Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Што читате во моментов?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Пет Мар 09 2007, 01:24

иванче ке моше да ја добијам убиство во ориент експрес кога ке ја прочиташ ? ако е твоја мислам ако не треба да ја вратиш у библиотека или нешто
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Мар 22 2007, 18:50

Моментано читам Чарлс Буковски - Љубов за 17 и пол долари. Книгата предизвикува смеа, без разлика кај ја читаш. На пример, ја се изрезилив у автобус, коа на сред читање почнав да се смеам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Мар 22 2007, 19:50

MrsLupLup напиша:
Моментано читам Чарлс Буковски - Љубов за 17 и пол долари. Книгата предизвикува смеа, без разлика кај ја читаш. На пример, ја се изрезилив у автобус, коа на сред читање почнав да се смеам.

MrsLupLup = кате ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Мар 22 2007, 20:25

tristan i izolda-poglupo nesto nemam citano
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Мар 22 2007, 20:31

MrsLupLup напиша:
Моментано читам Чарлс Буковски - Љубов за 17 и пол долари. Книгата предизвикува смеа, без разлика кај ја читаш. На пример, ја се изрезилив у автобус, коа на сред читање почнав да се смеам.

Аха, Буковски е познат по своето културно изразување.... Мислам знаеш што зборам ( пичка, кур... ) Smile)))
Иначе јас ја читам За Македонцките Работи... - Крсте Петков Мисирков
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Мар 25 2007, 14:31

Мијаците наследници на Античките Македонци ( иначе по потекло сум од мијачките предели ) Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Мар 25 2007, 15:24

моментално гео
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Мар 25 2007, 19:42

forumov
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Мар 25 2007, 22:20

Moscow_BoY напиша:
MrsLupLup напиша:
Моментано читам Чарлс Буковски - Љубов за 17 и пол долари. Книгата предизвикува смеа, без разлика кај ја читаш. На пример, ја се изрезилив у автобус, коа на сред читање почнав да се смеам.

Аха, Буковски е познат по своето културно изразување.... Мислам знаеш што зборам ( пичка, кур... ) Smile)))
Иначе јас ја читам За Македонцките Работи... - Крсте Петков Мисирков

Да, се сложувам, Буковски е мрднат човек. Не знам дали си ја читал книгава шо ја спомнав, али е првата кај шо сум се смеела громогасно. очигледно е дека на типот серењето и мочањето му се СВЕ во животот.Smile))))))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Сре Апр 18 2007, 14:03

Ништо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Сре Апр 18 2007, 14:37

Записи од мртвиот дом - Достоевски
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Сре Апр 18 2007, 15:27

уф, сеа форумов а иначе една стар трек книга! па после некоја лектира ќе прочитам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Апр 29 2007, 19:46

Марта уште ја читам до 200 сум.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ilo
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 13
Age : 29
Локација : veles
Registration date : 2007-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Пон Апр 30 2007, 03:08

Sega ja citam kaj rekata pedra sedev i placev
mnogu e dobra
probajte ja
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Вто Мај 01 2007, 00:09

momentalno citam 2 knigi odednas ednata e najgolemite svetski misterii a drugata e ''EQUINOX''
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikola_jbt
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 14
Age : 29
Локација : Скопје, Аеродром
Registration date : 2007-04-28

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Вто Мај 01 2007, 00:13

Мадам Бовари од Густав Флобер. Рекомендејшн од баба ми Smile. Интересна е. За зена сто сака да стане `фаца`.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Вто Мај 01 2007, 13:50

Моментално ја читам The Art of Exploitation ( на пц... ) и приказни од Хемингвеј...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Вто Мај 01 2007, 20:44

Јас ја дочитав Марта, за утре за на школо ми е!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Сре Мај 02 2007, 20:16

e bravo de
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Сре Мај 02 2007, 21:42

Читам фауст нездрава книга ссамо крајот некако е малце зез ама ај валјда 2 дел е болје!!!!!!!!1111
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Сре Мај 02 2007, 21:43

вреди да се прочита и и темниот цвет
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Пет Мај 04 2007, 23:04

АААААААААААААА, Шагринска кожа, нема крај!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Мај 05 2007, 02:06

ЛоЛ, драго ми е што завршив со неа уште одамна...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Мај 05 2007, 12:27

MrsLupLup напиша:
АААААААААААААА, Шагринска кожа, нема крај!!!!
Најгомно книга што ја имам читано!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Пон Мај 14 2007, 19:28

Slash напиша:
MrsLupLup напиша:
АААААААААААААА, Шагринска кожа, нема крај!!!!
Најгомно книга што ја имам читано!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

педер јбг мораме оваа розава ке не е*е сите по ред
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Што читате во моментов?
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Литература-
Отиди до: