Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Кинезите ги потрошија жените

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Кинезите ги потрошија жените   Саб Јан 13 2007, 02:01

Кинезите ги потрошија жените
Мажите
во Кина се соочија со сериозен проблем при потрагата по избраничка на
својот живот, бидејќи нема доволно жени за сите нив. Моменталниот однос
изнесува 20 момчиња на 1 девојка, што може да доведе до појава на 30
милиони ергени до 2020-та година.
Кинеското
министерство одговорно за државната популациска политика, предупреди на
драстично зголемување на бројот на машки бебиња. Причина за оваа
нарушена рамнотежа е неодамна воведеното правило кое на родителите им
забранува да имаат повеќе од едно дете.

Овој нов закон
резултираше и со покачување на бројот на извршени абортуси, бидејќи
најголемиот дел од двојките настојуваат да имаат машко дете, кое
подоцна би се грижело за нив.

Зголемувањето на бројот на
слободни мажи може да доведе до социјална нестабилност во државата, со
што на кинеската влада и се отвори нов проблем – стимулирање на желбата
за раѓање женски деца.

Според извештајот, голема е можноста
до 2033-та година кинеската популација која моментално брои 1,3
милијарди да се зголеми за уште 200 милиони жители а бројот на луѓето
постари од 60 години од сегашните 143 милиони до 2040-та година да се
накачи на 430 милиони.

Среќа што ние имаме повеќе од доволно Smile))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   Саб Јан 13 2007, 02:04

Не се нормални тие Кинезите. И да напраат нешо со наталитетот им се враќа дупло повеќе. А замислете колку кинески иселеници ќе има по светот кога ќе снема место за нив у Кина
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   Саб Јан 13 2007, 14:24

човече веќе колку ги има иселеници! и тоа у Србија имало регистрирано 5-6 илјади кинези а не регистрирани се можеби... Абе што да прават греота, многу се! Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   Саб Јан 13 2007, 17:01

абе кинеска работа ... со да се прави од секогаш биле единствени во определени работи Very Happy а ова со жениве што им се дешава е стварно греотка! сироти они ! :S
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   Саб Јан 13 2007, 17:12

онака им викаат: sorry out of women! hahahahahaha! greota! Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   Сре Јан 17 2007, 17:51

Ненорамли се тие Кинезите.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   Сре Јан 17 2007, 17:52

Го знај некој раперот од Кина Jin познат е по тоа што нема изгубено ниту една рап борба.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   Сре Јан 17 2007, 20:01

не го знам, не следам рап
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   Нед Апр 29 2007, 12:05

Луди Кинези и Јапонци!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   Пон Мај 14 2007, 18:41

BIG_M_UNDERGROUND напиша:
Луди Кинези и Јапонци!

ШТО ТИ ПА ЗНАЕШ ЗА КИНЕЗИТЕ И ЈАПАНЦИТЕ !!! АКО ЗНАЕШ САМО 1 МАЛ ДЕЛ ОД НИВНАТА ИСТОРИЈА И КУЛТУРА ЈАС КЕ СЕ БЕСАМ !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кинезите ги потрошија жените   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кинезите ги потрошија жените
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: