Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Смртта и што после?

Go down 
АвторПорака
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 01:49

Знаеме дека сите еден ден дали порано или покасно ќе да умреме. Но дали сте се запрашале што следува после смртта јас многу често си го поставувам тоа прашање но не можам да си одговорам. Некои мислат дека после телото останува на земјата душата оди во рајот или во пеколот ама јас не верувам во тоа, некои мислат дека после смртта е исто како кога спиеме без да сонуваме и слично....Давајте ваше мислење за тоа што следува после смртта.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 01:54

neap poima sto sleduva! nikoj ne znae! ama ne sakam da pisuvam na ovaa tema! aaaaaaaa! mornicavo mi e!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 02:18

smiley Smile напиша:
neap poima sto sleduva! nikoj ne znae! ama ne sakam da pisuvam na ovaa tema! aaaaaaaa! mornicavo mi e!

Се плашиш од смрт?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zoko
Модератор
avatar

Број на мислења : 196
Age : 28
Локација : далеку во облаците
Registration date : 2006-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 02:35

Odsekogas covekot se zaprasuval sto posle sudniot moment ama bidejki od tamu nikoj ne se vratil odgovorot nikoj ne go znae i na nas niso drugo ne ni ostanuva osven da pretpostavuvame, a koga sme veke kaj pretpostavkite gi ima mnogu nekoi zborat deka postoi reinkarnacija, nekoi veruvaat vo crkovnoto ucenje(rajot i pekolot) nekoi veruvaat vo zadgroben zivot vo adot & etc....etc ja stvarno najcesto koa nemozam da zaspija so ponataka posle sudniot mig ali stvarno neznam so da kazam bas citav po internetov deka nekoi naucnici ispituvale i utvrdile deka covekot ima dusa koja ima tezina od okolu 2/3 grama i deka pri covekovata smrt dusata go napusta teloto(sekako ova bese pretstaveno kako epohalno odkritie pokrieno so epten dobra kampanja i nekoi merenja od eksperimenti koj za mene bea i pomalce banalni) btw ja mislam deka i poveke od prirodno e da se plasis od smrtta zasto taa e znakot koj ke go odbelezi tvoeto postoenje i mislam deka nema covek koj ne se plasi od smrtta no sekako na nacin koj ne ja zagrozuga tvojata psiha za normalno obavuvanje na zivotnite procesi, a uste vo antikata mozeme da vidime kako zavrsija lugeto koi ne se plase od smrtta odnosno onie koi sto sakaa da ja nadvladeat (gilgames...) naprotiv so toa nisto ne dobija osven prerana smrrt i ne ostvaruvanje na celite za koi sto ziveeme.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 02:41

Јас не се плашам од смртта озблино.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 14:11

woooooo морничава тема а ... неам коментар за сеа, а богами и го неам искусено искуството да загинам за да ви кажам што се дешава после тоа Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 15:35

Ај коа ќе умрам ќе ви кажам како е
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 15:58

Proof напиша:
Ај коа ќе умрам ќе ви кажам како е

Паметно како што велиш ти.Smile lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 15:59

Со целосен извештај ќе дојдам не се секирајте
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 17:42

Можи некој од нас побрзо ќе замини од тебе.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 18:03

zoko напиша:
Odsekogas covekot se zaprasuval sto posle sudniot moment ama bidejki od tamu nikoj ne se vratil odgovorot nikoj ne go znae i na nas niso drugo ne ni ostanuva osven da pretpostavuvame, a koga sme veke kaj pretpostavkite gi ima mnogu nekoi zborat deka postoi reinkarnacija, nekoi veruvaat vo crkovnoto ucenje(rajot i pekolot) nekoi veruvaat vo zadgroben zivot vo adot & etc....etc ja stvarno najcesto koa nemozam da zaspija so ponataka posle sudniot mig ali stvarno neznam so da kazam bas citav po internetov deka nekoi naucnici ispituvale i utvrdile deka covekot ima dusa koja ima tezina od okolu 2/3 grama i deka pri covekovata smrt dusata go napusta teloto(sekako ova bese pretstaveno kako epohalno odkritie pokrieno so epten dobra kampanja i nekoi merenja od eksperimenti koj za mene bea i pomalce banalni) btw ja mislam deka i poveke od prirodno e da se plasis od smrtta zasto taa e znakot koj ke go odbelezi tvoeto postoenje i mislam deka nema covek koj ne se plasi od smrtta no sekako na nacin koj ne ja zagrozuga tvojata psiha za normalno obavuvanje na zivotnite procesi, a uste vo antikata mozeme da vidime kako zavrsija lugeto koi ne se plase od smrtta odnosno onie koi sto sakaa da ja nadvladeat (gilgames...) naprotiv so toa nisto ne dobija osven prerana smrrt i ne ostvaruvanje na celite za koi sto ziveeme.
ахм! јас мислам дека тоа разликата помеѓу тежината на жив и на мртов човек изнесува 21грам! има таков филм! е сеа не го препорачувам да го гледате со шон пен е ама ако ви се гледа слободно! а и мислам дека мачор ти само викаш не се плашиш од смртта! ама чоек замисли! да си умреш девица? или без некои работи кои си ги посакувал? верувај се плашиш! и јас се плашам! всушност ако не се плашиш од смртта значи немаш за што да живееш! немаш цели во животот! а животот има цел! ако не беше смртта никој немаше да се брза да си ги оствари! и така натаму! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 20:19

smiley Smile напиша:
ако не беше смртта никој немаше да се брза да си ги оствари! и така натаму! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

еј а ние се залетавме да постигнуваме некоја цел ... седиме цел ден на форумов и тепаме време
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Сре Јан 17 2007, 20:21

ЌЕ ИМАШ ПОНАТАКА У ЖИВОТОТ НЕКОЈА ЦЕЛ! НЕ ВИКАМ СЕА! АМА ПОНАТАКА!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   Нед Апр 29 2007, 12:04

Абе после ништо, ќе спиеме без да сонуваме!Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Смртта и што после?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Смртта и што после?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: