Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Што читате во моментов?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 00:28

Бедни луѓе - Достоевски
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 00:29

Сид - Пјер Корнеј
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 00:57

захир од пауло коељо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 00:58

proof ја имаш сид кратка или долга верзија? или на српски ти е?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 01:24

Па како прво не знам која е кратка а која е долга ја читам таа шо ја имаше у библиотека. На македонски е а зашо прашуваш?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 01:27

pa makedonski ni ja bara kratkata verzija a inace prasuvam zasto i mene mi e za lektira
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 01:29

А ти која година си?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 01:35

prva godina sum
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 01:36

Тебе ти треба средновековна песна за сид а не сид од пјер корнеј
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 01:39

mene mi treba sid od kornej ima i drama ima i pesna
ali batali aj i taka ne me interesira
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 02:43

Ние ја имаме драмата. Колку што се јас сеќавам во прва година се работи средновековниот шпански еп сид во пеења... А овие две дела се сосем различни...
Иначе за кога ни е Сид ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 16:25

не знам! кога ќе ни помине тестот ќе дознаеме!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 16:26

А тестот кога ни е?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 16:26

ни тоа не знам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 16:29

13 Проблеми - Агата Кристи

до прва страна сум... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 01:08

digitalna tvrdina-den braun
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 02:42

vamp-girl напиша:
digitalna tvrdina-den braun

На компјутер ја читам таа... До кај 10 глава стигнав, па ме замрзи малце зошто ем на англиски, ем на компјутер и ја баталив... Ама ќе ја дочитам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Big_Baka
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 10
Age : 26
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 11:28

Gödel, Escher, Bach - An Eternal Golden Braid од Douglas Hofstadler
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 23:17

За оние што љубовта ја сфакаат филозофски најдобар избор им е Херман Хесе - `Среќен е тој што умее да сака `
а за оние што се по sience fiction - Брам Стокер - `Дракула`
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 23:22

Натали глеам нешто многу брзо ти иде читањето...Rolling Eyes
Just kiddin`
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Пон Фед 19 2007, 00:17

Efi напиша:
За оние што љубовта ја сфакаат филозофски најдобар избор им е Херман Хесе - `Среќен е тој што умее да сака `
а за оние што се по sience fiction - Брам Стокер - `Дракула`

Еј ја иам читано среќен е оној што умее да сака, малце тажна е во секој случај ... Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Пон Фед 19 2007, 11:56

dobra e mene mi se sviga
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Вто Фед 20 2007, 22:29

jas citam zoki poki
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Вто Фед 20 2007, 22:30

efi ja imas 'drakula' ???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Сре Фед 21 2007, 15:20

ја си читам низ форум во моментов ... Razz се шалам, треба да почнам да читам лектира Sad песна за сид, ја има некој да ми ја позајми ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Што читате во моментов?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Литература-
Отиди до: