Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Windows Vista

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Windows Vista   Нед Јан 14 2007, 00:32

бесплатно Спуштање на финалната верзија од најновиот оперативен систем
издаден од мајкрософт WINDOWS VISTA. Минималните побарувања за
инсталација се:CPU: minimal 800 MHZ

Memory : Minimal 512 MB

HDD: Minimal 40 GB

Слободен простор на дискот најмалце 15 GB

DVD-ROMОптимални побарувањаCPU: 1ghz+

Memory : 1GB+

HDD: 40 GB+

Слободен простор на дискот најмалце 15 GB

DVD-ROMYFKBB-PQJJV-G996G-VWGXY-2V3X8rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part01.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part02.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part03.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part04.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part05.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part06.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part07.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part08.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part09.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part10.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part11.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part12.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part13.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part14.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part15.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part16.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part17.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part18.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part19.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part20.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part21.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part22.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part23.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part24.rar.html

rapidshare.com EnDLeSs-4uM.CoM-Vsta_Ultimate_Final.part25.rar.html
Pass : EnDLeSs-4uM.CoM или endless-4um.com
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Нед Јан 14 2007, 16:38

абе кај мене за 50 денари го има и тоа проверено
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Нед Јан 14 2007, 19:48

[quote="DJ_Stole"]абе кај мене за 50 денари го има и тоа проверено lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Нед Јан 14 2007, 21:37

Мое е да ви понудам, сега.. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Нед Јан 14 2007, 21:57

па не добро ние не ја отфрливме твојата понуда него јас само предложив доколку некој сака виста да не троси парии на интерент и време коа за само 50 ден ја има
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Нед Јан 14 2007, 22:40

Види не ти се исплати да ставаш виста затоа што ова е некој бета верзија и полна е со багови. Почекајте за 3-4 месеци кога ќе излезе и сервис пакот и се тогаш ќе може да се инсталира.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Нед Јан 14 2007, 23:07

Јас не би го менувал ХП - то, уште долго...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 10:55

Moscow_BoY напиша:
Јас не би го менувал ХП - то, уште долго...

да и јас исто, задоволен сум си со XP-то мнооогу, али ако Вистата е стварно толку добра како што ја зборат да ти кажам може и да размислам за тоа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 14:33

абе знаес зашо не би ја сменил зошо после додека си го направам какошо ми е сеаке ми треба време и работа а ме мрзи сеа да праам едно исто така да нека поседи ова ХР
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 16:32

Мене ме мрзи да го форматирам, али затоа тука ми е спас Нортон Гоуст.
Инаку сеа се мислам да ставам и линукс, али ќе го средам со партиција пошто не сум работел многу на линукс...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 17:00

неам некое искуство со linux али разбрав било многу боље да го користиш за работа него за заебанции овака по нет и слично
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 17:03

Единствен `проблем` кај линуксот е што треба да симнеш драјвери...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 17:10

абе не е тоа проблем некој се наогаат тие само работата е зашто да го симињаш ако не го работиш, мислам не ти треба ако на пример не работиш нешто на него по озбилно или како да ти објаснам сеа ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 17:12

Karate Kid напиша:
абе не е тоа проблем некој се наогаат тие само работата е зашто да го симињаш ако не го работиш, мислам не ти треба ако на пример не работиш нешто на него по озбилно или како да ти објаснам сеа ...

Абе не работам сега ама...
Не е на одмет да се има познавања...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 17:17

еее да и тоа што викаш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 18:25

абе слусајте за нас не е линукс засо тој се кориссти у држави кај со има софтвер за него ај со ке го инсталирате ке го а после коа ке треба да го сетирас има да умрес додека најдеш се шо е потребно за него поцнувајки од драјвери и од програми
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 18:33

јас имам мислам цд за инсталација на линукс! ама не го инсталирам! иако знам дека е болје од ова шитов!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 18:34

абе има мн верзии на линукс која ја имаш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 19:10

чекај да видам! вака не знам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Пон Јан 15 2007, 19:14

вака пишува! SUSE Linux 10.0
Includes:
firefox 1.0.6
OpenOffice.org 2.0
Installable CDs and DVD
32-bit and 64-bit versions for AMD64 and
Intel EM64T

ova e dobro?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Вто Фед 13 2007, 14:50

Виндоус Виена 2009
Иако
првите корисници допрва ги средуваат своите впечатоци околу Виндоус
Виста, од Мајкрософт најавуваат сосема нов оперативен систем кој би
требало да излезе кон крајот на 2009-та година.

"Рок
од 2 до 2,5 години е разумна рамка на која нашите партнери можат да се
ослонат и да ги планираат своите активности. Тоа е добро време за
рефереширање," порачал потпретседателот на Мајкрософт задолжен за
Виндоус, Бен Фати, во интервју за PC World.

Освежувањето изгледа
пребрзо ако се земе во предвид дека помеѓу издавањето на ХР и Виста
изминаа повеќе од 5 години. Сепак, надеж влеваат претходните верзии на
Виндоус кои беа издавани со разлика од 2 до 3 години.

И
претходно во неколку наврати директорите на Мајкрософт спомнаа дека по
промоцијата на Виста, целата енергија на компанијата е насочена кон
изработката на новиот оперативен систем со работно име Виена.

Портпаролот на Мајкрософт ниту ги потврдил ниту ги отфрлил шпекулациите дека замената на Виста ќе следува во 2009-та.

"Ќе
продолжиме да создаваме и испорачуваме величествени нови верзии на
оперативните системи, исто како што тоа го направивме со Виста.
Моментално не можам ништо да ви кажам за идната верзија. Меѓутоа со
задоволство ќе ве информирам кога ќе имам нови информации," изјавил
портпаролот на Мајкрософт.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   Вто Фед 27 2007, 10:55

Windows Vista има блокада за виртуелизација

По
години развивање и вложување милиони долари, би се рекло дека Microsoft
сакаше на сите потенцијални корисници на новиот оперативен систем Vista
да им го олесни неговото прифаќање. Но, Microsoft ја отежнува
имплементацијата на оперативниот систем на корисниците на Mac
компјутерите и другите влијателни корисници.Се работи за блокада
на Vista која не допушта виртуелизација, односно користење на повеќе
оперативни системи на еден компјутер. Оваа техника се користи за
тестирање на ефикасноста на програмите. Откога Macintosh
компјутерите имаат ист PC чип од Intel како и компјутерите на
Microsoft, и тие можат да користат Windows програми и паралелно на
компјутерот да се менуваат Mac OS и Windows. Но, Vista има блокада која
забранува инсталирање на виртуелизација.Во Microsoft тврдат дека
блокадата која ја има Vista е од безбедносни причини и ги отфрлуваат
тврдењата дека се работи за бизнис одлука за која што Microsoft не сака
да зборува.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Windows Vista   

Вратете се на почетокот Go down
 
Windows Vista
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Софтвер-
Отиди до: