Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Пандев одби извинување

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Пандев одби извинување   Сре Дек 20 2006, 11:57

Пандев одби извинување
Скандалот Лукарели-Пандев е топ тема во Италија каде сите се
прашуваат како фудбалерот на Ливорно не добил црвен картон за ударот по
Македонецот откако тој даде гол за Лацио. Во 25. минута кога Пандев го
даде голот Лукарели се затрча кон нашиот најдобар фудбалер и го удри
кога струмичанецот го славеше голот.

"Катастрофа. Ова не сум
го видел. Сум слушал дека има вакви работи во некои 'диви' лиги, но не
може да поверувам дека тука ми се случи ваков напад", е изјавата на
Горан Пандев.

По средбата Лукарели со обид да ја намали тензијата се обидел да се извини, но...

"Ма
какво извинување. Ова е проблем со кој треба да се занимаваат
институциите во Италија. Не н$ заштитија ниту сидиите, кои место да го
исклучат му покажаа само жолт картон, а тој потоа ни даде гол. Како
само не им дадов уште еден...", е коментарот на Пандев, чиј клуб
секогаш наидува на голем притисок кога игра во Ливорно. Оваа екипа ја
поддржуваат комунистите во Италија, а Лацио важи за тим за кој навиваат
поддржувачите на фашизмот.

По дуелот сите од Лацио со остри реакции кон Лукарели и Ливорно. Се служат и со закани.

"Снимката
покажа каков антиспортист е Лукарели. Пандев беше виновен единствено
затоа што постигна гол и потоа го прославуваше. Лукарели мораше да
добие исклучување. Но, на крајот ние бевме тие со фудбалер помалку. Ако
не се преземе нешто ние во иднина ќе го промениме пристапот кога ќе
бидеме домаќини", е изјавата на Клаудио Лотито, првиот човек на Лацио.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Пандев одби извинување   Сре Дек 20 2006, 21:14

Абе све треба да се тужи таму бе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Пандев одби извинување   Сре Дек 20 2006, 21:18

Да! Абе сењачишта се италијаните! им ибам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Пандев одби извинување   Сре Мар 07 2007, 23:59

posle makedonija ne cini
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Пандев одби извинување   Пет Мар 09 2007, 02:03

абе народе сеа пандев обива понуди ние усте збориме за извинувањеVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Пандев одби извинување   Пет Мар 09 2007, 14:41

mu se krenaa akciite otkako dobi pari vo Lazio
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Пандев одби извинување   

Вратете се на почетокот Go down
 
Пандев одби извинување
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: