Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 HDD од 1 Тера !!!

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: HDD од 1 Тера !!!   Саб Јан 06 2007, 21:59

Hitachi најавува 3.5-инчен тврд диск со 1TB (еден терабајт) капацитете
за првиот квартал оваа година. Овој масивен тврд диск ќе се вика
Deskstar 7K1000 и ќе чини само $399. Дали може да замислите 1000 гига
бајти сместени во 3.5 инчен тврд диск. Дополнителни информации за
брзината и кешот сеуште нема но се очекуваат набрзо.
__________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: HDD од 1 Тера !!!   Саб Јан 06 2007, 23:33

Што ќе ти е хард диск од еден тера кога ти и тој од 120гига не можеш цел да го исполниш Во секоја варијанта браво што успеале да направат такво нешто.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: HDD од 1 Тера !!!   Саб Јан 06 2007, 23:53

Мене и овој ми е доволен, но кога може и повеќе зашто да не... Ме зачудува фактот што е само 400 евра...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: HDD од 1 Тера !!!   Нед Јан 07 2007, 01:39

Хммм мора да има некоја финта. Не е тоа туку така гарант!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: HDD од 1 Тера !!!   Нед Јан 07 2007, 15:14

абе ке биде и усте по ефтин што се случува сеа со компјутериве само да занаете колку нашите машини се старии ке ве боли главаVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: HDD од 1 Тера !!!   Пон Јан 08 2007, 20:10

само 400 евреи? машала за џабе го даваат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: HDD од 1 Тера !!!   

Вратете се на почетокот Go down
 
HDD од 1 Тера !!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Хардвер-
Отиди до: