Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Кастро, диктатор или спасител ?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Анастазија
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 19:24

Да, како мршојадци. Ама мршојадците само на мртво се нафрлаат. Тука е моментот кој го чекав. Куба во моментов е мртва. И не може никој да го негира тој факт. Кубанците се поделени ама поголемиот дел од нив едвај чекаат да умре Кастро.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 19:26

ОК! Ја не сакам да се карам (на мак.) само да си кажам шо си мислам! Иначе ќе се каат шо така му мислат пошто он ги спаси! ама ај, они си знаат ја не живеам таму па ни ти! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 19:36

Анастазија напиша:
А од друга страна - ете го Кастро, спасителот, единствениот револуционер, најзаслужниот за создавањето на Куба.
Јас не го порекнувам неговото дело, напротив. Само велам дека сега, кога Куба постои како држава - не и треба Кастро! Ни најмалку.

Значи според тебе, повеќе би сакала сега да бидеш под турско, само животот да биде подобар ? Бар јас така те разбирам...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 19:37

Анастазија напиша:
Да, како мршојадци. Ама мршојадците само на мртво се нафрлаат. Тука е моментот кој го чекав. Куба во моментов е мртва. И не може никој да го негира тој факт. Кубанците се поделени ама поголемиот дел од нив едвај чекаат да умре Кастро.

Кубанците во Куба или оние што пребегнаа во америка ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Анастазија
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 19:40

А ако добро сфатив ти ми велиш дека во Турско ни било подобро од сега? Ох... Тоа е духот на вистината! Буахаха
А од што мака пребегнувале бе среќо?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 20:15

Анастазија напиша:
А ако добро сфатив ти ми велиш дека во Турско ни било подобро од сега? Ох... Тоа е духот на вистината! Буахаха
А од што мака пребегнувале бе среќо?

Епа не ме сфати добро, турците биле тука пред 100 и кусур години. Од тогаш до денес светот има напреднато колку од антиката до турско...
И да не биде турско, земи што сакаш, да сме биле под германска окупација сега, најверојатно би биле поразвиени. Што би сакала повеќе, да сме под германска окупација сега, развиени во техника итн.. Или вакви какви што сме денес ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 20:18

Moscow_BoY напиша:
Анастазија напиша:
А ако добро сфатив ти ми велиш дека во Турско ни било подобро од сега? Ох... Тоа е духот на вистината! Буахаха
А од што мака пребегнувале бе среќо?

Епа не ме сфати добро, турците биле тука пред 100 и кусур години. Од тогаш до денес светот има напреднато колку од антиката до турско...
И да не биде турско, земи што сакаш, да сме биле под германска окупација сега, најверојатно би биле поразвиени. Што би сакала повеќе, да сме под германска окупација сега, развиени во техника итн.. Или вакви какви што сме денес ?
Така е. Денес сме никакви за нигде сме ние сме канализацијата на Европа. Да бевме и да сме како германска држава или провинција ќе напреднеме повеќе за месец одколку сами за 15 години
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Анастазија
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 20:20

Би сакала да имам добар живот, да имам право да го искажам мислењето и да не ми е ускратено ништо што е веќе нормално за остатокот од човештвото.
Дооклку „Германската окупација“ (многу смешно ми доаѓа ова, моите барања не се добиваат под ничија окупација) е одговор - да, не би ми пречело.
Иначе, вакви какви што сме денес - не би сакала да сме, во секој случај.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 20:24

Ме изненадуваш, ќе дојдам до мислење дека би го одрекла своето потекло ( како голем број македонци, за еден никаков пасош ) за подобар матријален живот...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Анастазија
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 20:28

Имам реална можност одма да си одам одовде и да го продолжам школувањето на друго место, пасош можам да имам од друга земја (а тоа не е Бугарија) кога сакам а сепак остаувам овде. Дали тоа те носи на заклучок дека би се одрекла од Македонштината?!
Само што, јас сметам дека треба да се работи и да се критикува а не само да велиме дека ни е супер и дека единствено подобро ни било кога бил Тито жив. Не, тогаш ни било срање, и сега ни е уште срање (иако не толку големо).
Други прашања за моите патриотски чувства?
Ахам, и ќе заборавев - дали сметаш дека ако Македонец не е во Македонија повеќе не е Македонец, или бар не е tr00 Македонец?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 20:34

Анастазија напиша:
Имам реална можност одма да си одам одовде и да го продолжам школувањето на друго место, пасош можам да имам од друга земја (а тоа не е Бугарија) кога сакам а сепак остаувам овде. Дали тоа те носи на заклучок дека би се одрекла од Македонштината?!
Само што, јас сметам дека треба да се работи и да се критикува а не само да велиме дека ни е супер и дека единствено подобро ни било кога бил Тито жив. Не, тогаш ни било срање, и сега ни е уште срање (иако не толку големо).
Други прашања за моите патриотски чувства?
Ахам, и ќе заборавев - дали сметаш дека ако Македонец не е во Македонија повеќе не е Македонец, или бар не е tr00 Македонец?

Напротив, надвор од Македонија има многу поголеми македонци, одколку што ги има во неа. Јас не велам дека ни е супер и дека не треба да работиме ! Ниту сум велел дека Југославија била подобра, одшто сме денес. Затоа што реално гледано опстојувала со америчка помош. Ама тоа нема везе со темата сега...
За твоите патриотски чуства, и каде можеш да одиш, не знам, а и не ме ни интересира. Ти кажав што би можел да заклучам, со таквите мислења...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Анастазија
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 20:35

И што сеа? Чуден човек.
А што беше темата?
Кастро?
Да, нека умре.
Мислам... И да неќам јас ќе умре.
Хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Пет Дек 29 2006, 20:42

Номално дека ќе умре, сите луѓе умираат. Нема живот без смрт. Кастро, во блиска иднина не...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Саб Дек 30 2006, 02:53

Ја ќе те запознаам! Пошто те знам! Не за друго! Еве вака овие две души што нон-стоп си серат вака по форум ќе ги зближам! Хи! ама добро дело ќе напраам! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Саб Дек 30 2006, 11:44

Dobro znam deka ova sea so ke go pisam e malku zakasneto zoso vidov padnale nekoi prepucavanja ali sepak, sakam da kazsam nekolku raboti za hitler i negovata okupacija, neznam dali zanete deka hitler se voodusevuval na kakko da kazam "mislata",idejata na aleksandar makedonski dali zanete deka kukastiot krst e zemen od makedoncite t.e. od antickite makedonci i deka hitler go ssvrtel obratno ako ne veruvate na plaosnik imate verodostoen dokaz,i druga rabota koga hitler trebalo da nnapaga na nas toj se dvouumel i ne sakal da ne napadne no bidejki nie sekogas sme dobrite i prifakame sekakvi sranja ko vo slucajov sojuz so togasna i ja neznam kakva Jugoslavija toj bil primoran da ne napadne i se tako dajle !!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Саб Дек 30 2006, 14:36

што се однесува до мене ја знам за тоа со кукастиот крст и тако даље!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Саб Дек 30 2006, 16:09

Ве молам без офф топик постови...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Саб Дек 30 2006, 16:57

те молам не ми викај на мене за тоа, види ги постовите на пруф што повеќето се - фала, закон!, брао, лол! а тоа не е оффтопик? или само мои коментари се оффтопик? бре дискриминација! ни една опомена нема пруф! ц, ц, ц
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Саб Дек 30 2006, 17:01

pa ne e bas off topic zatoa sto ima mn nesta koi se povrzani
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Нед Дек 31 2006, 01:47

Едноставо Кастро е неуништлив!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Нед Дек 31 2006, 01:49

да! нели?! ако де! закон е чоекот!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Сре Јан 17 2007, 18:07

ЈАС СУМ КАСТРО
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   Нед Апр 29 2007, 12:11

smiley Smile напиша:
Да, убиството е нарачано од некои кретени и после кога го убиле се сликале со неговото мртво тело! Да им ебам кретените изопачени! Mad


И ЈАС!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кастро, диктатор или спасител ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кастро, диктатор или спасител ?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: