Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Најстариот блогер на светот

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Најстариот блогер на светот   Вто Јан 02 2007, 21:17

Дали 92-годишниот Доналд Краудис, поранешен домаќин на The Nature of Things
на Канадската телевизија е најстариот блогер на светот? И да не е,
неговиот блог е супер! „Стариот“ има смисла за хумор и мудрост стекната
низ годините, која преку член на семејството ја пренесува на блог
заедницата.
Тој живее во Торонто, Канада и наскоро ќе наполни 93 години. Г-дин
Краудис нема компјутер(иако планира да купи 2) и пишува на неговата
кујнска маса наутро, по што следи доручек и задолжителните апчиња.
Потоа ги испраќа писмата преку пошта до роднина во Њу Брунсвик кој ги
пречукува на компјутер и ги постира на еклектичниот блог, „Don To
Earth“.Доналд ја дели својата мудрост на сите теми - староста, религијата,
готвење, па дури и канибализам. Еве еден краток извадок од блогот на
оваа тема:[T]he best food, or at least the best protein, is that which is
most like our own. Of course, eating others of our kind gives rise to
social problems, and is rare as a result, but it happens. In times
past, among some of the Pacific Islands peoples, since a butchered
human very much resembled a butchered pig, it was referred to as "long
pig". I presume these cannibals ate only their enemies, not their
family members, no matter how tasty they may have looked. Most of us
have accepted that humans are precious in the sight of God, while
ordinary pig, or "short pig", is OK nutrition.Прочитајте нешто повеќе од неговата мудрост на: http://dontoearth.blogspot.com
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Најстариот блогер на светот   Вто Јан 02 2007, 22:26

типов само е маскиран иначе има 13 години го знам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Најстариот блогер на светот   Вто Јан 02 2007, 22:38

хм, значи ја би требало скоро сите од моето поранешно одделение да ги изедам! па не знам, некои беа толку кретени не заслужуваат да си ги тупам ножевите на нив! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Најстариот блогер на светот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Најстариот блогер на светот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Хумор и Игри-
Отиди до: