Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Дали постои живот на друга планета?

Go down 
АвторПорака
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Дали постои живот на друга планета?   Сре Јан 17 2007, 02:24

Сигурен сум дека сте се запрашале дали некаде на друго место подалеко од земјата пости живот. Јас мислам дека постои жибот некаде. Можеби во некој друг сончев систем. Давајте ваши мислења на оваа тема.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Сре Јан 17 2007, 14:16

ГАРАНТ постои некаде живот не е возможно само ние да сме живи суштесва во целиот универзум, може и на околните планети има живот и тој не зависи од фактори за живот како нашите така да ако продолжиме да бараме такви фактори(пример вода) на другите планети за да најдеме живот, доста е голема веројатноста и да не најдеме никакво живо суштество
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Сре Јан 17 2007, 14:20

Karate Kid напиша:
ГАРАНТ постои некаде живот не е возможно само ние да сме живи суштесва во целиот универзум, може и на околните планети има живот и тој не зависи од фактори за живот како нашите така да ако продолжиме да бараме такви фактори(пример вода) на другите планети за да најдеме живот, доста е голема веројатноста и да не најдеме никакво живо суштество
се согласувам со тебе, но на планетите од нашиот сончев систем нема живот бидејки тоа е докажано со набљудувања од сателити. а иначе да нема шанси да сме сами во универзумот!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Сре Јан 17 2007, 14:34

а можеби и ни треба уште набљудувања за да го докажеме тоа ... се е брат овде една гооолема енигма неможе да се каже нешто дека е докажано и готово така ке биде од денес па татака
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Сре Јан 17 2007, 15:56

Karate Kid напиша:
а можеби и ни треба уште набљудувања за да го докажеме тоа ... се е брат овде една гооолема енигма неможе да се каже нешто дека е докажано и готово така ке биде од денес па татака
Согласувам со тебе !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Сре Јан 17 2007, 17:44

Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Сре Јан 17 2007, 18:05

постои! дури можно е да постои и живот на марс ама само некој едноклеточен! што не е некоја интелигенција! иначе на темава не и е овде место! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Сре Јан 17 2007, 20:04

па реков јас има огромен број енигми тамо и не се знае тачно што се има надвор од земјината атмосфера
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Сре Јан 17 2007, 20:53

барањето живот се засновува на условите со им е потребно на организмите на Земјата, а ако постојат некои мутанти тоа е друго... тоа е она со го збори карате кид
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Чет Јан 18 2007, 13:49

мутанти ?? тоа во споредба со нас би биле мутанти ! тоа е можда само некој друг вид организам и како таков си опстојува ... не значи дека тој живот е МУТАНТ !! така си се приспособил да живее на тоа место само
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Чет Јан 18 2007, 15:30

Искрено и не ми е гајле дали има...
Иначе читав негде за сликава, пишуваше дека не е реална, т.е не е ванземјанец сликаниот Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Чет Јан 18 2007, 16:42

Karate Kid напиша:
мутанти ?? тоа во споредба со нас би биле мутанти ! тоа е можда само некој друг вид организам и како таков си опстојува ... не значи дека тој живот е МУТАНТ !! така си се приспособил да живее на тоа место само
добро бе тоа беше онака метафорично Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Чет Јан 18 2007, 16:49

Markou напиша:
Karate Kid напиша:
мутанти ?? тоа во споредба со нас би биле мутанти ! тоа е можда само некој друг вид организам и како таков си опстојува ... не значи дека тој живот е МУТАНТ !! така си се приспособил да живее на тоа место само
добро бе тоа беше онака метафорично Smile

еее сановаган !! ке вииш ти !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   Саб Апр 28 2007, 21:26

Постои
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали постои живот на друга планета?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали постои живот на друга планета?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: