Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 а карете и други боречки вешини .....

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: а карете и други боречки вешини .....   Саб Јан 13 2007, 18:55

еј луге срам да ви е што никој до сеа не почнал ваков топик Sad ја сум каратист иначе (може да се примети тоа нели) и еве ја ќе почнам со ова тогаш What a Face
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Саб Јан 13 2007, 19:08

Па ајде како каратист кажи нешто за каратето
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Саб Јан 13 2007, 19:23

е ај ... ако прво карате значи празна рака т.е. тоа е боречка вештина која за борба ги користи само рацете и нозете.Каратето е една од најстарите боречки вештини и датира од (отприлика) 4 милениум пред наша ера од Јапонија.Каратето во древна Јапонија се претставува
ло и начин на живот а не само техника за одбрана.И да нагласам - каратето не е тепање како што многу луѓе го сваќаат туку тоа е уметност што се негувала со милениуми и МИНИМАЛНО се изменила во текот на своето постоење.

Тоа е тоа на кратко Very Happy повелете писете мислења Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Саб Јан 13 2007, 19:37

Јапанци шо моеш да очекуеш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Саб Јан 13 2007, 19:45

.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Саб Јан 13 2007, 19:52

абе можете да дадете и предлог за дискусија на некоја друга боречка вештина ако нема баш луге за дискусија за карате ... а и знам има каратисти у РЈК така да бујрум за нив Very Happy

Предлог за дискусија за нив :
Натпревари во скоро време
Впечатоци од натпревари
Жалби (од судии ова она знаете се разбираме нели Very Happy )
Омилена Медаља
Натпревар што ке го паметите
Највисок постигнат успех
и слично ( не ми текнува во моментов уште neшто tongue )


(го едитирав ова кога ми текнаа уште овие 2-3 ствариVery Happy )


Последната промена е направена од на Нед Јан 14 2007, 10:43. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Јан 14 2007, 00:37

Јас имам катани дома, јес да не се поврзани со каратево... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Јан 14 2007, 10:41

хехе е да малце не се со каратето Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Јан 14 2007, 16:45

катани дома со прајш со катани бе а барем оргинал се??
е гого абе ти кати си или у борби??
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Јан 14 2007, 19:45

гого ? кој гого ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Јан 14 2007, 21:15

еве ја да пишам нешто на темава! јас порано тренирав карате бев на еден натпревар и земав бронѕен медал ама после натпреварот се расправав сакав у борба да ме стават а запнале со кати па се отпишав! Smile иначе стеф од кај ти се катаните?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Јан 14 2007, 21:45

Татко ми ги купил од негде, ама многу се стари...
Треба да ги чистам, полирам итн...
Исковано е во железото некои слова, на јапонски, појма немам што значат...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Јан 14 2007, 22:04

ау леле катастрофална греска тоа гого се однесуваше на горјан од 3-8 додека пишував овде и бев на мсн и по греска махинално сум го пишал гого Very Happy добро нема везе сепак уште вази прашанњето
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Пон Јан 15 2007, 02:29

Moscow_BoY напиша:
Татко ми ги купил од негде, ама многу се стари...
Треба да ги чистам, полирам итн...
Исковано е во железото некои слова, на јапонски, појма немам што значат...
од кај купил? има ли да се најде катана у скопје? Question Question Question
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Пон Јан 15 2007, 10:45

smiley Smile напиша:
еве ја да пишам нешто на темава! јас порано тренирав карате бев на еден натпревар и земав бронѕен медал ама после натпреварот се расправав сакав у борба да ме стават а запнале со кати па се отпишав! Smile иначе стеф од кај ти се катаните?

абе ја сум каташ од самиот почеток и да ти кажам повеке ми се свигаат кати него борби - такмичам и борби ама кати поише ми лежат на душа What a Face a што станува збор за медаљи ... иам многу .... 60ина беа до пред некое време незнам сеа Very Happy а да се пофалам доминираат злато и сребро Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Пон Јан 15 2007, 14:39

абе ја знаеш ивана и наде од кај мене од автокоманда колку тебе се таа ивана миссалм беше балкански шампион пред некоја година??
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Пон Јан 15 2007, 16:09

да ја знам ивана од дамна. Сега тренираме заедно за репрезентација и на балканско бевме заедно лани. а таа наде од кај е ? тоа и е цело име ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Пон Јан 15 2007, 18:41

абе таа наде учеше со ивана заедно само наде е на бориби не накати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Пон Јан 15 2007, 21:15

hmm...не ми текнува на наде некоја ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Фед 04 2007, 14:41

ее народе да се пофалам јас !!! вчера се вратив од арангеловац од натпревар и имав добри(искрено можеше мнооогѕ подобро да не заебаа судиите али ај) резултати. епа вака земав 3 медала:

злато - кати екипно (категорија '90-'91)
бронза - борби поединечно (категорија '90-'91) - овде истепав ама буквално истепав 2ца Very Happy со доктор беше фрката ! Razz
и бронза - кати поединечно (категорија '91) - овде беше тоа спорот со судиите што наведов, шампион сум во оваа категорија и неможеа изглеада да дозволат да им земам пак злато !! педеришта !!

така да сумасумарум не е се толку лошо искршив 2ца у борби и на еден му скинав мускул ! нека пазат друг пат што прават !!

повторно информации ке бидат постувани од наредниот натпревар, поздрав
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Фед 04 2007, 14:46

Bravo majstore za medalite. A nareden pat ne go isturaj besot od sudiite na natprevaruvacite tuku udri po pederistata
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Фед 04 2007, 15:02

Paparapacipipas напиша:
Bravo majstore za medalite. A nareden pat ne go isturaj besot od sudiite na natprevaruvacite tuku udri po pederistata

не ти е лоша идеата, искрено и тоа ми падна на памет ама да ти кажам не би сакал да добиам суспензија за претепан судија ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Фед 04 2007, 15:25

честито карате кид! се надевам мене нема да ме тепаш ако се изнервираш нешто lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Фед 04 2007, 15:26

smiley Smile напиша:
честито карате кид! се надевам мене нема да ме тепаш ако се изнервираш нешто lol!

не се секирај ! другарчиња не се за тепање !Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   Нед Фед 04 2007, 16:35

фала! сеа си имам другарче каратист! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   

Вратете се на почетокот Go down
 
а карете и други боречки вешини .....
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: