Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Pimp my ride

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Pimp my ride   Пет Дек 01 2006, 16:31

Ај еден предлог, сакате да купиме едно фиќо и да му праиме пимп мај раид ? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пет Дек 01 2006, 16:37

Шо ќе купуеме фичо, ја имаме мојата Ајкула....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пет Дек 01 2006, 16:44

Не бе, ја викам да го исечеме кровот на фиќото, па да му стаиме системче некое, туто комплето, па да го офарбаме Very Happy
После ќе се тркаме на Underground Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пет Дек 01 2006, 17:37

Се согласувам! Ти купи го ја ќе го возам! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пет Дек 01 2006, 18:14

smiley Smile напиша:
Се согласувам! Ти купи го ја ќе го возам! Smile

добра идеја Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пет Дек 01 2006, 19:18

Фалале! иначе ја супер возам!
еден инструктор по возење ми го има кажано тоа! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пет Дек 01 2006, 20:13

Абе на што ви личам ја, на Рокфејлер ?
Ќе дадеме сите по 500 и voila Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пет Дек 01 2006, 20:44

500 што? зависи шо сакаш да и праиш! или ќе ни требаат по 500 ден. од секој или ако сакаме да праиме ролс ројс ќе ни треба по 500 евра! Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Саб Дек 02 2006, 16:41

500 ден. бе, што мислиш ти фиќото 1000 евра е ? Very Happy
Се наоѓа за 2-3000 илјади, може и помалце...
И после ќе се собереме у некоја гаража и ќе го имитираме оној џупацот од MTV Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Саб Дек 02 2006, 19:33

Ааааааааааааааа. ОК, немам проблем, и така јас пред сите вас ќе имам возачка и положено! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Саб Дек 02 2006, 22:40

Абе не е за возењето, јас уште одамна имам возено, мене ми е да ја правам колата. Нормално дека после би ја повозил малце Smile
Ајде да видиме кој е за ? И колку време ќе ни треба да собереме пари, и колку се потребни ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Нед Дек 03 2006, 14:07

Ајде бе ја сум за
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Нед Дек 03 2006, 14:51

и ја сум за само ќе ми требит време да соберам пари Rolling Eyes Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Нед Дек 03 2006, 17:34

и јас сум за само мал проблем ми се парите, ама ќе ги добијам, после нова година! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Нед Дек 03 2006, 20:36

Е ок де, кат тад ќе дојдат Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пон Дек 04 2006, 17:31

да не сакате вакво да праиме Laughing Laughing Laughing ( преземено од он.нет )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пон Дек 04 2006, 17:41

Не бе! Ние боље ќе го напраиме! Аха! 100% сигурно! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Пон Дек 04 2006, 19:07

Hahaha
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Вто Дек 05 2006, 15:36

smiley Smile напиша:
Не бе! Ние боље ќе го напраиме! Аха! 100% сигурно! Smile

епа ај прајте планчиња Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Вто Дек 05 2006, 20:11

Епа вака, прво ќе треба се што е `рѓосано да го ишмиргламе да го средиме, после ако сакате ќе го боиме, ќе му менуваме радија, седишта такви ствари, неможеме ние мотор да менуваме Very Happy Мислам можеме, ама... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Сре Дек 06 2006, 00:23

Паќе треба поише од 500 ден. пошто асално радио е од 5000 ден. па нагоре, освен ако не ти се краде! Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Чет Дек 07 2006, 17:13

smiley Smile напиша:
Паќе треба поише од 500 ден. пошто асално радио е од 5000 ден. па нагоре, освен ако не ти се краде! Rolling Eyes

добра идеја Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Чет Дек 07 2006, 17:18

Ти бе да не мислиш ние Астон Мартин дека ќе правиме, 5000 денари хихихи....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Чет Дек 07 2006, 18:58

Абе луѓе, коа више нешо ви се праи, дај средете ми ја Ајкулата...шо за џабе ќе даваме пари да купувате кола, коа више имаме Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   Чет Дек 07 2006, 20:59

Е да бе ќе заебам нешто, па после ќе те мислам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Pimp my ride   

Вратете се на почетокот Go down
 
Pimp my ride
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: