Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Македонска музика

Go down 
АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Македонска музика   Сре Дек 06 2006, 01:16

Дали слушате македонска музика и кој вид на македонска музика?? Question
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Rogue
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 15
Age : 27
Registration date : 2006-12-13

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Сре Дек 13 2006, 21:57

Воглавно гаражни бендови. Башка Мизар. И ретко Архангел.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Сре Дек 13 2006, 21:58

Leb i sol
i garaz bendovi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Сре Дек 13 2006, 22:18

Добро да металски наши бендови! како DFL i Crimson... Ok se!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Чет Дек 14 2006, 01:03

a i osven takkva muzika kaj nas da receme funkcionira i elektronskata muzika ali vo mal procent zaso jas znam decki t.e. dj/s koi imaat svoi ploci a da izdades ploca e golema rabota a i druga rabota ploca snimana vo diskografska kuka vo london.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Rogue
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 15
Age : 27
Registration date : 2006-12-13

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Чет Дек 14 2006, 22:10

Да, имаш право за електронската музика. Има многу квалитетни музичари на тоа поле во МКД, али тие кои се најдобри не се познати премногу на поширока публика. :)

А иначе да - ДФЛ и Кримсон се подокажани бендови, ма да Кримсон 100 години ги неам на свирка видено. Тука се и Сињак, Виктим Јилд, Арканум... ехеее, врие (бре ама ми е глупо коа ги набројувам, испаѓа дека од секаде знам по најмалце 2-3 члена). У последно време се појавија ПРЕМНОГУ бендови, од кои за жал само неколку вредат навистина.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Пет Дек 15 2006, 01:17

Rogue напиша:
Да, имаш право за електронската музика. Има многу квалитетни музичари на тоа поле во МКД, али тие кои се најдобри не се познати премногу на поширока публика. Smile

А иначе да - ДФЛ и Кримсон се подокажани бендови, ма да Кримсон 100 години ги неам на свирка видено. Тука се и Сињак, Виктим Јилд, Арканум... ехеее, врие (бре ама ми е глупо коа ги набројувам, испаѓа дека од секаде знам по најмалце 2-3 члена). У последно време се појавија ПРЕМНОГУ бендови, од кои за жал само неколку вредат навистина.
Тоа е зашто можеби ќе се распаднеле, ама ништо не е сигурно! А иначе како се вика твојата група??? Не можам да ја прочитам! Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
ivancelovemusic
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 26
Локација : Skopje
Registration date : 2007-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Пон Мар 19 2007, 16:52

Од македонскиве најбоља е ЕЛЕНА ! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.freewebs.com/ivance_elence/
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 05:19

ivancelovemusic напиша:
Од македонскиве најбоља е ЕЛЕНА ! Smile

елена my ass! комерцијала до даска! леб и сол у главно слушам и од нонстоп исто нешто
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
dr.Zii
искусно членче
искусно членче


Број на мислења : 62
Age : 26
Registration date : 2007-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 06:08

Taka be bache (ko onie od ednooki) nema veze ali leb i sol zverovi Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 06:26

па фала богу леб и сол се легенди у мак музика! ептен ги поштуем! на коцертот сум си поминал лудница плус и немам никаква забелешка за нив!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
dr.Zii
искусно членче
искусно членче


Број на мислења : 62
Age : 26
Registration date : 2007-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 06:34

koga bese na prviot ili na vtoriot koncert? deka ja na vtoriot si pominav super i fativ od vladko programata a stapceto na grao za malku mi lizna Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 06:38

и ја бев на 2риот не сме се виделе ептен беше ненормално неам коментар! сакав ја балон да си земам ама од гужвата не стигнав до под мрежата со балони :S
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
dr.Zii
искусно членче
искусно членче


Број на мислења : 62
Age : 26
Registration date : 2007-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 06:49

ja bev prva borbena linija Very Happy do bina zalepen so sekuritito Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 06:52

ја бев у 3ти ред заедно со другар од клас, лудница беше, му се качив едно време и на рамења и на владко можев да му поштам рака и ке ме дофатеше Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
dr.Zii
искусно членче
искусно членче


Број на мислења : 62
Age : 26
Registration date : 2007-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 06:56

epa neznam kako ne me vide ja bev centar prv red pred bodan Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 06:58

незнам брат не е битно битно е лудница концерт имаше ептен сум задоволен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
dr.Zii
искусно членче
искусно членче


Број на мислења : 62
Age : 26
Registration date : 2007-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   Нед Aвг 26 2007, 06:59

me too! Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика   

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонска музика
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Музика и Ноќен живот-
Отиди до: