Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Омилен автомобил ?

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Омилен автомобил ?   Нед Дек 03 2006, 16:21

Кој автомобил ви е омилен, т.е што би сакале да возите ?

Еве јас што би сакал

Aston Martin Vanquish


БМВ новата 7

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Нед Дек 03 2006, 16:24

abe vidi sea jas bi vozel so bi mi dal samo da se trkala:D se zezam mene mn mi se sviga baracuda(kako ona na nash bridges filmot barakudata) a i mn drugi koli
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Нед Дек 03 2006, 16:26

Хехе, еве уште неколку слики за љубителите на астон мартин:


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Нед Дек 03 2006, 16:28


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Нед Дек 03 2006, 17:34

мини купер, кога ќе најдам слика ќе ја ставам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Пон Дек 04 2006, 17:42

Lamborgini Galado
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Пон Дек 04 2006, 19:00

еве ова е колата што ја сакам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Пон Дек 04 2006, 19:03

ја сакам оваа кола---->
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Пон Дек 04 2006, 19:06

или оваа ------>
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Вто Дек 05 2006, 00:27
ѕвер кола
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Сре Дек 06 2006, 16:32

Еден блогер во својот текст меѓу многу работи спомнал и дека една од
неговите животни желби е да вози Астон Мартин. Луѓето од АМ го
забележале неговиот пост, а потоа го викнале блогерот за да му дадат клучеви од гланц нов AM DB9 на еден ден. Неверојатно нели? Прочитајте ги неговите импресии овде. Кога сме кај желбите, нашиот сон е да возиме Z4 Роудстер. Ете напишавме, па останува да ги почекаме клучевите:)


pa sea vidi, stefan:D so ponataka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Саб Дек 09 2006, 19:11

Јас како и mocow_boy би возел Астон Мартин но и оваа кола не е за фрлање
http://www.gmcanada.ca/images/vehicles/2006/hummer/h3/humm_h3_over_main.jpg
Еве линк виде те ја засо не мозам да ја ставам сликата па кажете го вашиот коментар.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Нед Дек 10 2006, 02:44

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Нед Дек 17 2006, 23:16

http://avtoinfo.com.mk/100naj.asp

eve edna lista od 100 najdobri koli pa videte sea
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Сре Јан 17 2007, 18:24

Јас би сакач Bentley ili Cadillac а и Hummer можи.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 26
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Саб Фед 03 2007, 02:11

jas bi sakal da vozam BMW M6 ili dokolku e mozno Jaguar ili Bentli
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Вто Фед 06 2007, 22:53

Луѓе многу сакате да ви кажам. Еве и ја ако сум нескромен нека биде Ferrari F-50. А од вака можниве коли у Македонија би рекол Dacia Logan.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Сре Фед 07 2007, 13:55

dacia е шо толку dacia има и други интересни коли у македонија а со прифатлива цена ама сепак за вкус не се дискутираVery Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
shadow
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 357
Age : 26
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Пон Фед 12 2007, 14:54

Ej, mene omilena kola mi e Bugatti Veyron. Kolata e brza kao avion (1001 KS), ali Pagani Zonda F ne smeam da ja zaboraam. Super se kolive.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Пон Фед 12 2007, 16:04

Fiat Bravo се враќа на пазарот
На
специјалната промоција во Рим, Fiat ја претстави новата генерација на
моделот Bravo. Италијанците не наведуваат децидно, но ова е всушност
наследникот на Stilo кој не се прослави многу на пазарот. Што се
однесува до Bravo, тој своевремено беше еден од најуспешните "хечбеци"
на Fiat.
Од новото Bravo, Fiat очекува премногу, па дури смета дека ќе биде
многу важна пресвртница во неговата историја (подолга од 100 години).
На него се е ново, вклучувајќи го тука и новото лого на Fiat.
На прв поглед може да се заклучи дека новото Bravo претставува
зголемена верзија на се повеќе популарното Grande Punto, меѓутоа, како
што истакнува производителот - ова е автомобил со сосема нов концепт.
Пред се, Bravo во новата генерација има изразен спортски стил кој е
воочлив и од надвор и од внатре.
Со должина од 4.336, ширина од 1.792 и висина од 1.498 mm, новото
Bravo спаѓа во поголемите модели од својата класа. Удобноста и
пространоста во кабината би требало да ги гарантира меѓуоскиното
растојание од 2.600 mm. Волуменот на багажникот е 400 литри.
Предвидени се пет мотори, три бензински и два дизел. Ќе стартува
најпрво на италијанскиот пазар, а потоа и во 55 држави на планетава.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 26
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Саб Мар 10 2007, 02:33

bravoto ne e loso
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Саб Апр 28 2007, 21:14

Еве авион

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikola_jbt
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 14
Age : 30
Локација : Скопје, Аеродром
Registration date : 2007-04-28

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Вто Мај 01 2007, 22:12

Се слагам за Астон Мартин дефинитивно топ се количките + енглеска кола е што занци многу. Ама и на ова Масерати не би му простил
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   Сре Мај 02 2007, 20:18

ja sakam malecki kolicinja i omileno mi e mercedes smart
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Омилен автомобил ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Омилен автомобил ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: