Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Тајсон сака да се проба со Роки

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Тајсон сака да се проба со Роки   Пет Јан 19 2007, 16:33

Тајсон сака да се проба со Роки

Силвестер Сталоне го одбил барањето на Мајк Тајсон да учествува во 6-то продолжение од Роки како главен негативец, од многу човечка и разбирлива причина - му било страв да не го убие.

"Мајк сакаше на филмот да боксува со мене, меѓутоа сметам дека тоа е лоша идеја. Знам дека не сум млад, меѓутоа се уште сум премногу млад за да умрам," изјавил Сталоне.

И покрај првичната "корпа," Тајсон бил упорен и уште неколку пати го контактирал Сталоне за улогата. На крајот Сталоне попуштил и му понудил на Тајсон улога во филмот, но само како дел од публиката во салата.

Освен реалниот страв на главниот лик, како причина поради која Тајсон не добил поголема улога во филмот, се наведува и неговата повеќе од очигледна надмоќност во однос на Сталоне, што значително би ја намалило "реалноста и уверливоста" на филмот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тајсон сака да се проба со Роки   Пет Јан 19 2007, 17:43

фино! јас се уште го немам гледано Роки Балбоа (така се вика) ама планирам! Деновиве ќе го гледам The Good Shepard па ќе пишам нешто и за тој филм. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тајсон сака да се проба со Роки   Пет Јан 19 2007, 17:54

Јас дома го имам, ќе го гледам денес. Го има гледано некој да ми каже дали е добар ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тајсон сака да се проба со Роки   Пет Јан 19 2007, 17:58

за роки балбоа зборш? мене ми кажаа дека е добар и дека само малку пред крај на филмот имало бокс! само тоа знам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Тајсон сака да се проба со Роки   Саб Јан 20 2007, 18:24

за ова глеам нема нешто коментари! дали може да го префрлам у филмски вести? или да ја заклучам темава?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тајсон сака да се проба со Роки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тајсон сака да се проба со Роки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: