Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Бубалици за Гинис

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Бубалици за Гинис   Саб Јан 13 2007, 02:07

Бубалици за Гинис
Отспале
само по околу четири часа и само еден од нив добил запаление на грлото.
Вкупно шестмина средношколци на глас читалe книги цели шест дена. Па
добро, каде оди оваа младина?

6-темина
ученици успеале да го соборат ланскиот рекорд од 117 часа маратонско
читање добивајќи овации од присутната публика составена од горди
роднини, задоволни професори и љубоморни но наспани соученици.

"Воопшто
не сме уморни и вечерва ќе имаме забава со семејствата а потоа одиме на
спиење. Утре сме на училиште," штреберски изјавил еден од маратонците.

Маратонот,
во смени од по еден час, започнал со книгата "Храбриот нов свет" од
Хаксли, следеле шесте тома на Хари Потер а се финиширало со Кетрин
Петерсон и Др. Сеус.

На паузите читачите играле пинг-понг, карти и решавале крстозборки а за цело време спиеле помалку од четири часа.

"Изминативе
шест дена, читањето беше навистина кул работа. Многумина рекоа дека
читале заедно со маратонот. Ако ништо друго, барем покажавме дека
телевизорите некогаш можат и да се угасат," изјави директорот на
училиштето.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Бубалици за Гинис   Саб Јан 13 2007, 02:09

Абе бубалици шо можеш тука
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
NaTaLi

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Бубалици за Гинис   Саб Јан 13 2007, 13:40

Moscow_BoY напиша:
Па
добро, каде оди оваа младина?
.

Па боље да читаат книги 6 дена, него да се фиксаат под мостови...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Бубалици за Гинис   Саб Јан 13 2007, 14:28

така ма нате! и сеа вие заебавајте се со нив ама за влегување у гинис ти дават пари! па очигледно со тие пари нема да купат книги! туку ќе си купат некој јак мотор или кола! закон пеер! нате ај шо викаш ја и ти да се вежбаме? а?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Бубалици за Гинис   Саб Јан 13 2007, 16:47

Ова е само уште еднапотврда дека светот во кој живееме е ненормален.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Бубалици за Гинис   Саб Јан 13 2007, 17:13

ех! има илјадници други потврди ај да не ја чепкаме оваа!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
ivancelovemusic
ново членче
ново членче
ivancelovemusic

Број на мислења : 43
Age : 26
Локација : Skopje
Registration date : 2007-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Бубалици за Гинис   Пет Мар 09 2007, 01:26

Hahahaha , ja posle 10 minuti citanje na glas zavrsuvam vo krevet, so aspirin i sise voda do mene Smile Da ne go zaboraam i toplomerot Razz ,a ove e NEZDRAVO !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.freewebs.com/ivance_elence/
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
BIG_M_UNDERGROUND

Број на мислења : 323
Age : 27
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Бубалици за Гинис   Нед Апр 29 2007, 20:51

Мене на школо ми дадоа да читам 10 страни А4 на глас, и зарипнав!Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Бубалици за Гинис   

Вратете се на почетокот Go down
 
Бубалици за Гинис
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Литература-
Отиди до: