Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Холокауст теорија на заговор?

Go down 
АвторПорака
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Холокауст теорија на заговор?   Вто Дек 12 2006, 12:53

Во
Техеран е отворена конференција чија единствена цел е да утврди дали
Холокаустот навистина се случил. По оваа, би требало да следуваат
симпозиуми на темата "Земјина гравитација - Еврејска завера?" и
"Еврејскиот мит за таканаречениот атом?"

Помеѓу 67-те учесници од 30 држави, е и поранешниот водач на Кју Клукс Кланот, Дејвид Дјук,
кој веќе подолго време е баран во Европа за неговите тврдења дека
гасните комори во логорите никогаш не биле користени и за негирањето на
смртта на 6-те милиони Евреи.

"Бројот на жртви во Аушвиц не може
да биде поголем од 2.007. Железницата до логорот немала доволно
капацитет за да пренесе голем број на Евреи," објаснил Фредерик Тобен,
кој во 1999-та беше затворен во Германија поради неговото тврдење дека
Холокаустот не се случил.

Дводневната конференција ја отвори
"првиот меѓу сомничавите," иранскиот претседател Ахмединеџад, кој беше
и првиот државник што го прогласи Холокаустот за мит.

Според
организаторите и учесниците, конференцијата претставува научен собир на
кој ќе се дискутира за Холокаустот "на дистанца од Западните табуа и
ограничувања наметнати од научниците во Европа." Во Германија, Австрија
и Франција, е нелегално да се отфрли кој било аспект од Холокаустот.

Претставникот
на ККК го пофали Ахмадинеџад за неговата храброст за одржување на
конференција "која ќе понуди слободен говор за една од најпотиснатите
идеи на светот - ревизија на Холокаустот."

"Во Европа без
проблеми можете да го доведете во прашање постоењето на Исус Христос,
да го исмејувате и да го негирате. Истото подеднакво важи и за пророкот
Мухамед. И нема ништо да ви се случи. Меѓутоа ако негирате и најмал дел
од Холокаустот ви ќе завршите во затвор," изјавил Дјук.

Меѓу
присутните има двајца рабини и четворица членови на групата Обединети
Евреи против Ционизмот, кои бараат уништување на Израел бидејќи тој не
бил создаден врз основа на законот на Евреите.

Учесник на конференцијата е и Англичанецот со француско потекло, Роберт Форисон,
кој досега беше 5 пати затворен во Франција за негирање на
злосторствата над човештвото. Последниот случај беше минатиот месец
кога тој во изјава за иранската телевизија порача дека "нацистите
воопшто не сакале да ги истребат Евреите."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Холокауст теорија на заговор?   Вто Дек 12 2006, 12:53

e aj sea so ke kazete Surprised
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Анастазија
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Холокауст теорија на заговор?   Пет Дек 29 2006, 19:11

Ќе кажам само дека сум апсолутно согласна со разгледување на Холокаустот. И јас сметам дека се размерите со кои се прикажува фалсификувани а Европската глупост оди дотаму што во Франција дури сега ќе се изгласа закон за да се забрани јавно негирање на Масакрот над Ерменци од страна на Турците, а за кутрите Евреи и да зуцне некој оди в'апсаана!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Холокауст теорија на заговор?   Саб Дек 30 2006, 12:36

Vaka neznam koj od vass ja ima procitano Svetski Zagovor , tamu osoznav strasni raboti i se poveke se uveruvam deka e taka pa ne me iznenaduva nisto veke bidejki znam deka se sposobni se da napravat samo da si gi zastitat toa gazovite evrejski. Koga moze site vojni da bidat ispanirani od niv site vladetelli vojskkovodci (mislam ne vojsko vodci koi dobile mok od nivnoto oformuvanje t.e. rodsildovi i rokveler) da bidat staveni na takvi pozicii a potoa i da bidat simnati,fakticki ni go reziraat zivotot na site nas.
pa i eve da spomnam dali zanete sto znaci komunistickata petokraka?? bas me interesira da vidam vasi mislenja pa posle ke kazam sto jas znam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Холокауст теорија на заговор?   Сре Јан 17 2007, 18:08

JAKO
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Холокауст теорија на заговор?   Нед Апр 29 2007, 12:09

Shocked Shocked Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Холокауст теорија на заговор?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Холокауст теорија на заговор?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: