Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Омилени парфеми (зимски и летни)

Go down 
АвторПорака
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Омилени парфеми (зимски и летни)   Саб Дек 16 2006, 14:42

Па ајде кажете кои ви се омилени парфеми. ене зимски Versache blue jeans или Versache night dreamer а за лето Acqua di Gio (Giorgio Armani)
Па повелете..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Саб Дек 16 2006, 19:02

Па мене вака по омилени ми се : Miracle - Lancome (leten e) i Nina - Nina Ricci (zimski). Има и други како од Версаче, Д&Г, Валентино, ама ај овие! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Сре Фед 21 2007, 01:21

Пред некој ден бев во Бисер, и викам ај да ѕирнам некое пармефче. Влагам у една парфимерија, пробувам, парфемот топ... Кога ми кажа 3600, поради попуст 3000, и реков фала и пријатно на продавачката Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Сре Фед 21 2007, 15:22

хаха, те усрекила таа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Пет Фед 23 2007, 15:42

Moscow_BoY напиша:
Пред некој ден бев во Бисер, и викам ај да ѕирнам некое пармефче. Влагам у една парфимерија, пробувам, парфемот топ... Кога ми кажа 3600, поради попуст 3000, и реков фала и пријатно на продавачката Smile
па ако си се фатил за валентино или версаче парфем! нормалната цена на тие парфеми (со познати имиња од креатори и модни куќи) се движи од 1200-4500. јас купувам во рамката 1200 до можеби 3000. Ама ретки се тие што се по 3000 или 4500 најчести цени на парфеми се од 1500-2700!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Пет Фед 23 2007, 21:20

Smile welcome back

Омилени зимски парфеми Dior - Poisson, Nina Richi- Nina Richi
a letni od Lacosta imaat cela kolekcija
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Саб Фед 24 2007, 17:15

фала душо! мене омилени! пааа... валенитино (леле заборавив како се вика!), Miracle - Lancome, Nina - Nina Ricci, Amor, amor - cacharel, 212 sexy - carolina herrera, light blue - D&G.... и уште многу други!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Саб Фед 24 2007, 17:53

По ова што кажувате, испаѓа имате дома колекција од парфеми од 200 евра ? пфффуиии
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Саб Фед 24 2007, 20:34

Slash напиша:
Па ајде кажете кои ви се омилени парфеми. ене зимски Versache blue jeans или Versache night dreamer а за лето Acqua di Gio (Giorgio Armani)
Па повелете..

стварно многу добар парфем, тато го има и нон-стоп си прскам по соба од него Laughing

иначе омилени парфеми ми се Dior Addict, Davidoff Cool Water (али ме болат синусите од овој) и Pacco Raban (за депресивни моменти Smile )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Нед Фед 25 2007, 01:22

чек ма! нели ултравајолет ти беше за депресивни моменти?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Нед Фед 25 2007, 13:00

пер, истиот е Smile Smile Пако Рабан Ултравајолет Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Нед Фед 25 2007, 15:08

па така кажи јебо те! (туто јебо) туку јас не го знам уопште тој парфем, само мирсинато! и е депри! хаха!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   Нед Апр 29 2007, 21:47

STR8 и YOU!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Омилени парфеми (зимски и летни)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Омилени парфеми (зимски и летни)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Мода и убавина-
Отиди до: