Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Словени

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Словени   Нед Окт 15 2006, 16:42

Освен што дошле одпозади карпатите што знаете за нив?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Словени   Сре Ное 15 2006, 01:09

jas pak znam deka u opste ne postoele sloveni ili pak ako postoele toa bil mal broj a ne kako sto ne ucat nas deka nie sme sloveni i deka so slamki tipcite go pominale dunav i drugi najrazlicni gluposti seto toa e sozdadeno za da go unistat antickiot iliii potocno vistinskiot makedonec zatoa so na nekoj im smeta makedonija i makedonskata nacija od mene tolku pa sea videte dali sum u pravo ili ne
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Словени   Нед Ное 26 2006, 15:10

Да има таква теорија, а има и друга теорија дека Везетите ( македонско племе ) ли бие не ми текнува, отишле на север и па се вратиле. Демек тие ги сметаме за словени...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Словени   Пет Мар 09 2007, 22:53

Deka gi imalo mnogu deka znaele da vojuvaat i deka nie sme sloveni
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Словени   

Вратете се на почетокот Go down
 
Словени
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Историја-
Отиди до: