Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Народна музика и ора.

Go down 
+2
Karate Kid
..::MA4OR::..
6 posters
АвторПорака
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
..::MA4OR::..


Број на мислења : 126
Age : 30
Registration date : 2007-01-13

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 13:38

Јас ја мразам народната музика и ората ни едно не знам да играм. Ме вади од такт. Имам еден другар од тука има 15 и само народна слуша и навистина не можам да го сватам.
Овде коментирајте ја народната музика и орото, и колку често слушате народно и играте оро.
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 14:13

види и тоа е музика како музика и ако опстојала толку време стварно е значи добра. сите имаме и слобода на избор така да ако не ти фаќа уво тебе не значи дека не е добра или нешто, на кој му се свиѓа нека слуша и нека си ужива
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou


Број на мислења : 168
Age : 32
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 14:29

..::MA4OR::.. напиша:
Јас ја мразам народната музика и ората ни едно не знам да играм. Ме вади од такт. Имам еден другар од тука има 15 и само народна слуша и навистина не можам да го сватам.
Овде коментирајте ја народната музика и орото, и колку често слушате народно и играте оро.
абе чоек како моес да казес дека народната музика ја мразис!!! тоа е белег на еден народ! и ја не знам ора да играм ама бар ми се допаѓа мелодијата! баш вчера на радио даваа македонски народни песни и право да ти кажам ги слушав со задоволство!!!
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 14:35

ееј сеа баш со некое големо задоволство и не ги слушам ама музика си е и тоа, на кој му иде по душа си ја слуша
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou


Број на мислења : 168
Age : 32
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 14:42

Karate Kid напиша:
ееј сеа баш со некое големо задоволство и не ги слушам ама музика си е и тоа, на кој му иде по душа си ја слуша
епа мене пеер ми иде
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 14:52

е убаво де слушај не викам не ...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
..::MA4OR::..


Број на мислења : 126
Age : 30
Registration date : 2007-01-13

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 16:05

МЕНЕ МЕ НЕРВИРА НАРОДНАТА МУЗИКААААА.
Вратете се на почетокот Go down
zoran
ново членче
ново членче



Број на мислења : 4
Age : 34
Registration date : 2007-01-17

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 19:43

ovaj drugarti od 15 god mene mi e brat a i mene me vadi od takt ko ke pusti narodna mi idi da te ubijam najgolem klosar e dajte narode pomognete da go ubijam me nervira.
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 19:48

Како можете да кажете дека народната музика ве нервира и дека не ја сакате ? Ваше е дали ќе ја слушате или не, меѓутоа таа представува белег на еден народ. Не викам дека јас слушам народна музика, ама не е во ред да се вели дека не чини...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 34
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedСре Јан 17 2007, 19:49

Moscow_BoY напиша:
Како можете да кажете дека народната музика ве нервира и дека не ја сакате ? Ваше е дали ќе ја слушате или не, меѓутоа таа представува белег на еден народ. Не викам дека јас слушам народна музика, ама не е во ред да се вели дека не чини...
точно бре! тоа не е у ред! сеа јас металка ама поштуем! не сум до толку кретен па да ја ругам нашата култура! No
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_minipostedЧет Јан 18 2007, 14:14

Moscow_BoY напиша:
Како можете да кажете дека народната музика ве нервира и дека не ја сакате ? Ваше е дали ќе ја слушате или не, меѓутоа таа представува белег на еден народ. Не викам дека јас слушам народна музика, ама не е во ред да се вели дека не чини...

па тоа зборам цело време .... неможеш да кажеш дека е лоша можеш само да си кажеш дека не слушаш таков стил, на крај краева тоа е култура
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Sponsored content





Народна музика и ора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика и ора.   Народна музика и ора. Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
Народна музика и ора.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Музика и Ноќен живот-
Отиди до: