Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Што читате во моментов?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 02:43

Ние ја имаме драмата. Колку што се јас сеќавам во прва година се работи средновековниот шпански еп сид во пеења... А овие две дела се сосем различни...
Иначе за кога ни е Сид ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 16:25

не знам! кога ќе ни помине тестот ќе дознаеме!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 16:26

А тестот кога ни е?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 16:26

ни тоа не знам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
NaTaLi
Модератор
NaTaLi

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Саб Фед 17 2007, 16:29

13 Проблеми - Агата Кристи

до прва страна сум... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 01:08

digitalna tvrdina-den braun
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 02:42

vamp-girl напиша:
digitalna tvrdina-den braun

На компјутер ја читам таа... До кај 10 глава стигнав, па ме замрзи малце зошто ем на англиски, ем на компјутер и ја баталив... Ама ќе ја дочитам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Big_Baka
ново членче
ново членче
Big_Baka

Број на мислења : 10
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 11:28

Gödel, Escher, Bach - An Eternal Golden Braid од Douglas Hofstadler
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 23:17

За оние што љубовта ја сфакаат филозофски најдобар избор им е Херман Хесе - `Среќен е тој што умее да сака `
а за оние што се по sience fiction - Брам Стокер - `Дракула`
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Нед Фед 18 2007, 23:22

Натали глеам нешто многу брзо ти иде читањето...Rolling Eyes
Just kiddin`
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Пон Фед 19 2007, 00:17

Efi напиша:
За оние што љубовта ја сфакаат филозофски најдобар избор им е Херман Хесе - `Среќен е тој што умее да сака `
а за оние што се по sience fiction - Брам Стокер - `Дракула`

Еј ја иам читано среќен е оној што умее да сака, малце тажна е во секој случај ... Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Пон Фед 19 2007, 11:56

dobra e mene mi se sviga
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Вто Фед 20 2007, 22:29

jas citam zoki poki
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Вто Фед 20 2007, 22:30

efi ja imas 'drakula' ???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Сре Фед 21 2007, 15:20

ја си читам низ форум во моментов ... Razz се шалам, треба да почнам да читам лектира Sad песна за сид, ја има некој да ми ја позајми ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:21

karate kid i mene mi treba taa pesnicka.inace ja najdov samo na srpski
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:24

блех ! а оваа роза не прима на србски Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:29

ne prima a praese denes test?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:31

да праев, за чудо успеав и да го решам цел Very Happy
/celebrate !!tongue cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:32

Абе земете од магде ја и дадов песна за сид.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:33

да ама на србско-хрватски ? дека магде ми кажа таква имала она
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:34

Не бе друга и дадов ја на македонски пред вчера и ја дадов.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:36

аха, cool ! фала на инфо !Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:40

koja e magde?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Чет Фед 22 2007, 20:41

едно девојче од кај мене од клас, братучетка му на Slash
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Што читате во моментов?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Литература-
Отиди до: