное 24 2006, 01:17

Дали некои (или сите) од овие ствари се крадени од Елфаско???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
zoko
Модератор
avatar

Број на мислења : 196
Age : 28
Локација : далеку во облаците
Registration date : 2006-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Нед Дек 31 2006, 12:51

Proof напиша:
Информатички жени Жена PASSWORD - веруваш дека си единствениот кој ја познава, но всушност ја познава уште половина земјина топка.Жена E-MAIL - од десет работи што ти ги кажува, осум се глупости.Жена WINDOWS - сите знаат дека е глупа, но никој неможе да живее без неа.Жена SERVER - секогаш зафатена кога ти треба.Жена DOS - сите ја имаат користено барем еднаш во животот, но никој повеќе не ја сака.Жена МOUSE - работи само кога ја тепаш и малтретираш.Жена HARD DISC - секогаш се сеќава на се! Засекогаш!Жена MULTIMEDIA - со неа ти се чини дека се изгледа поубаво.Жена BACKUP - можеби ќе верувате дека го поседува сето она што ви е потребно, но во најважниот момент ќе се покаже дека нешто и недостасува.
ustav usta
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Чет Јан 04 2007, 14:02

1. На веб сајтот 'Who Represents' можете да го најдете името на агентот кој застапува некоја шоубизнис ѕвезда. Името домеинот е, кхм... www.whorepresents.com (Whore Presents)

2. Experts Exchange, база на податоци која можат да ја користат програмери за да разменат мислења. Адресата е:
www.expertsexchange.com (Expert Sex Change)


3. Барате моливи? Не барајте повеќе, тука е Pen Island на:
www.penisland.net (Penis Land)

4. Ви треба терапевт? Пробајте го Therapist Finder на:
www.therapistfinder.com (The Rapist Finder)
5. Тука е и компанијата Italian Power Generator…
www.powergenitalia.com (Power Genitalia)

6. Не помалку интересна е и Mole Station Native Nursery, стационирана во Нов Јужен Велс:
www.molestationnursery.com (Molestation Nursery)

7. Доколку барате компутерски софтвер:
www.ipanywhere.com (I "pee" anyhere)

8. Добредојдовте во First Cumming Methodist Church. Ќе ги најдете на адресата:
www.cummingfirst.com (Cumming First)

9. Арт дизајнери може да се побараат на веб сајтот:
www.speedofart.com (SpeedoFart)

10. Викенд на езерото Тахо? Имате брошура на:
[url=http://www.gotahoe.com (Got a Hoe)]www.gotahoe.com (Got a Hoe)[/url]

хахахахахахах!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Чет Фед 01 2007, 11:24

не е баш ова РС хумор .... повеке е како заебанција напраено ама стварно незнаев кај да го сместам а сакав да го видите (барем тие што не го виделе)
Епа уживајте Very Happy :

Кој род се компјутерите?
На
курс по шпански јазик во Лондон, професорката се обидува да им објасни
на присутните, дека во шпанскиот именките се или во машки или во женски
род. Така, на пример: куќа е женски род, la casa, додека молив е во машки род, el lapiz.
По ова некој од студентите прашал кој род е компјутерот. Наместо да
даде одговор професорката го поделила класот на две групи, машки и
женски, чија задача била самите да одлучат дали "компјутер" треба да
биде машка или женска именка. Секоја група требала да даде 4
објаснувања за своето тврдење.

Машката група одлучила дека компјутер дефинитивно може да е само во женски род la computadora, бидејќи:

- никој освен нивниот креатор, не може да ја разбере нивната внатрешна логика.
- јазикот кој го користат за комуникација со останатите компјутери е неразбирлив за сите останати.
- Дури и најмалите грешки остануваат евидентирани во трајната меморија, доколку има потреба подоцна да се разгледаат.
- Откако ќе се посветиш на еден, наскоро ќе завршиш трошејќи речиси половина од платата на негово до средување.Сепак,
женската група не се согласила со ваквото лингвистичко објаснување и во
својот извештај порачала дека компјутер може да биде само во машки род el computador, бидејќи:

- За да направиш било што, мораш да го подигнеш.
- Имаат премногу податоци, но не можат сами за себе да размислуваат.
- Тие би требало да ги решаваат проблемите, но во 50% од случаите ТИЕ се проблемот.
- Само што ќе се поврзеш со еден, сфаќаш дека ако си почекала уште малку би добила нов и подобар модел.


Жените победиле!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Чет Фед 01 2007, 12:36

Па нормално дека победиле кога имаат професорка а не професор
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Чет Фед 01 2007, 13:00

Proof напиша:
Па нормално дека победиле кога имаат професорка а не професор

lol! lol! имаш право !! ЖЕНИ !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Пет Фед 02 2007, 01:14

Локалната Управа во централна Чешка отпушти од работа петмина
свои вработени поради тоа што повеќе од половина од работното време
играле карти и други игри на службените компјутери, објави еден чешки
информациски сајт.

Според најавите, други 13 службеници во Управата ќе останат без
награди до крајот на годинава бидејќи не ги користеле компјутерите за
извршување на работните задачи.
Локалната управа еден месец тајно набљудувала како нејзините
службениците ги користат компјутерските програми. Рекордер бил еден
службеник кој поминал 70 часа во редење на познатиот пасианс Solitaire.

Најголем број вработени кои играле игри на службени компјутери имало во одделите за образование и заштита на животната средина.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Саб Фед 03 2007, 16:14

тоа со компјутерот ти е закон! хахаха! стварно бе такви сте! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   Нед Фед 04 2007, 14:29

smiley Smile напиша:
тоа со компјутерот ти е закон! хахаха! стварно бе такви сте! lol!

ШУШ !!! да не чујам збор !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерски хумор   

Вратете се на почетокот Go down
 
Компјутерски хумор
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Хумор и Игри-
Отиди до: