Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 00:14

На пример јас одма би купил Bentley ili Escalade. После би заминал Хаваите. Одма ќе ја купам куќата на Shakil Oneal и многу други работи.....

А вие што би правеле со толку пари?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 00:16

да ги земам па ке размислам ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 00:18

ќе идам на марс ке живеам ова на земјава нешо веке не ми се живее Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 17:45

И јас можи одма ќе заминам на Марс.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 18:11

да видам со која технологија!Smile јас би ги вложила 90% од нив во некои вселенски програми а со остатокот би купила мини купер, стан у Белград, викендичка у некое гермаско село, у некое фран. село.. па би одела у шопинг во Њу Јорк, Милано, Париз... па на модни недели... па би одела во Кина, Јапонија, т.е. би го шетала цел свет, и на крај ќе земам некој многу закон авион ќе одам на обука и после ќе летам над Бермудскиот триаголник да видам шо ќе ми се деси! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 20:02

па најверојатно нема да имаш многу што да видиш на бермудскиот триаголник зашо ке ти падне авионот доста брзо :S
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 20:09

ПА ЗАТОА САКАМ ДА ОДАМ!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 20:15

аа? сакаш да одиш за да ти падне авионот ... хух
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 20:16

НЕ! ЗА ДА ВИДАМ ШТО ИМА! НЕКОИ ВИКААТ ТОА Е ЗАТОА ШТО ИМАЛО НЕКОЕ ЈАКО МАГНЕТНО ПОЛЕ! А ДРУГИ ДЕКА ИМАЛО ВОНЗЕМЈАНИ! ЈАС САКАМ СО СВОИ ОЧИ ДА ВИДАМ!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 20:22

зха имам чуено дека е нешто во врска со магнетно поле и затоа се поништувале радио брановите, сателитските снимки и следења, а после тоа - БОООМ авионот некаде и неможат да го најдат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Сре Јан 17 2007, 20:22

Хехе...
Вака, прво би си купил еден многу скап смокинг. Новиот Астон Мартин, новата БМВ 7. После тоа, купувам станови у Прага, Краков, Москва. Купувам остров у грчка, градам огромна куќа Smile
Ќе се запишам на Харвард, ќе дипломирам економија и бизнис. Поголемиот дел од парите ќе ги вложам во бизнисот.
На крај нормално ќе се женам со Маша ... енд оф стори, гуд бај... Хеппели ливд афтер Smile))))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Нед Јан 21 2007, 22:31

Одма одам во некоја нормална банка ги ставам таму и живеам само од каматат. И што сакам тоа ќе си правам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 00:58

Slash напиша:
Одма одам во некоја нормална банка ги ставам таму и живеам само од каматат. И што сакам тоа ќе си правам.

ете ! реков незнам што да правам сеа за сеа со тие пари ... епа да ти кажам добра ти е идејава !! и ја би направил така !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 01:04

аааа... не! у поише банки! 1 не е сигурна!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 01:10

Што од камата... имате представа колку се 900 милиони ???
5 ќе купам замок .. Нормален човек не ги троши тие...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 01:12

е колку де ајде покажи со рацете
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 01:13

Хаха lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 01:18

па така де што ... како ни срипа ... "знаете ли колку е тоа " ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 01:21

Karate Kid напиша:
па така де што ... како ни срипа ... "знаете ли колку е тоа " ....

Па викате у банка ќе ги чувам, од камата ќе живеам...
Ехх... и друга работа... ако сакаш да ти бидат сигурни парите, а кога имаш толку сируно не би сакал да ги изгубиш, ќе ги ставиш во банка каде ти плаќаш да ги чуваат.... Трета работа... Ако ти стојат во банка парите, ти тече данок на нив...
Абе има многу заебанции тука...
Во секој случај, тоа се многу пари... немате представа колку многу Sad((
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 01:26

да да нормално дека неаме претстава кога не ни покажа со рацете Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 01:30

Karate Kid напиша:
да да нормално дека неаме претстава кога не ни покажа со рацете Sad

Ме заебаваш ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Јан 22 2007, 01:37

(го избришав постот другачие ке се искажам)
имаш право тоа се се заебанции со парите има тамо големи заплетуванја со исплаканја и слично ...
а што станува збор за тоа со рацете ... извини ако нешто го свати како што не треба искрено беше само мала шала ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Нед Фед 25 2007, 23:37

Hehehe te zaebava ogi te zaebava stef!ne mu veruvaj!!!!!!!
A inace so parive ste mnogu interesni,zelbi,zelbi,zelbi.......
Ja pravo da vi kazam da gi iamma ke gi dadam na nekoi na koj sto stvarno im trebaat,poso neam uopste bujna fantazaija za toa sto bi praela so niv....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пон Фед 26 2007, 00:27

Moscow_BoY напиша:
Karate Kid напиша:
па така де што ... како ни срипа ... "знаете ли колку е тоа " ....

Па викате у банка ќе ги чувам, од камата ќе живеам...
Ехх... и друга работа... ако сакаш да ти бидат сигурни парите, а кога имаш толку сируно не би сакал да ги изгубиш, ќе ги ставиш во банка каде ти плаќаш да ги чуваат.... Трета работа... Ако ти стојат во банка парите, ти тече данок на нив...
Абе има многу заебанции тука...
Во секој случај, тоа се многу пари... немате представа колку многу Sad((

ќе даваш доброволни прилози за да го пребиеш. башка и без тоа би дала доброволни прилози, али не на некоја организација, него лично на луѓето на кои им се потребни. значи прво би платила операција на коленцата на тоа малото девојче од преспа (што беше на бисери), би и купила едно асално куќиче на персида (don't ask!), би изградила асален рехабилитационен центар за зависници и сл.
и сеа личните желби: би си ја скоцкала ајкулата, би ги потплатила властите за да ми даат дозвола да си ја возам пред 18 год., мама и тато би ги пратила на пат околу светот за 80 дена (а мене да ми остане празна гајба у која секој ден ќе си праиме журки), би си го стаила мобилниот на сметка lol! lol! и еден куп други ствари шо ме мрзи моментално да ги набројувам...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivancelovemusic
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 26
Локација : Skopje
Registration date : 2007-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   Пет Мар 09 2007, 01:00

Hahah Very Happy So ne ... samo da gi imam Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.freewebs.com/ivance_elence/
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога би имале 900 милиони евра што би правеле..?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: