Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 F1

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: F1   Сре Јан 17 2007, 00:15

сеа сме без шуми да видиме као ке иде без баронот ја викам тапа... да чујам ваши размислувања!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Јан 17 2007, 00:20

не глеам F1, некако ептен ништо не ми се дешава ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Јан 17 2007, 00:24

е ти со глеаш жити се Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Јан 17 2007, 00:27

фудбал брат само тоа а да ти кажам у последно време неам спорт глеано ич, море искрено пред ТВ неам седнато нешто многу, или сум пред РС или надвор
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
High_Voltage
Администратор
High_Voltage

Број на мислења : 458
Age : 28
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Јан 17 2007, 13:11

Markou напиша:
сеа сме без шуми да видиме као ке иде без баронот ја викам тапа... да чујам ваши размислувања!!!

јас ти викам дека ќе биде подобро без него
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Јан 17 2007, 14:28

High_Voltage напиша:
Markou напиша:
сеа сме без шуми да видиме као ке иде без баронот ја викам тапа... да чујам ваши размислувања!!!

јас ти викам дека ќе биде подобро без него

гарант ке биде подобро ! додека он возеше се знае кој ке тепа ... он па он
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Јан 17 2007, 14:32

абе мозда ке биде боље ама никој нема да направи толку титули колку со напраи он!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Јан 17 2007, 14:37

па што ако, баш сеа ке има борба по тоа што он го направил, сите ке сакаат да освојат толку а и повеке титули од него ! брат ке биде сеа крваво ова
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Јан 17 2007, 18:04

Мене ми се здосади Ф1, ја гледав во времето на хакинен - шуми. Тоа беше формула, после тоа можеше да се обложиш дека Шуми нема да изгуби трка цела сезона, па овој шпанецов сега дојде... Ја расипаа формула, се е за пари...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Јан 17 2007, 20:37

можда, реков неам глеано Ф1 мнооогу од дамна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: F1   Чет Фед 15 2007, 22:24

sumi bese i e zakon nikoj nema da go stigne vo narednite 20 godini.No jas mislam deka F1 ke bide interesno i bez sumi.Toj pak si ostana vo ferari.F1 go napravija kako Moto GP sto go prefrlija Rosi vo drug tim.Nisto ne se znae da pocekame do mart pa posle ke pravime muabet
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: F1   Саб Мар 17 2007, 14:39

sega pocnuva novata sezona vo Formula 1 jas iskreno se nadevam deka ke bide interesna sezona
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: F1   Саб Мар 17 2007, 17:20

шознам... мислам дека би била интересна ф1 и без шуми пошо има доста јаки возачи и мисалм дека ке иам добра сезона оваа година
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: F1   Нед Мар 18 2007, 18:27

Купувањето на "лудиот Финец" се покажа како вистински потег на Ferrari. Во првата трка од сезонава, Кими покажа дека е достоен наследник на Михаел Шумахер, освојувајќи ја десеттата победа во кариерата.


Кими Раиконен во болидот на Ferrari е победник на трката за Големата награда на Австралија, првата Ф1 трка од новата сезона на Светското првенство одржана на патеката Алберт Парк во Мелбурн. Ова е десетта победа за Раиконен во неговата кариера, остварена со водство од стартот до целта.
27 годишниот Финец во болидот на Ferrari со ова докажа дека би можел да биде достоен наследник на големиот Михаел Шумахер. Вакво деби за екипата од Маранело имаше само Британецот Најџел Менсел, кој оствари триумф во Бразил во 1989 година.
Второто и третото место ги освоија возачите на McLaren Mercedes, светскиот првак Фернандо Алонсо и новајлијата во светот на октаните - Британецот Луис Хамилтон.
Актуелниот светски првак, кој оваа сезона исто така го промени тимот преоѓајќи од Renault во McLaren се мачеше во трката стартувајќи како втор, но во еден момент паѓајќи и на четврто место. Сепак, на крајот се пласираше веднаш до победникот.
Следната трка е Големата награда на Малезија на 8 април.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: F1   Пет Мар 23 2007, 20:08

Ferrari e odilcen tim i dokaza deka parite ne gi frlaat dzabe osven pobedata na Kimi i Massa od posledno mesto stigna mislam do 7 ili 6 mesto toa e odlicen tim
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: F1   Пет Мар 23 2007, 21:18

Абе формула ми е многу снобска работа. Седнале шофери вртат у круг инекој ги глеа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: F1   Пет Мар 23 2007, 21:32

Се вртат у круг ко кучиња по зајак
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Пет Мар 23 2007, 22:00

абе ај што вртат у круг, ај и тоа што некој ги глеа на ТВ, ама тие што зимаат карти за на стаза ..... го гледаат само шоферот 3сек додека поминува само покрај нив и толку .......... после саат време пак ајдееее
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: F1   Пет Мар 23 2007, 22:07

Остај таа работа дури и среќни се
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: F1   Саб Мар 24 2007, 01:57

luge pa nema li na vas da vi bide interesno ako prestignete nekoj bolid vozejki 300km/h.Toa za mene e dozivuvanje i mnogu e zakon da se gleda formula
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Саб Мар 24 2007, 21:28

оди на хиподром и глеј коњи како трчаат, по креативно е Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: F1   Нед Мар 25 2007, 22:09

abe ne zezaj F1 e mnogu dobar sport vo sporedba so kriket,golf i nekoi slicni
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: F1   Нед Мар 25 2007, 22:10

Тоа не се спортови тоа ти е рекреација
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Нед Мар 25 2007, 22:10

пре би играл голф него да идам да глеам Ф1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Месија
ново членче
ново членче


Број на мислења : 5
Age : 33
Registration date : 2007-03-29

ПишувањеПредмет: Re: F1   Чет Мар 29 2007, 19:00

Proof напиша:
Тоа не се спортови тоа ти е рекреација

Пруф другар, седни во Ферари, и крени 320 км/ч и да видиш дали е рекреација..

Еден од моите најомилени спортови, тоа е октанскиот циркус..Многу возбудувања, посебно сега кога замина Шумахер, имаме нова борба меѓу статичниот Алонсо, и експлозивниот Кими Раиконен, кој сега доби ВИСТИНСКА МАШИНА за да го докаже својот ВОНСЕРИСКИ квалитет..ТОЈ Е ОЛИЦЕТВОРЕНИЕ НА СЕНА НА ПАТЕКАТА, и мислам дека ќе биде многу интересно годинава..Првата битка ја доби Кими, ајде да видиме ќе заврши војната...

Напред Кими Раиконен....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: F1   

Вратете се на почетокот Go down
 
F1
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: