Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 The Godfather

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: The Godfather   Чет Јан 11 2007, 02:53

Секој има право на свое мислење, сепак за сите постои универзално правило. Сите би се сложиле, од металци до рапери, дека Моцарт е највелик и најдобар од најдобрите. Она што е Моцарт во музиката, е Кум во филмот. Дами и господа The Godfather...Последната промена е направена од на Пет Јан 12 2007, 01:26. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Чет Јан 11 2007, 13:27

а што е па толку кум,иако го поштувам филмот и би кажал се најдобро ама ова малку ми така па ајде еве веке се отвори дискусија па да видиме!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Чет Јан 11 2007, 14:37

Гледав еден филм на А1 пошта мислам дека се викаше, во него се вели Кум е извор на сите машки мудрости Smile))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Чет Јан 11 2007, 14:57

хм абе шознам ако пак ја согледаш вистинската конотација на кум шознам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Чет Јан 11 2007, 15:06

абе ја го поштуем моцарт! ама за мене еве најзакон у музиката (металот) е Дајмбег од Пантера! Јас не сакам филмови како Кум ама ок е филмот, и затоа за мене најфилм од сф филмовите што ги имам гледано е следната генерациај кајшто се појавува и кирк и пикард у тоа со нексусот! мене тој филм ми се свиѓа! ама знаете за вкусовите не се расправа!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Чет Јан 11 2007, 15:53

Во Кум е содржано се што треба да се знае за животот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Чет Јан 11 2007, 16:27

Кум дефинитивно класик ама не би рекол дека е најфилм на сите врмиња.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Чет Јан 11 2007, 21:42

Мислам ок, ама сепак за мене е филм на сите филмови. Да речеме кај мене Троја или Александар буди побурни чуства од Кум. Меѓутоа....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Чет Јан 11 2007, 22:49

меѓутоа?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Пет Јан 12 2007, 00:44

Јас стварно не сфаќам како можеш да кажеш дека не сакаш филм како Кум, и дека некој член на пантера е подобар музичар од Моцарт....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Пет Јан 12 2007, 01:03

па моцарт не свирел метал! реков металец! го поштуем и моцарт! плс не извртувај ми ги зборовите! а искрено кум е ок! значи оценка 4+. не знам мене тешко е да ме одушеви некој филм! тежок чоек сум! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Пет Јан 12 2007, 01:23

Значи по твојата логика Кум би добил 4+ а Стар Треик 5 ? Или сакаш да кажеш Моцарт би добил 4+ а Пантера 5 Smile))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Пет Јан 12 2007, 16:30

По мене Кум би добил 5+++*
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Пет Јан 12 2007, 17:42

Moscow_BoY напиша:
Значи по твојата логика Кум би добил 4+ а Стар Треик 5 ? Или сакаш да кажеш Моцарт би добил 4+ а Пантера 5 Smile))
оф мукоооо! како прво кум и Стар Трек се од различен жанр а јас како што знаете сакам научна фантастика, и тие 2 филма не се споредуваат! у свој жанр со добри противници можеш да ги споредуваш а вака не! а како второ! моцарт и пантера исто не можат да се споредуваат! од истите причини! јас не сакам класика ама поштуем а музиката што ме исполнува е металот! па ако ги споредам пантера со машин хед за пантера 5- а машин хед 4++++! па дај сеа не замарај за тоа! bounce
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Пет Јан 12 2007, 18:51

Кој рече дека се исти жанр ?
Викаш на кум би му дала 4+ , јас те прашав, ако на кум му даваш 4+ , дали на стар треик би му дала 5 ? Многу просто прашање, е сега ако не го сфаќаш, или не сакаш да го сфатиш си е твој проблем...
Јес да до сега не сум слушнал некој од филмските критичари да му даде 4+ на кум...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   Пет Јан 12 2007, 19:47

Moscow_BoY напиша:
Кој рече дека се исти жанр ?
Викаш на кум би му дала 4+ , јас те прашав, ако на кум му даваш 4+ , дали на стар треик би му дала 5 ? Многу просто прашање, е сега ако не го сфаќаш, или не сакаш да го сфатиш си е твој проблем...
Јес да до сега не сум слушнал некој од филмските критичари да му даде 4+ на кум...
Сите на Кум му дале 5+
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: The Godfather   

Вратете се на почетокот Go down
 
The Godfather
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: