Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 F1

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Чет Мар 29 2007, 21:15

Јас сум бил, сум и ќе бидам за Ферари...
За мене најинтересна Ф1 беше кога беа дуелите меѓу Шумахер и Хакинен... Ниту се сеќавам на Сена, ниту на некој друг... Меѓутоа да се нарече Ф1 рекреација мислам дека срамно... Како што рече Месија, треба да се има големи големи му** за да седнеш во болидот, да се биде ладен како шприцер и треба невиден талент кој ќе се развива со многу работа.
Татко му на Шуми му изградил патека кога Шуми имал 3-4 години... од тогаш не е станат од кола...
Во секој случај ќе биде интересно годинава, особено ако отидам во Истамбул !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: F1   Чет Мар 29 2007, 22:10

Moscow_BoY напиша:
Јас сум бил, сум и ќе бидам за Ферари...
За мене најинтересна Ф1 беше кога беа дуелите меѓу Шумахер и Хакинен... Ниту се сеќавам на Сена, ниту на некој друг... Меѓутоа да се нарече Ф1 рекреација мислам дека срамно... Како што рече Месија, треба да се има големи големи му** за да седнеш во болидот, да се биде ладен како шприцер и треба невиден талент кој ќе се развива со многу работа.
Татко му на Шуми му изградил патека кога Шуми имал 3-4 години... од тогаш не е станат од кола...
Во секој случај ќе биде интересно годинава, особено ако отидам во Истамбул !
Прва работа Аиртон Сена починал уште пред да се родиш така да нема шо да се сеќаваш. Второ точно дека најјак дуел беше оној на Шуми и Хакинен. Треба талент али треба да гледаш и 3 кривини унапред
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Чет Мар 29 2007, 22:16

Добро де... Што има врска.. И Меџик Џонсон се прензионирал пред да се родам... Па пак му ги иам гледано пола утакмици...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
High_Voltage
Администратор
High_Voltage

Број на мислења : 458
Age : 28
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: F1   Чет Мар 29 2007, 22:48

и аиртон сена не умрел пред да се роди он, туку 1994. кога не знаеш не треси
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Чет Мар 29 2007, 23:19

High_Voltage напиша:
и аиртон сена не умрел пред да се роди он, туку 1994. кога не знаеш не треси

lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: F1   Чет Мар 29 2007, 23:36

High_Voltage напиша:
и аиртон сена не умрел пред да се роди он, туку 1994. кога не знаеш не треси
Па ваљда не глеал Ф1 на 3 години бе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Пет Мар 30 2007, 13:26

Ај што се зезна се зезна... Убаво ти рече Напон, ако не знаш не кажувај дезинформации...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Апр 04 2007, 12:54

Првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун размислува за зголемување на календарот за уште три трки. Вака, светското првенство наместо досегашните 17 би имало 20 трки.
Како можни земји домаќини на новите трки се спомнуваат Индија, Мексико, Русија и Јужна Кореја. Еклстоун најавува и можност за одржување на ноќна трка во Азија.
"Ноќната трка би била одлична за Азија. Тоа би бил вистинси спектакл, а трката би се одвивала во идеален термин за телевизиски пренос во Европа" - изјави тој.
Шефот на "октанскиот циркус" додаде дека ниту една од трките нема обезбедено место во календарот, потврдувајќи дека на Французите им се заканува исфрлување од календарот доколку не ги задоволат сите критериуми.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: F1   Нед Апр 15 2007, 21:29

A успеа Маса да зачува прво место, ама овој Хамилтон е многу ѕвер. Дебитант 3 место, втора трка 2 место. Сеа сакав да победи он ептен мерачки ќе беше. Како и да е има одлична кариера прад себе човекот и мислам дека сеа формула ке стане многу поинтересно да се следи.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: F1   Пон Апр 16 2007, 19:59

се ок али ова шо го постигнува хамилтон некако ми навестува дури и подобар човек од шуми ама ссе разбира со тек на времеVery Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: F1   Пон Апр 16 2007, 20:19

Па затоа викам дека сега станува формула поинтересно. Уствари како и секој друг спорт, новите генерации се се подобри и подобри.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: F1   Чет Апр 19 2007, 22:33

Со Шуми не си играјте играчки како него возач нема да се роди
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: F1   Пон Апр 23 2007, 22:34

така е бе перце, се согласувам, овие нека зборат против шуми ама таков нема да има ДА ЗНАЕТЕ!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: F1   Вто Апр 24 2007, 20:28

абе знаете шо јас мислам дека би требало у топик ф1 после секоја трка да се сенднува најнова табела од најновите резултати е сеа усе да се нафатии да го праи тоа супер има некој таков ?????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Вто Апр 24 2007, 23:43

ке биде .... само да најдам од каде да наогам такви работи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Апр 25 2007, 11:54

јас имам направено табела во excel за евиденција кој како стои со бодови ова она, а сеа кажете само како да ја сендам на странава??
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: F1   Сре Апр 25 2007, 12:27

зашто на екесел море дај вамо од кај си нашол и ја ке ја ставам на форум!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: F1   Нед Мај 13 2007, 19:26

Епа се гледа дека Маса им одржа лекција на Мекларен.На Кими му се случи несто што не требаше да се случи.Во секој сличај Скудерија одржа лекција.Поздрав до сите фанови на Ферари
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: F1   

Вратете се на почетокот Go down
 
F1
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: