Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Star Trek vs. Star Wars!

Go down 

Кој од филмовиве е можната иднина на Земјата???
Star Trek
50%
 50% [ 2 ]
Star Wars
50%
 50% [ 2 ]
Општо гласови : 4
 

АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Star Trek vs. Star Wars!   Пон Дек 11 2006, 12:58

Што според вас е подобар филм, и кој од филмовиве е можната иднина на Земјата? Дали повеќе има шанси да се спуштат Вулканците на Земјата да го забележат нашиот напредок и ни помогнат во меѓуѕвездени патувања или повеќе има шанси да сватиме дека The FORCE е во нас! Значи која реченица можеби ќе ја слушнеме? May The FORCE Be With You (Star Wars) или Live Long And Prosper (Star Trek)???confused


Последната промена е направена од на Пон Дек 11 2006, 21:01. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Star Trek vs. Star Wars!   Пон Дек 11 2006, 20:43

Стар Трек
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Star Trek vs. Star Wars!   Пон Дек 11 2006, 21:02

Еве додадов анкета, па гласајте! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Star Trek vs. Star Wars!   Пон Дек 11 2006, 21:39

Дадов глас за војна на ѕвездите чисто онака инаку не сум љубитекл на тие филмови многу ми се одбивни.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Star Trek vs. Star Wars!   Пон Дек 11 2006, 22:27

Slash напиша:
Дадов глас за војна на ѕвездите чисто онака инаку не сум љубитекл на тие филмови многу ми се одбивни.
Стварно не знам што ти е финтата ама ај!lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
zoko
Модератор
avatar

Број на мислења : 196
Age : 28
Локација : далеку во облаците
Registration date : 2006-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Star Trek vs. Star Wars!   Чет Јан 04 2007, 17:04

iskreno i mene sajns ne mi e bas omilen zanr pre bi za nekoja akcija, drama ili komedija ednostavno ne mi go zdrzuva vnimanieto a baska i pocinjaaaat da mi lazat mornici :lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Star Trek vs. Star Wars!   Чет Јан 04 2007, 17:14

Дадов глас за Војна на ѕвездите, затоа што и покрај тоа што е фантастика, во филмот се гледаат сите човечки емоции. Во војна на ѕвездите една приказна, една човечка приказна. Во ѕвездени патеки освен што шетаат во едно бродче и запознаваат разни култури итн итн, ништо друго не се случува.
Иднината не ја гледам ниту во едниот ниту во другиот, со оглед на тоа што од првата светска војна до денес, светот има напраднато за 100 % ни кажува дека не можеме ништо да предвидиме, ама баш ништо...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Star Trek vs. Star Wars!   Пет Јан 05 2007, 14:50

абе ја прашувам дали повеќе шанси има јас во мене да ја имам силата и да имам lightsaber и да го чистам злото, или да сретнеме некоја друга цивилизација и да сме напредни и наместо да одиме до нептуна за 7 години тоа да биде за 1 месец па и помалку! тоа може да се оствари доколку возиме на погон на антиматерија ама у моментов не можеме не затоа што немаме создадено антиматерија за тоа имаме туку немаме создадено доволно! процесот на создавање на антиматерија е многу долг! а мора да се забрза! браво на сите упорни што го прочитаа ова! и фала!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Star Trek vs. Star Wars!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Star Trek vs. Star Wars!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: