Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Torrent

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Torrent   Нед Окт 15 2006, 19:19

Симнувате ли на овој начин? Еве неколку страни со торенти.

http://freeland4u.cjb.co.il/
http://www.novatina.com/
http://easynews.dl.sourceforge.net/s...orrent-3.3.exe
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Torrent   Нед Јан 14 2007, 01:39

www.torrents.to

OVDE SE SO KJE POSAKAS IMA!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Torrent   Пон Јан 15 2007, 17:24

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
The Man
ново членче
ново членче


Број на мислења : 16
Age : 27
Registration date : 2007-02-13

ПишувањеПредмет: Re: Torrent   Вто Фед 13 2007, 17:14

Јавните тракери кои што беа горенаведени се НУЛА во однос на приватните. П.С. закон е да имаш пристап до нив (ко мене) Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Torrent   Вто Фед 13 2007, 18:58

Да, малку е потежок пристапот до приватните тракери...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
The Man
ново членче
ново членче


Број на мислења : 16
Age : 27
Registration date : 2007-02-13

ПишувањеПредмет: Re: Torrent   Вто Фед 13 2007, 19:08

Хм, ако ми докажеш дека си добар со ratio-то на други тракери, ќе ти дадам покана за TorrentLeech Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Torrent   Сре Апр 25 2007, 10:48

абе мене ми се чини или малце е малце 1.5 гига за дел од стар ворс? (само еден дел е 1.5 гига)
сакам да ги симнам сите 6 дела ама некако гледам нелогично ми е филмовите да се по 1.5 гига само .... ако не ако ги има некој може и да ми ги даде Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Torrent   Сре Апр 25 2007, 12:26

Зависи во каков формат ќе ги симнуваш... Ако е ДВД ќе бидат поголеми.. А дивикс... помалку... Јес да на компјутер и не е голема разлика меѓу ДВД и Дивикс...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Torrent   Сре Апр 25 2007, 12:29

незнам сеа симињам едно од 5 гига што ги има сите 6 дела, ке видиме како ке испадне, може да се DivX ама јебига како што викаш на РС нема да осетам разлика
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Torrent   

Вратете се на почетокот Go down
 
Torrent
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Интернет-
Отиди до: