Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Бермудскиот триаголник?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Бермудскиот триаголник?   Вто Јан 16 2007, 17:54

Што претставува Бермудскиот триаголник? Suspect Ваши мислења и теории!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Вто Јан 16 2007, 19:50

еј незнам како да кажам ама дефинитивно е језива работа ... ни еден авион мислам дека нема прелетано од тамо и цел да излезе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 01:50

bermudskiot triagolnik ne e nisto strasno ili jezivo ama jas smetam deka mozebi isceznuvanjeto e posledica od nekoe pogolemo magnetno pole so se naoga tamu
ova sigurno ne e tocno ama barem jas taka smetam spored site nesreki sluceni tamu
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 01:53

Бермудскиот триаголник е зона во Атлантскиот океан која се протега помеѓу Мајами-Бермудите-Порторико. Не се знае дали навистина нешто таму постои или се` се случува како резултат на човечка грешка. Се проценува дека регионот околу Бермудскиот триаголник проголтал повеќе од 140 брода и авиони со повеќе од 1.000 луѓе повеќе од кои не биле најдени.

Теории


Постојат голем број неразрешени несреќи и многу теории за нивните причини. Едно можно решение е да се предизвикани од невреме, урагани, кои често се појавуваат над областа. А друго, дека има пореметување на земјината магнетосвера. Некои пак мислат дека е дело на пирати.

Прв случај


Меѓу првите мистерии поврзани со Бермудскиот триаголник е пронаоѓањето на бродот Мери Селеста. Во 1872 година напуштениот брод бил пронајден околу 500 километри подалеку од неговата патна линија по која требало да се движи, помеѓу градовите Њујорк и Џенова. Немало никаков знак од екипажот што бил составен од 10 луѓе, ниту пак се знаело што се случува со нив. Од бродот недостигал спасувачкиот чамец, но се останува мистерија.

Други настани • 1947: Воениот авион „C-45 Superfort“ исчезнал на 1.000 милји од Бермуди.
 • 1948: Четиримоторниот авион „Tudor IV“ исчезнал со 31 патник.
 • 1948: ДЦ-3 исчезнал со 32 патници и со екипажот.
 • 1949: Исчезнал уште еден „Tudor IV“.
 • 1950: Бил загубен џиновскиот авион „Globemaster“ на Американската воена авијација.
 • 1950: Американскиот товарен брод ЅЅ „Sandra“, долг 120 метри, потонал без трага.
 • 1952: Исчезнал британски транспортен авион со 33 патници.
 • 1954: Авионот на Американската морнаричка авијација „Lockheed Constellation“ исчезнал со 42 патници.
 • 1956: Хидроавион на Американската морнарица „Martin P5M“ исчезнал со 10 члена на екипажот.
 • 1962: Авион-танкер „KB-50“ на Американската воена авијација исчезнал без трага“.
 • 1963: Американскиот крстосувач „Marina sulphur queen“ долг 140 метри, исчезнал со целиот екипаж. Од бродот не биле дадени сигнали за опасност, ниту се пронајдени неговите остатоци.
 • 1967: Исчезнал и US-122 преправен во транспортен авион.
 • 1970: Му се губи трагата на францускиот товарен брод „Milton Latrides“.
 • 1973: Германски товарен брод „Anita“ од 20.000 тони исчезнал заедно со 32 члена на екипажот.Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 01:56

e bravo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 01:56

Фала да ти се врати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 13:09

Хмммм значи сум бил близу до Бермудскиот триаголник и сум се вратилжив. Па тоа е успех Very Happy cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 13:10

Браво. Си спасил гз
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 13:11

Хахаххха Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 14:53

bravo treba da napises kniga kako neznaejki si se spasil od triagolnicevo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 15:55

Абе ја не сум бил толку многу до триаголничево ама сум бил релативно блиску.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Саб Фед 17 2007, 16:33

хахаха! не си сакал да идеш малку на санканје на вода? а? замисли тоа? гадно!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Нед Фед 18 2007, 22:46

smiley Smile напиша:
хахаха! не си сакал да идеш малку на санканје на вода? а? замисли тоа? гадно!!!

смајли од кај ти дое оваа идеа ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Нед Фед 18 2007, 22:48

од кај мислиш? па ми падна на памет! ете што се дешава кога не ставаш шлем!! хахахаха! зашо?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Нед Фед 18 2007, 22:52

не е битно очигледо само ти можеш да имаш најјака фикс идеа Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Нед Фед 18 2007, 22:55

па не знам! вие може тоа да кажете! lol! тоа што е страшно за мене е многу закон!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Нед Фед 18 2007, 22:56

ти си знаеш голема си
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Пон Фед 19 2007, 19:09

е незнам баш сеалесно е да збориш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Пон Фед 19 2007, 21:39

зашто мислиш така? на некои луѓе им е! а изглеа јас сум у тие некои! бер. триаголник е можеби многу опасен но у последно време никој не бил таму па така да...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Вто Фед 20 2007, 02:03

па кој ке иде, на сите им фуфка Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Вто Фед 20 2007, 22:37

jas bi odela samo koga ke napolnam nekade 80 godini
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Сре Фед 21 2007, 15:25

vamp-girl напиша:
jas bi odela samo koga ke napolnam nekade 80 godini

да ја погодам причината : да не ти е жал што не си го изживеала животот ? Razz се зезам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Чет Фед 22 2007, 00:01

Луге па дајте малце фантазија
Знаес таму мозда има пуст остров...
со типци ко ватерполисти....Very Happy
знаес дајте мало опустено..
крај краева после смртта иде друг зивот
Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Чет Фед 22 2007, 15:24

Efi напиша:
крај краева после смртта иде друг зивотRazz

ехм да ?scratch Suspect
ееееј ова ме нервира највеке !! не верувам во такви работи !! PROVE IT !! Suspect Suspect
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   Чет Фед 22 2007, 20:59

jas se soglasuvam so efi i definitivno bi odela
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Бермудскиот триаголник?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Бермудскиот триаголник?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Мистерии и религија-
Отиди до: