Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Ајнштајн квис

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Ајнштајн квис   Нед Дек 10 2006, 02:30

Ајде малце да ја офрешиме темата Smile

Овој квиз е направен од Алберт Ајнштајн и според него 98% од испитаниците нема да го решат.Постои ред од пет куќи, каде секоја има различна боја. Во овие куќи
живеат пет луѓе од разни националности. Секој од нив има свое домашно
животно, пие различен пијалок и пуши различна марка на цигари.1. Британецот живее во Црвената куќа.

2. Швеѓанецот чува кучиња како домашни миленици.

3. Данецот пие чај.

4. Зелената куќа се наоѓа лево од Белата куќа.

5. Сопственикот на Зелената куќа пие кафе.

6. Личноста што пуши Пал Мал одгледува птици.

7. Сопственикот на Жолтата куќа пуши Данхил.

8. Човекот што живее во централната куќа пие млеко.

9. Норвежанецот живее во првата куќа.

10. Човекот што пуши Малборо живее до оној што чува мачки.

11. Човекот што одгледува коњи живее до човекот што пуши Данхил.

12. Човекот што пуши Лаки Страјк пие пиво.

13. Германецот пуши Принц.

14. Норвежанецот живее до Сината куќа.

15. Човекот што пуши Малборо има сосед што пие вода.Кој има риба за миленик дома? (дали сте еден од 2%)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   Нед Дек 10 2006, 13:07

Германецот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   Нед Дек 10 2006, 13:47

Proof напиша:
Германецот

Докажи, дај да видиме како си го нашол тоа. Томе ти текнуе кога еминем ни ја даде оваа да ја решиме ?Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   Нед Дек 10 2006, 19:54

Ја имав оваа задача лани на проектна математика па од таму го знам одговорот. Иначе и тогаш го решив ова со Томе.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   Нед Дек 10 2006, 22:29

abe a ja ne go pisav ova negde vo drugite temi Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   Нед Дек 10 2006, 23:13

хехе си чукав главата со табелите на час шо ги цртав и на крај со ексел дома табелички....


Последната промена е направена од на Вто Мар 20 2007, 17:34. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   Пет Јан 26 2007, 17:59

германецот!!!!!!!!!!!!мислам..........
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   Пон Мар 19 2007, 17:14

леле за 2 мин ја решив лани на проектна математика...
се сеќаваш Стеф?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   Пон Мар 19 2007, 18:55

High_Voltage напиша:
хехе си чукав главата со табелите на час шо ги цртав и на крај со ексел дома табелчки....

Па толку ти сече, 500 табели направи, ја ти реков златен ексел, нема подобар Smile А можда и затоа на чичко Алберт му се чинела тешка задачата.... Многу цртање има, треба да имаш конструкторски способности Smile Аха, ми текнува Ефи...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   Пон Мар 19 2007, 23:41

да ама јас прва ја решив да не се фалам нели!!What a Face
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Ајнштајн квис   

Вратете се на почетокот Go down
 
Ајнштајн квис
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Образование и Наука-
Отиди до: