Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Метро и Трамваи во Скопје [old]

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Метро и Трамваи во Скопје [old]   Вто Ное 28 2006, 16:35

Ме интересира што стана со градењето на метро и трамваи во скопје? Знаете ли нешто околу тоа, и што мислите дали е исплатливо?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Метро и Трамваи во Скопје [old]   Вто Ное 28 2006, 18:12

ех, скопје нема автобуси градски како што треба па метро или трамваи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Метро и Трамваи во Скопје [old]   Вто Ное 28 2006, 18:14

Па според мене би помогнало околу фактот Скопје да стане една Европска метропола али нема пари и слични ствари.
Друга работа, метро нема каде да се гради скопје е премногу мало за тоа али сепак тоа е мое мислење
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Метро и Трамваи во Скопје [old]   Вто Ное 28 2006, 19:56

Дека нема пари, не се согласувам, затоа што има само идат на погрешни места, т.е во џебовите на олигарсите. Дека е мал град исто не се согласувам, не велам дека е Виена или Лондон или град од таков калибар, ама кога ќе погледнеш Скопје ти е од аеродромот па до кај тетово иде... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Метро и Трамваи во Скопје [old]   Сре Ное 29 2006, 15:46

Абе чоек ја не верувам дека ќе праат нешто такво а ако прават можеби ќе има трамвај! За метро нема шанси! What a Face
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Метро и Трамваи во Скопје [old]   Сре Јан 03 2007, 19:00

Најнова вест! Дефинитивно ќе има трамвај во Скопје! Сеа слушнав на урбаните вести на мтм, и првата линија ќе биде од ново лисиче - ѓорче! коментари?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Метро и Трамваи во Скопје [old]   Сре Јан 17 2007, 18:04

АХА
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Метро и Трамваи во Скопје [old]   Сре Јан 17 2007, 18:07

..::MA4OR::.. напиша:
АХА
бидејќи гледам администраторите не се замараат со тоа јас морам да ве опоменам да не правите глупи постови во стил аха, фино!, се согласувам, Very Happy , Smile , lol! , и слични! фала!bounce
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Метро и Трамваи во Скопје [old]   Нед Апр 29 2007, 12:10

абе Булшит!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Метро и Трамваи во Скопје [old]   

Вратете се на почетокот Go down
 
Метро и Трамваи во Скопје [old]
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: