Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Конфигурација

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Конфигурација   Саб Јан 06 2007, 21:56

Ајде пишете што конфигурација имате, еве ја ќе почнам...

AMD Athlon ( tm ) 64 Procesor 3000+
1 GB of RAM, 1.81 GZ
HDD 200 GB
GFORCE 6600
Philips DVD/RW combo...
Pinnacle TV card
Firefiwe card
Philips 17` LCD
Да не ставам сега принтери, камери тие се посебно од машината...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Нед Јан 07 2007, 15:18

и јас сум со слична конфигурација само имам графичка g-force GT7300 имам 512 рам и 80 хадр диск ии видов стефна не ја писал МB јас имам Soltek 939(64) и тоа ке да е а и nec dvd-rw lite scrap
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Нед Јан 07 2007, 21:28

ја не знам! Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Пон Јан 08 2007, 20:09

темава е "ај да си ги мериме" кој има појак пц сега а?
епа ај

Intel Pentuim 4 на 2.39 GHz
HDD 80 GB
графичка ATi Radeon 9250RX na 128 MB
512 RAM (слабата точка на мојот компјутер)
и CTX 17'' монитор со катодна цевка
тоа би било се што е важно

EDIT: заборавив матична Soltek не знам каква
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Јан 09 2007, 14:25

Матична плоча Abit An8 mislam
AMD Athlon 64 Processor
3200+
2.01GHz
1GB RAM
HDD 150GB
A za grafickata ne sum sigurezn znam dekae Gforce ali koj model ne znam.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
The Man
ново членче
ново членче


Број на мислења : 16
Age : 27
Registration date : 2007-02-13

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 17:21

MB Elitegroup
CPU Intel Pentium 1.7GHz
RAM 128 MM SD Ram @ 133MHz
HDD 40GB
GPU nVidia 4 MX 440 64MB Vram
CD-RW

Т.Е. Срање!

Ама за 10 дена нов компјутер јееееее Smile
Dual-Core не ми бега Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 18:32

леле не мрчи ја имам 14гига! Sad многу ми е спор!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
The Man
ново членче
ново членче


Број на мислења : 16
Age : 27
Registration date : 2007-02-13

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 18:34

Ај ќе дојде ден и кога ти ќе си земеш нов компјутер Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 18:43

ќе дојде ден кога јас ќе си купам нов хард диск! се друго е ок! наскоро ќе си купам нов хд! јесссс
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 18:50

aj aj не плачи ке биде ... ако не збирај пари сама и правец у сервис ! Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 19:03

да, ќе биде! јас и сестра ми собираме пари! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 19:07

епа ај со срека ! ја да ти кажам си збирам кеш за WoW пак ке почнам да играм
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
The Man
ново членче
ново членче


Број на мислења : 16
Age : 27
Registration date : 2007-02-13

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 19:24

А да, за тоа зборевме во соблекувална памтиш? Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 19:32

да да ! сеа ми текна кој си бил ти ! welcome !( кажав веке во тој топикот ама ај ...)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
The Man
ново членче
ново членче


Број на мислења : 16
Age : 27
Registration date : 2007-02-13

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 19:42

Хехе, епа ај фала Very Happy Абе да не забегавме малце од темава а? lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   Вто Фед 13 2007, 20:17

остај ај нема веке да праиме муабет на таа тема( иначе не ни е прв пат да забегаме Smile)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Конфигурација   

Вратете се на почетокот Go down
 
Конфигурација
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Хардвер-
Отиди до: