Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Вто Јан 16 2007, 17:29

Кога ќе биде крајот на Светот? affraid И од што ќе биде предизвикан? confused Па околу тоа пишувајте! Ваши или туѓи теории за крајот на Светот! Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Вто Јан 16 2007, 18:51

има научна теорија и сите ја познаваме, за 5 билиони години нашиот сосед Сонцето че се претвори у црвен џин и ке ги проголта внатрешните планети. ама за толку билиони години ја верувам дека ке се потросат ресурсите од Земјата и че си бараме чаре у другите системиSad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Вто Јан 16 2007, 19:33

абе за ние и тешко да го почувствуваме крајот на светот а
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
ivancelovemusic
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 26
Локација : Skopje
Registration date : 2007-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Пет Мар 09 2007, 02:08

Markou напиша:
има научна теорија и сите ја познаваме, за 5 билиони години нашиот сосед Сонцето че се претвори у црвен џин и ке ги проголта внатрешните планети. ама за толку билиони години ја верувам дека ке се потросат ресурсите од Земјата и че си бараме чаре у другите системиSad

Додека да се деси тоа нас ќе не нема, така да не е ни толку важно, а тоа со ресурсите можно е да е точноSmile Али знам, не е битно кога дека глобалново затоплување ќе не уништи !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.freewebs.com/ivance_elence/
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Пет Мар 09 2007, 02:10

па може да кажамм дке ае у право па зашо да се замараме јас би рекол живејси а за другото коа ке дојде времеVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Пет Мар 09 2007, 10:13

или со други зборови, се во свое време ? Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Пет Мар 09 2007, 10:48

Markou напиша:
има научна теорија и сите ја познаваме, за 5 билиони години нашиот сосед Сонцето че се претвори у црвен џин и ке ги проголта внатрешните планети. ама за толку билиони години ја верувам дека ке се потросат ресурсите од Земјата и че си бараме чаре у другите системиSad
нема да дочекаме да не уништи сонцето, сами ке се уништимеSad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Пет Мар 09 2007, 11:02

Efi напиша:
Markou напиша:
има научна теорија и сите ја познаваме, за 5 билиони години нашиот сосед Сонцето че се претвори у црвен џин и ке ги проголта внатрешните планети. ама за толку билиони години ја верувам дека ке се потросат ресурсите од Земјата и че си бараме чаре у другите системиSad
нема да дочекаме да не уништи сонцето, сами ке се уништимеSad


Definitivno sami ke se unistime.....tuka nema zbor!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Пет Мар 09 2007, 11:19

абе шознаеш може за 300 год. ке се опаметат лугето и нема сами да се испотепаме, а да може и да мигрираме на друга планета каде што не е загадено, штознаеш како иде ова технологијава многу е возможно да му ја здуваме од планетава
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
ivancelovemusic
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 26
Локација : Skopje
Registration date : 2007-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Пет Мар 09 2007, 13:08

Karate Kid напиша:
абе шознаеш може за 300 год. ке се опаметат лугето и нема сами да се испотепаме, а да може и да мигрираме на друга планета каде што не е загадено, штознаеш како иде ова технологијава многу е возможно да му ја здуваме од планетава

Да, ја за тоа мн. пати имам размислувано, ама за да се префрлиш на друга планета ти требаат услови за живот, кои за жал барем во овие планети околу нас ги нема Smile Е сеа ако викаат дека сонцево ќе се шири ... значи полека полека ние ќе доеме на местото на Венера, а Марс на наше место ... епа мене ме интересира, коа ќе дое Марс на наше место дали ќе се створат барем некои услови Smile Али се зависи од тоа колку брзо ќе се шири Сонцето, односно ќе расте ... Razz Ама се во свое време Smile Може и ќе добиеме некоја extraordinary технологија, па секој ден ќе можеме од една до друга планета да шеткараме Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.freewebs.com/ivance_elence/
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 20:54

kade i da e jas mislam deka eden den ke zavrsi svetov mislam deka nemani da docekame sonceto da ne unisti ke ne unisti zatopluvanjevo.Vazno jas ke proziveam a za tie posle mene ako sakaat i zivi u pekolot neka gorat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cinderella
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 230
Age : 26
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 21:01

vamp-girl напиша:
kade i da e jas mislam deka eden den ke zavrsi svetov mislam deka nemani da docekame sonceto da ne unisti ke ne unisti zatopluvanjevo.Vazno jas ke proziveam a za tie posle mene ako sakaat i zivi u pekolot neka gorat

Pa od kaj si ti tolku sigurna deka ke prozivees? Mozda utre ke ti padne meteor!?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 21:04

Pa jas da ti kazam so smrtta se pomiriv zatoa mi e seedno i sega da umram
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cinderella
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 230
Age : 26
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 21:06

Bravo za tebe! Jas mislam deka krajot na svetot ke bide koga dedo Risto ke krene race od nas! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 21:08

koj e toj Risto?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cinderella
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 230
Age : 26
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 21:10

Jas taka go vikam "Gornion"
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 21:11

тој мозе да се одказе од некој и без да му даде отказ од овој свет
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cinderella
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 230
Age : 26
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 21:16

Pa ok, ali tuka pisueme za krajot na svetot, a ne za krajot na zivotot na poedinci. Kapiras?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 21:17

Може крајот на животот на поединци да се смета за крај на светот за други поединци
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cinderella
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 230
Age : 26
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Саб Мар 10 2007, 21:19

Ovde zborime za KRAJ NA SVETOT!!! CELIOT SVET!!! BEZ ISKLUCOCI!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Нед Мар 11 2007, 03:39

јс ви викам дека ние нема да видиме нешо такво и се надевам во тоа и и така сакам да биде а мислам и вие???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Пон Мар 12 2007, 00:38

абе ај живејте дур си можете, ако треба да ни експлодира земјава ке ни експлодира ние ништо нема да можеме да напраиме ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Вто Мар 13 2007, 00:02

bi sakala da go vidam krajot na svetot
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Вто Мар 13 2007, 13:18

ne ne ne veruvaj mi ne bi sakala, pretpostavuvam bi bilo nesto mnogu mnogu gadno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
cinderella
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 230
Age : 26
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   Вто Мар 13 2007, 16:56

Pa so ima veze ako e gadno? Ti go gledas toa i posle si mrtov, ke nemas vreme da se sekavas Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога ќе биде крајот на Светот? И од што ќе биде предизвикан?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Мистерии и религија-
Отиди до: