Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Омилен\а вокалист\ка

Go down 
3 posters
АвторПорака
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 33
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Омилен\а вокалист\ка Empty
ПишувањеПредмет: Омилена вокалистка   Омилен\а вокалист\ка Icon_minipostedСре Дек 27 2006, 16:13

Ајде да ве чујам ој е според вас најдобар вокал глобално на сите времиња. Според мее женски вокалист Џенис Џоплин, а за машки без двоумење Дејвид Ковердеил.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 34
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Омилен\а вокалист\ка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилен\а вокалист\ка   Омилен\а вокалист\ка Icon_minipostedСре Дек 27 2006, 16:19

Вокалист без двоумење тоа е Layne Staley (Alice in Chains), за вокалистка ќе ја кажам Кристина Скабиа (Lacuna Coli) пошто стварно многуи добро пее, језда има други ама е ми текнуваат! Иначе Layne Staley е најдобар! R.I.P. Layne Sad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
NaTaLi
Модератор
NaTaLi


Број на мислења : 775
Age : 33
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

Омилен\а вокалист\ка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилен\а вокалист\ка   Омилен\а вокалист\ка Icon_minipostedСре Дек 27 2006, 18:35

Slash напиша:
Ајде да ве чујам ој е според вас најдобар вокал глобално на сите времиња. Според мее женски вокалист Џенис Џоплин, а за машки без двоумење Дејвид Ковердеил.

Е, да си ми жив и здрав. Исто би ги спомнала и Арета Френклин и Тина Тарнер. А за машки вокал би рекла - Милан Младеновиќ и Џони Штулиќ....можда не се глобално на сите времиња најдобри, али за мене се...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Омилен\а вокалист\ка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилен\а вокалист\ка   Омилен\а вокалист\ка Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
Омилен\а вокалист\ка
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Музика и Ноќен живот-
Отиди до: