Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Има ли Вселената крај?

Go down 
АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 17:56

Дали има Вселената крај? Suspect Кај и е? confused Ваши теории, мислења и тако даље, овде! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 18:11

Според мене нема...
Имаше една теорија, или еден микс на теориите на Њутн за акција реакција, и теоријата за големата експлозија. Вели, со Биг Бен, или големата експлозија почнале да се создаваат планетите и другите вселенски тела, така што парчињата од таа маглина се рашируваат и рашируваат низ универзумот и создаваат нови тела. Тука се вмешува Њутн Smile
Кога ќе престане ширењето на Биг Бен, по 3тион њутнов закон, вселенските тела ќе почнат да се враќаат кон првобитната точка на создавање. Се додека не се вшмукани, и настане нова експлозија, па така циклино се шири и собира универзумот... Односно нема крај...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 18:21

ако не ти пречи да те поправам! се вика биг Бенг а на нашки преведено не е големата експлозија туку големиот прскот! Smile така го викаат астрономите! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 18:39

Moscow_BoY напиша:
Според мене нема...
Имаше една теорија, или еден микс на теориите на Њутн за акција реакција, и теоријата за големата експлозија. Вели, со Биг Бен, или големата експлозија почнале да се создаваат планетите и другите вселенски тела, така што парчињата од таа маглина се рашируваат и рашируваат низ универзумот и создаваат нови тела. Тука се вмешува Њутн Smile
Кога ќе престане ширењето на Биг Бен, по 3тион њутнов закон, вселенските тела ќе почнат да се враќаат кон првобитната точка на создавање. Се додека не се вшмукани, и настане нова експлозија, па така циклино се шири и собира универзумот... Односно нема крај...
абе има на дискавери саенс емисии за тоа како настанал универзумот. ако фатите глејте се ке ви се разјасни . дури има и емисија за ворп погон Laughing несо како се патува со ворп погон со се случува. глејте ептен се добри...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 18:40

Да само беше нешто од тоа докажано...
Се се предпоставки...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 18:46

Markou напиша:
Moscow_BoY напиша:
Според мене нема...
Имаше една теорија, или еден микс на теориите на Њутн за акција реакција, и теоријата за големата експлозија. Вели, со Биг Бен, или големата експлозија почнале да се создаваат планетите и другите вселенски тела, така што парчињата од таа маглина се рашируваат и рашируваат низ универзумот и создаваат нови тела. Тука се вмешува Њутн Smile
Кога ќе престане ширењето на Биг Бен, по 3тион њутнов закон, вселенските тела ќе почнат да се враќаат кон првобитната точка на создавање. Се додека не се вшмукани, и настане нова експлозија, па така циклино се шири и собира универзумот... Односно нема крај...
абе има на дискавери саенс емисии за тоа како настанал универзумот. ако фатите глејте се ке ви се разјасни . дури има и емисија за ворп погон Laughing несо како се патува со ворп погон со се случува. глејте ептен се добри...
не морам тоа да го гледам! знам! ај да не се фалам! ама учев! Smile bounce
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 19:47

smiley Smile напиша:
Markou напиша:
Moscow_BoY напиша:
Според мене нема...
Имаше една теорија, или еден микс на теориите на Њутн за акција реакција, и теоријата за големата експлозија. Вели, со Биг Бен, или големата експлозија почнале да се создаваат планетите и другите вселенски тела, така што парчињата од таа маглина се рашируваат и рашируваат низ универзумот и создаваат нови тела. Тука се вмешува Њутн Smile
Кога ќе престане ширењето на Биг Бен, по 3тион њутнов закон, вселенските тела ќе почнат да се враќаат кон првобитната точка на создавање. Се додека не се вшмукани, и настане нова експлозија, па така циклино се шири и собира универзумот... Односно нема крај...
абе има на дискавери саенс емисии за тоа како настанал универзумот. ако фатите глејте се ке ви се разјасни . дури има и емисија за ворп погон Laughing несо како се патува со ворп погон со се случува. глејте ептен се добри...
не морам тоа да го гледам! знам! ај да не се фалам! ама учев! Smile bounce

абе со корчагинци нема заебанција сите све си знаат afro
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 19:48

хахаха! да бе! ама мислам дека сум единствена! Smile живот! ме фати сафра! и си поднаучив за ворп! закон ствар!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 19:52

smiley Smile напиша:
хахаха! да бе! ама мислам дека сум единствена! Smile живот! ме фати сафра! и си поднаучив за ворп! закон ствар!

eпа ај чим е така да не бидеш само ти дај кажи ни и на нас од каде да земеме да си научиме за борп зашо и мене стварно ме става на мислење од време на времеstudy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 19:59

можеш да одиш на мактрек т.е. на http://maktrek.blogspot.com/ а јас повеќето информации ги научив од таму! ќе се снајдеш! се надевам! ако не барај ќе ти дадам директен линк! инаку остатокот од стар трек ентерпрајз и од филмовите ми е! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 20:01

хаха ок ај ке го прелистам! фала тиWink study
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Вто Јан 16 2007, 20:08

ништо! затоа сме тука! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Чет Јан 18 2007, 14:23

интересни работи има овде мора да се каже !! фала ти смајли уште еднаш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Чет Јан 18 2007, 16:53

која глеа Star Trek не мора да чита на мактрек за ворп така ли е smiley? Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Чет Јан 18 2007, 16:56

маркоу прочитај погоре да видиш дека и smiley читала за ворпот на мак трек ... и не се прај многу мангуп Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Чет Јан 18 2007, 19:16

da tocno! ama sea jas sakav nesto poise da znam! zatoa! toa ne me prai nerd taka? Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Чет Јан 18 2007, 19:52

не нема врска, кој рече такво нешто ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Пет Јан 19 2007, 21:14

smiley Smile напиша:
da tocno! ama sea jas sakav nesto poise da znam! zatoa! toa ne me prai nerd taka? Rolling Eyes
не бе шо ти е! ако сакаш да дознаеш нешо и прочиташ негде за тоа не значи дека си nerd! Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Пет Јан 19 2007, 21:18

а ок! фала! ме утешивте! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Саб Јан 20 2007, 01:45

абе зашто би помислиле дека си nerd искрено ... што те натера да помислиш така ... да ти кажам малце и почуствував вина што така помисли ... :S
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Саб Јан 20 2007, 16:03

nemoj taka! aj sea vratete se na temata!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Саб Јан 20 2007, 17:42

smiley Smile напиша:
nemoj taka! aj sea vratete se na temata!

ok sorry ако те навредив ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   Саб Јан 20 2007, 17:51

не ме навреди, ама ова не е бош муабети! пишувај за темата!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Има ли Вселената крај?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Има ли Вселената крај?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Мистерии и религија-
Отиди до: