Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Кој е вистинскиот Борат ?

Go down 
+3
smiley :)
Moscow_BoY
S|m0n4e
7 posters
АвторПорака
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e


Број на мислења : 263
Age : 33
Registration date : 2006-10-27

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedСаб Ное 18 2006, 20:44

Турската интернет ѕвезда за која ние овде одамна знаеме дека е инпирацијата за ликот „Борат“ на Саша Барон Коен, патува во Лондон во потрага по извинување и начин да се омрси од приходите што ги
генерираше изненадниот успех на филмот „Borat: Cultural Learnings of
America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan“.

Махир Чахри (44) стана сајбер ѕвезда откако постави лична веб страна во 1999 година, на која беа претставени фотографии и коментари кои ги засмејуваа интернет корисниците ширум светот. Читателите беа шармирани од неговиот никаков англиски јазик и дегенско пикирање жени: „Who is want to come TURKEY I can invitate ... She can stay my home.“

„На светот му е јасно дека тој го копира Махир“, изјавил Чахри во
телефонско интервју од својот дом во Измир во понеделник, непосредно пред да се упати во Истанбул, каде требало да гостува во ток-шоу.

„Тоа не го кажувам јас – туку светот. Имам примено еден куп имејл пораки од луѓе од САД кои тврдат дека ме имитира“, вели тој.

Чахри, кој е по професија фриленс новинар, патува во Лондон каде што треба да се сретне со својот менаџер и адвокат за да ги продискутира своите опции, како и да одржи интервјуа за британските весници. Тој очекува да добие „признание или извинување“ од Коен.

„Маските ќе паднат“, вели тој, „Коен прави пари искористувајќи ме мене.“

Филмот ’Борат: ....’ во премиерниот викенд заработил 26,5 мил. долари во САД.

Инаку Коен тврди дека Борат е „скинат“ од некој што го сретнал во јужна Русија.

Дали лаже Саша Барон Коен, можете самите да процените овде.
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedСаб Ное 18 2006, 21:08

Стара ти е информацијата, ја пишуваше на премиерата во вест. Друго, што ако го копирал, кога Борат стана мега популарен и секој му го гледа шоуто, а за Турчинов не сум слушнал .... А ни ти немаше да слушнеш да не беше Борат Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedСаб Ное 18 2006, 21:13

Абе ја видов страната и има некои сличности ама Саша Барон Коен не е само Борат, туку е и Али Џи (со којшто исто така има постигнато голем успех), а и австрискиот педер Бруно! Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e


Број на мислења : 263
Age : 33
Registration date : 2006-10-27

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedСаб Ное 18 2006, 22:33

Moscow_BoY напиша:
Стара ти е информацијата, ја пишуваше на премиерата во вест. Друго, што ако го копирал, кога Борат стана мега популарен и секој му го гледа шоуто, а за Турчинов не сум слушнал .... А ни ти немаше да слушнеш да не беше Борат Smile

абе мене за Борат ич к** не ме боли пошо органски не го поднесувам тоа одвратно суштество. а иначе ова го постирав од чиста информативна природа.
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedСаб Ное 18 2006, 22:57

S|m0n4e напиша:
Moscow_BoY напиша:
Стара ти е информацијата, ја пишуваше на премиерата во вест. Друго, што ако го копирал, кога Борат стана мега популарен и секој му го гледа шоуто, а за Турчинов не сум слушнал .... А ни ти немаше да слушнеш да не беше Борат Smile

абе мене за Борат ич к** не ме боли пошо органски не го поднесувам тоа одвратно суштество. а иначе ова го постирав од чиста информативна природа.

Нормално како може да те боли кога го... lol!
Се зезам, ама сериозно треба да преснатеш да пцуеш lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole


Број на мислења : 637
Age : 33
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedНед Ное 19 2006, 13:40

a da ne se rckate moze Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedНед Ное 19 2006, 23:41

Ееее... сега и ти...
Да не те нервира ? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
NaTaLi
Модератор
NaTaLi


Број на мислења : 775
Age : 33
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedПон Ное 20 2006, 00:04

Абе Борат глуп филм е, мене појше ми се свиѓа Леси се врача кучи (знаат Симо4е и Зоко на што мислам)...
Вратете се на почетокот Go down
High_Voltage
Администратор
High_Voltage


Број на мислења : 458
Age : 33
Registration date : 2006-10-14

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedПон Ное 20 2006, 00:06

NaTaLi напиша:
Абе Борат глуп филм е, мене појше ми се свиѓа Леси се врача кучи (знаат Симо4е и Зоко на што мислам)...

е кажи де и ние да знаеме
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/
NaTaLi
Модератор
NaTaLi


Број на мислења : 775
Age : 33
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedПон Ное 20 2006, 00:08

Абе нишо, за филмот глупости.... Wink
Вратете се на почетокот Go down
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedПон Ное 20 2006, 01:39

абе Нате тебе борат не ти се свиѓа ради сестра му Наталија! ај немој така! вди го филмот без тој дел и после кажи!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e


Број на мислења : 263
Age : 33
Registration date : 2006-10-27

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedПон Ное 20 2006, 11:38

NaTaLi напиша:
Абе Борат глуп филм е, мене појше ми се свиѓа Леси се врача кучи (знаат Симо4е и Зоко на што мислам)...

Целосна поддршка за Бебе Laughing Laughing Laughing Cool Cool Cool
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedПон Ное 20 2006, 23:38

S|m0n4e напиша:
NaTaLi напиша:
Абе Борат глуп филм е, мене појше ми се свиѓа Леси се врача кучи (знаат Симо4е и Зоко на што мислам)...

Целосна поддршка за Бебе Laughing Laughing Laughing Cool Cool Cool

Ц ц ц ц, се здружувате тука. Ми праике источни - западни блокови pirat
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e


Број на мислења : 263
Age : 33
Registration date : 2006-10-27

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedСре Ное 22 2006, 13:17

Moscow_BoY напиша:
S|m0n4e напиша:
NaTaLi напиша:
Абе Борат глуп филм е, мене појше ми се свиѓа Леси се врача кучи (знаат Симо4е и Зоко на што мислам)...

Целосна поддршка за Бебе Laughing Laughing Laughing Cool Cool Cool

Ц ц ц ц, се здружувате тука. Ми праике источни - западни блокови pirat

Па нормално Laughing Туку ај да не почнувам, па пак да не ми ги избришат постовите Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedСаб Дек 09 2006, 00:30

Еве едно интервју што го има направено Ali Gл Али: Бујакаша. Пази ова. Денес збориме за жените. Ја тука ја иам ни мање ни више него Сју Лич. Она е ни мање ни више него директор на Центарот за полово истражување и ние ќе збориме за дамите. Значи, еден од двајца луѓе во секоја земја е жена, па мора да ги сконтаме. Жени. Они се битни, а?

л Сју: Секако дека се. Исто битни колку и мажите.

л Али: Што е боље - маж или жена?

л Сју: Па еднаквоста не се состои во тоа што е подобро.

л Али: Ама кој е бољи? Еден мора да биде малце бољи.

л Сју: Како мислите?

л Али: Мислам као нешо е полошо, а друго нешо е боље... Мислиш дека на жените
треба да им се дозволи да работат?

л Сју: Да, мислам.

л Али: Аха... Ама ти би се осеќала ли безбедно ако знаеш дека жена ти го лета авионот?

л Сју: А Вие? Се чувствувате безбедно кога Ве вози жена?

л Али: Јок. А ти не се плашиш дека она може да се расприча или така нешо или да почне да размишља на разни ствари и да заборави дека лета авион и да му се наљути на некого?

И покрај новата локација, Али Џи ги задржува старите трикови, вклучувајќи ги славните интервјуа со лековерни политички фигури. Почнуваат да црвенеат и американските политичари.

Али Џи успева да закажува интервјуа со долга листа истакнати Американци, како на пример бившата директорка на Агенцијата за заштита на околината, Кристин Тод Витман (која му призна дека, да, китовските фекалии „мора да се масивни“), или бившиот претседателски кандидат Пет Буканан (кој беше испровоциран да изјави дека „Страдањата на Исус“ на Мел Гибсон е само за нијанса подобар од „Смртоносно оружје 3“). Во една епизода од „Шоуто на Али Џи“ Ричард Кер, бивш заменик-директор на ЦИА, се фати себеси како дебатира дали терористите можат да влетаат со воз во Белата куќа.

л Али Џи: Коа може чоек да изврши убиство на некого?

л Судијата Пиклс: Па тоа е навистина бесмислено прашање, ако можам така да кажам,
бидејќи ако сте овластен да убиете некого, тоа не е убиство.

л Али: Океј, ама дали чоек смее да изврши убиство ако тој некој, на пример, ја нарекол мајка му „мрсул“?... Ако ја наречат мајка ти „мрсул“, ти ѕвониш во полиција, полиција не праи нишо и знаеш дека ти се смеат.

л Пиклс: Зависи, претпоставувам, ако ја наречеш мајка ми „мрсул“ и јас те убијам, поради провокацијата тоа нема да биде убиство, туку убиство без предумисла.

л Али: Дали мислиш дека жените треба да бидат членови на порота?

л Пиклс: О да, се разбира.

л Али: А шо ако им е дојдена црвената тетка?

л Пиклс: Молам??

л Али: Шо ако им се стрефи во нервозната недела? Како може да мислат разумно, најозбилно! Најозбилно, мојата женка то’аш нема појма шо се дешава, секој е крив коа ќе и дое на неа времето, ја ќе напраам некоја ситница - КРИВ! Одма треба да те распарчат или така нешо.

л Пиклс: Најискрено, не мислам дека треба да ги прашуваме луѓето за такви интимни работи и да им велиме, „не, не можеш да го направиш ова“.

л Али: Баш така. Затоа и викам дека не треба да има жени во поротите.
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedНед Дек 10 2006, 02:34

Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_minipostedНед Дек 10 2006, 02:35

Есма во филмот на Борат



Кој е вистинскиот Борат ? Esma_fullПознатата
"Чаје шукарије" што ја пее кралицата на ромската песна Есма и песната
"Сики сики баба" на "Кочани оркестар" ќе се најдат на цедето со музика
од филмот на познатиот казакстански комичар, Борат Сагдиев, алтер его
на британскиот комичар Саша Барон Коен, кого го познаваат и како
минатогодишен водител на "Ем-ти-ви мјузик авордс".



Комичарот Борат заедно со издавачката куќа "Кучак рекордс" и
"Даутаун/Атлантик рекордс" ќе го издаде цедето дури откако ќе биде
готов неговиот филм "Борат". На ова цеде ќе се најдат 18 песни, а освен
песните од Есма и "Кочани оркестар" ќе се најде и познатата "Ерделези"
од Горан Бреговиќ.



Кралицата на ромската песна Есма, вели дека прв пат слуша оти таа песна ќе се најде на цеде од музика за филм.

-Не сум информирана. Не ми се јавил ниту мојот менаџер од странство,
Што значи дека не го прашале и него. Но, ако на децето се потпишани
авторите немам ништо против, ни рече Есма.
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Sponsored content





Кој е вистинскиот Борат ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој е вистинскиот Борат ?   Кој е вистинскиот Борат ? Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој е вистинскиот Борат ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: