Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Филмски вести

Go down 
+2
Moscow_BoY
smiley :)
6 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedНед Фед 25 2007, 02:02

Борат нон грата
Филмски вести - Page 2 911AC73CA63FCF45B7AD219B74AAE305Саша
Барон Коен ја одбил понудата да биде еден од презентерите на Оскар
наградите, кои треба да се одржат на 25 февруари, откако организаторите
не му дозволиле на церемонијата да настапи како – Борат Сагдијев.

Претходно
се шпекулираше со неговиот настап, како добредојдено освежување на
церемонијата, откако говорот на Бруно по добивањето на Златниот глобус
беше еден од најпрераскажуваните и најдаунлодираните моменти од
наградите.
Меѓу другото, по примањето на Глобусот тој му се
заблагодари на партнерот во филмот Кен Давитјан, како и на жирито кое
направило да се исплати тоа што во филмот мораше да мине неколку мигови
смачкан од задникот на Давитјан.
Еден од продуцентите на Оскарите признал за Лос Анџелесе Тајмс дека Борат бил поканет, но одбил да учествува.
Иако,
одбил да додели награда, Коен сепак може да се појави на сцената
доколку победи во категоријата Најдобро адаптирано сценарио.
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedВто Фед 27 2007, 10:28

Патувањето продолжува по 11-ти пат
Филмски вести - Page 2 1003C23DCC32CD40B2E3FB8435084EFAКултната
вселенска сага, “Ѕвездени патеки” наскоро ќе го доживее своето
единаесетто по ред продолжение, откако режисерот на филмот “Невозможна
мисија 3”, Џ. Џ. Абрамс потпиша договор со кој се обврзува да го режира
најновото патешествие на бродот Ентерпрајз.

Овој пат,
приказната ќе се задржи на два лика од серијалот, поточно на Спок и на
младиот Џејмс Т. Кирк. Сторијата ќе не врати назад при нивната прва
средба на академија, како и во времето на реализирањето на заедничката
прва мисија во вселената.

Абрамас, кој инаку стои зад хит
серијата “Изгубени” како нејзин коавтор и извршен продуцент, ќе го
реализира новиот филм преку неговата компанија Bad Robot. Се досега, се
знаеше само тоа дека тој ќе биде потпишан како продуцент и сценарист а
не и како режисер.

Претходниот филм од серијалот, “Ѕвездени
патеки: Одмаздникот” снимен во 2002-ра година, го режираше Стјуард Берд
а главната улога ја толкуваше Патрик Стјуард.

Се очекува премиерата на “Ѕвездени патеки XI” да се одржи во ноември 2008-ма година.
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedВто Фед 27 2007, 22:27

ЈЕЕЕЕЕЕ!!! КОНЕЧНО!!!!! АМА АКО МЕТ ДЕЈМОН БИДЕ КИРК ЌЕ ЗБЕСНАМ! (И НЕ САМО ЈАС)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedСре Фед 28 2007, 10:58

знаев дека ке се здивеш ти смајли на ова Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedСаб Мар 03 2007, 20:13

Хари Потер до крај!
Даниел
Редклиф одлучи да ја продолжи својата кариера како сериски Хари Потер и
да потпише договор за снимање на двата последни продолжетоци со кои
треба да се комплетира "седмологијата" на Џоан Кетлин Ролинг за животот
на младиот магионичар.
Филмски вести - Page 2 24224B8A92CB034C9252B8C8FC6DE472
Harry Potter and the Order of the Phoenix е петтиот по ред филм од серијалот чија промоција се очекува во јули годинава. По ова останува снимањето на шестиот дел, Harry Potter and the Half-Blood Prince и филмот кој треба да ја комплетира сагата за Потер, Harry Potter and the Deathly Hallows. Седмиот дел се очекува да биде снимен до 2010-та.

Огромниот
успех на Хари Потер и донесе на неговата авторка, заработувачка од
околу 480 милиони евра, со што влезе меѓу најбогатите жени на светот.
Нејзиното богатство значително ќе се зголеми во јуни годинава за кога е
закажана и промоцијата на 7-от роман за Хари Потер.

Првиот филм со Потер Harry Potter and the Philosopher's Stone
е снимен во 2000-та (премиера 2001-ва) кога Рекдклиф имаше само 11
години. Кога ќе се комплетира снимањето на Хари Потер, главниот глумец
ќе има точно 21 година.
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedНед Мар 04 2007, 23:14

Леле... Кога ќе заврши и ја ќе има негде толку :S
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedВто Мар 06 2007, 00:10

Секс скандалите на холивудските ѕвезди


Филмски вести - Page 2 LentaФилмски вести - Page 2 Sex_skandali6
Уште една холивудска мадам одлучи да излезе во јавност, изнесувајќи ги деталите од својот занает и говорејќи за склоностите и карактеристиките на познатите.

Во продолжение, муштериите на Џоди "Бебидол" Гибсон.

Филмски вести - Page 2 Sex_skandali1
Филмски вести - Page 2 Sex_skandali2
Филмски вести - Page 2 Sex_skandali3
Филмски вести - Page 2 Sex_skandali4
Филмски вести - Page 2 Sex_skandali5
Филмски вести - Page 2 Sex_skandali6
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedВто Мар 06 2007, 00:55

фрикови ! од толку жени што можат да ги имаат они со курви се занимаваат ...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 33
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedЧет Мар 08 2007, 14:29

Починал црачот на Бајум Бадум
Филмски вести - Page 2 Sps_bajum-badum-pocinalИталијанскиот аниматор и воедно креаторот на "Бајум Бадум" или во оригинал "La Lineа", Освалдо Кавандоли починал на 87 годишна старост од природна смрт.

Освалдо за време на својата кариера соработувал со Нино Пагот на цртанот Калимеро.

Сепак, неговото дело "La Linea" кое премиерно било прикажано на телевизија во 1969 година било едно од најпознатите.

Едноставниот дизајн и цртање со рака која во секоја епизода ги доцртува нужните детали на несреќниот јунак се одлика на големото ремек дело.

Цртанот е прикажуван во повеќе од 40 земји, а исто така има освоено и многубројни фестивалски награди.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 33
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedЧет Мар 08 2007, 14:30

Закон беше нема што
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedПет Мар 09 2007, 00:09

Закон беше стварно. Штета што не го даваат сега ова а ги даваат оние дебилнине цртани
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedПет Мар 09 2007, 00:58

што е бе закон ? што цркнал чоеков ? бог да го прости ! а имал и големо дело позади него ! алал да му е
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedПет Мар 09 2007, 13:55

Филмаџиите од Холивуд воглавно се придржуваат до законот на физиката, затоа што немаат друг избор. Но, кога ќе заиграат "специјалните ефекти", на глупостите им нема крај.
1. Автомобили кои лесно експлодираат
Ако им веруваме на филмовите (поготово акционите), доволен е судар, или мало пролевање на бензинот за автомобилот да бувне и да се претвори во огромна огнена топка.
Практично за подигање на адреналинот на публиката, но нема голема врска со реалноста, во која бензинот нема да експлодира освен ако не е помешан со околу 93% воздух. Затоа, доколку доживеете некој лесен судар со автомобилот, нема потреба панично да истрчате од него стравувајќи од експлозија. Најверојатно тоа нема да се случи.

2. Звукот патува со брзина на светлината
Светлината (како што речиси и секое дете знае) патува побрзо од звукот. Холивуд нема никогаш да го сфати тоа. Така, во филмовите громот не ја следи молњата, туку сето тоа се одигрува истовремено.
Вулканот еруптира, а вие експлозијата ја слушате веднаш, наместо со закаснување. На бојно поле во исто време гледате експлозија и слушате детонација, без разлика на оддалеченоста. Битни се дури и најмалите ситници, како кога некој удира топче за безбол, а во исто време се слуша и звукот - нешто што во вистинската игра никогаш не би се случило.

3. Митот за радиоактивноста
Филмаџиите се трудат да ве убедат дека радиоактивноста е заразна и од неа сите луѓе светат. Од каде таа помисла? Симпсонови? Вистината е дека обичната радијација ќе ве направи радиоактивни само доколку радиоактивните честички се залепат на вас.
Радиоактивноста на е заразна. Ако некој е изложен на радиоактивни неутрони од атомски реактор нормално дека и самиот ќе стане нешто радиоактивен, но сигурно нема да свети во темница. Радиоактивните честички емитираат светлина само кога ќе наидат на фосфор, како во внатрешноста на ТВ приемниците, но тоа вас не би требало да ве загрижува.

4. Подобро е граната или куршум?
Во филмовите, гранатите обично ги убиваат само они личности за кои се наменети и оние кои се наоѓаат над нив во моментот на експлозијата. Ако се водиме според тоа, една бомба не би требало да направи многу повеќе штета од еден обичен куршум.
во вистинскиот живот, нормално, тоа е поинаку - експлозијата од една граната ќе ја убие личноста за кого е наменета, се што е во нејзина околина, а најверојатно и вас.

5. Куршуми кои фрлаат искри
Овие куршуми се релативно нова појава во светот на специјалните ефекти, а служат за гледачите да поверуваат дека јунакот "за влакно" се извлекол од порција врело олово.
Во реалноста искри ќе добиете ако стругате железо или некој друг цврст метал со тврда површина (пр. цигла), затоа што парченцата на металот се прегреваат и одлетуваат. Куршумите се прават од олово, густ и мек метал кој минимално се загрева во цевката на пиштолот. Сте виделе некогаш пиштолот да исфрла искри кога некој пука од него? Не. Сега знаете зошто е тоа така.

6. Звук кој патува во вселената
Најголемите киксови во филмовите се случуваат токму во вселената. Звукот е вибрација во воздухот. Во вселената нема воздух, па затоа нема ни звук. Не очекувајте да го чуете нешто од вашиот колега астронаут, дури ни доколку ви "урла" на само неколку метри оддалеченост од вас.
Креаторите на "Aliens", откако ја сфатија глупоста се обидоа да го преправат целокупниот впечаток, па при најавувањето на филмот почнаа да ја форсираат реченицата: "Во вселената никој нема да те чуе како вриштиш". А тоа е вистина.
Вратете се на почетокот Go down
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 33
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedПет Мар 09 2007, 21:51

Karate Kid напиша:
што е бе закон ? што цркнал чоеков ? бог да го прости ! а имал и големо дело позади него ! алал да му е
Оги немој да ми кажеш дека не си го гледам Баљум баљум.....affraid
Немој да ме разочаруваш
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedСаб Мар 10 2007, 19:54

како не сум глеал ! со линијата таа што нонстоп се лути за све Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedПон Мар 12 2007, 16:32

Битката за Спрингфилд
20th
Century Fox објави конкурс во кој сите 16 американски градови кои го
носат името Спрингфилд, ќе се натпреваруваат за ексклузивната можност
во јули да бидат домаќини на премиерата на филмот “Симпсонови”.
Филмски вести - Page 2 14D47798A70A27438EB170D3ECD760EE
Според
анкетата на TMZ.com, голем дел од градовите сметаат дека токму тие го
имаат легитимното право. Жителите на Спрингфилд од Илиноис на пример,
тврдат дека имаат многу сличности со серијата, поточно поседуваат
голема нуклеарна централа, училиште кое многу потсетува на она во кое
одат Барт и Лиса, па дури и фабрика за крофни.

Спрингфилд од
Орегон се надева на победа бидејќи авторот на серијата, Мет Гронинг
потекнува од Портланд, Орегон, додека градот од Масачусетс како доказ
за право на титулата, го приложува акцентот на градоначалникот Џо
Квимби, кој е ист како и нивниот.

На другите Спрингфилд
градови можеби ќе им биде потребна мала помош, сметаат од TMZ.com,
бидејќи три од нив одговориле дека воопшто ја немаат гледано серијата.
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedСре Мар 28 2007, 12:52

Или Аштон Качер ги испука сите финти, или MTV има други планови за својот реметач на славните. По пет години и многу обработени ѕвезди, Punk'd завршува со прикажување.


По пет години тероризирање на славните "пријатели" со своите креативни заврзлами, Punk'd на Аштон Качер се сведува кон крајот. Со по три случки по епизода, Качер успеа да превесла значителна бројка на славни кои во кризните ситуации ги открија своите вистински лица.
На сите ви текнува кога Џастин Тимберлејк замалку ќе се расплачеше кога му беше исценирано запленување на неговата куќа и имотот поради неплатен данок, а дури неодамна познатиот пејач призна дека во тој период од животот интензивно пушел "трева" и бил прилично несвесен за случувањата околу себе.
Слично реагираше и секогаш насмеаниот Метју Пери кој пребледе кога му беше наместено купување на украден автомобил и заседа од FBI.
Но, имаше и навредени "плачипички" помеѓу славните, кои не потпишаа одобрение снимената епизода да се емитува. Пример - Памела Андерсон и Мајкл Вартан.
Седмата сезона, односно финалето на Punk'd започнува на американскиот MTV на 10 април, а жртвите кои овојпат ќе паднат се Хилари Свонк, Нели Фуртадо и Џул.
Филмски вести - Page 2 Punkd
Вратете се на почетокот Go down
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedЧет Мар 29 2007, 23:44

Бај, бај Мистер Бин!


Филмски вести - Page 2 LentaФилмски вести - Page 2 Mr_bean_kraj
"Современиот Чарли Чаплин" како што го нарекуваат познавачите на филмот, со најновиот филм "Мистер Бин на празниците" ќе замине во историјата. Барем така најавува неговиот творец, Роуан Аткинсон.
Популарниот Мистер Бин за прв пат е прикажан пред 17 години, а до денес е емитуван во сите земји од светот и стана еден од најомилените ликови во историјата на филмот и телевизијата.
Новиот филм "Мистер Бин на празниците" ќе биде воедно и последната авантура на славниот лик, бидејќи Роуан Аткинсон одлучи да започне нови проекти, иако најверојатно и самиот е свесен дека светската јавност доживотно ќе го поистоветува со популарното алтер его.
За потсетување, 52 годишниот актер пред неколку години заврши во душевна болница, бидејќи премногу му пречеше фактот дека јавноста, па и блиските во него го гледаат исклучиво Мистер Бин и постојано бараат да прави финти. Губењето на идентитетот го натера да побара помош, а кога излезе од болница се заколна дека повеќе нема да го глуми Бин.
Сепак, поради договорите со продуцентот, хонорарот и приврзаноста кон ликот кој го создаде, одлучи да ја смени одлуката и да заигра во вториот долгометражен филм за Бин. Овој пат, Аткинсон категорично ја отфрла можноста за продолжение.
Вратете се на почетокот Go down
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedПон Апр 02 2007, 23:47

Скоти заминува во вечниот дом
Посмртните остатоци на Скоти од Стар Трек, за блиските познат како Џејмс Дуан, кој почина пред две години, конечно ќе бидат лансирани во вселената во текот на идниот месец, објави компанијата која го организира патувањето.
Филмски вести - Page 2 A7FC228A7C972A4DB7341E28D5CB3B49
Од компанијата Спејс Сервисес, со седиште во Хјустон, изјавиле дека остатоците на Скоти веќе се наоѓаат во ракетата која во Ново Мексико чека на лансирањето закажано за 28 април.

Оригиналното лансирање беше закажано за минатата година, но поради проблеми за време на тестирањето тоа беше откажано.

Портпаролката на компанијата изјавила дека пепелот на Дуан ќе биде пренесен во иста пратка со остатоците на уште 200 други лица, меѓу кои и на астронаутот Гордон Купер. Во 1997-ма сличен "закоп" имаше и креаторот на Стар Трек, Џин Роденбери.
Вратете се на почетокот Go down
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole


Број на мислења : 637
Age : 33
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 03 2007, 12:45

eee baш беше супер мистер бин и сакам да има уше пошо беше крај
Вратете се на почетокот Go down
http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 03 2007, 20:10

мистер бин FTW !
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedПет Апр 13 2007, 19:58

Дека на Тарантино во последно време му недостасува инспирација потврдува и катастрофалниот неуспех на најновото негово чедо "Grindhouse", кој го сними во тандем со подеднакво генијалниот Родригез, ама и фактот дека идејата за филмот ја дрпнал.
Имено, независниот филмаџија Стивен Трамонтана тврди дека уште во 2003 го снимил филмот "Grindhouse" со вкупно буџет од 4.000 долари. Филмот дури бил прикажан и на бројни фестивали за независен филм, на New Tork Internetional Film and Video фестивалот освоил награда за најдобар хорор, а собрал добри критики и во стручните списанија.
Творецот на оригиналната верзија вели дека баш пред да започне со снимањето на спорниот филм разговарал за идејата со Тарантино, кој воопшто не бил заинтересиран за неговиот предлог, ниту пак сакал да го погледне кога бил готов, но Трамонтана сепак му испратил DVD и постер од филмот.
Стивен Трамонтана не бара пари, но постапката на Тарантино го налутила. Тој само сака признание дека идејата за филмот е негова.
Вратете се на почетокот Go down
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_minipostedСре Мај 02 2007, 12:42

Бидејќи холивудскиот блокбастер "300" го сметаат за навредлив за својата нација, Иранците одлучија да ја прикажат својата верзија во филмот под наслов "Славата на Персеполис".
Преку филмот ќе се обидат да прикажат поинаква приказна од онаа на американските режисери и продуценти и да им го вратат достоинството на Иранците и на Персеполис.
Продукцијата на филмот ја поттикнал Центарот за истражување Парсех, кој на потенцијалните посетители сака да им го претстави Персеполис и да ги повика да го посетат. Според нив, Персеполис е место кое вреди да се види, бидејќи на ова подрачје помеѓу останатото, постојат и докази за некои технолошки иновации од тоа време кои и денес се во употреба.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Филмски вести - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филмски вести   Филмски вести - Page 2 Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
Филмски вести
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: