Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Waterworld, Кина

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Waterworld, Кина   Саб Јан 13 2007, 02:28

Waterworld, Кина

[url=javascript:void(0)]
[/url]


[url=javascript:void(0)]
[/url]
Atkin's Architecture Group неодамна ја доби првата награда на интернационалниот натпревар во дизајн со ова извонредно дело.
Сместено во спектакуларна област со вода во Сонгјианг, Кина, овој хотел
со 400 легла е уникатно конструиран во согласност со природните
елементи кои го опкружуваат. Подводните јавни места и гостинските соби
допринесуваат за оргиналноста, а објектот содржи и многубројни
ресторани, кафе барови и спортски објекти.Најниското ниво има луксузен базен и центар за екстремни спортови,
активности како качување по карпи и банџи скокање кое завршува во вода.
Со визуелната презентација прикажана овде, не е ни чудо што проектот ја
освоил првата награда.Ова е еден одличен пример на ултра модерна градба во коегзистенција со природната средина.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Waterworld, Кина   Саб Јан 13 2007, 14:25

закон пеер! а чув и дека на доминиканска република имало хотели под вода и баш било закон! ама ова е боље!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Waterworld, Кина   Саб Јан 13 2007, 16:45

Да за тоа во Доминикана и јас слушнав. Само кај тие хотели има една многу ама многу лоша работа ЦЕНАТА!!! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Waterworld, Кина   Саб Јан 13 2007, 17:11

епа чорба македонче! ај бе ќе најдеме пари! ако не нож под грло и давај соба матер ти јебо! Smile снаџи се па живи! хахахах! ама сакам и да одам у ова у кина! изглеа многу закон!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Waterworld, Кина   Сре Јан 17 2007, 17:53

Многу јака работа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Waterworld, Кина   Нед Апр 29 2007, 12:17

Абе Ки9незите луди, ама блазе им!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Waterworld, Кина   

Вратете се на почетокот Go down
 
Waterworld, Кина
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: