Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 izvestuvanja!!!!!!!

Go down 
АвторПорака
zoko
Модератор
avatar

Број на мислења : 196
Age : 28
Локација : далеку во облаците
Registration date : 2006-10-30

ПишувањеПредмет: izvestuvanja!!!!!!!   Пет Јан 19 2007, 16:42

Јавното сообраќајно претпријатие - Скопје информира дека од 22 јануари (понеделник) режимот на сообраќај на градските и приградските линии на потегот од Транспортен центар до Комплексот банки ќе се промени. При тоа сите автобуси што ги опслужуваат градските и приградските линии, а поаѓаат од Терминалот кај Транспортен центар нема да застануваат на постојката што се наоѓа под Транспортниот центар во правец од населба Аеродром кон Центар.На постојката кај Комплекс банки во правец од населба Аеродром кон Центар застанувањето на автобусите од градските линии ќе биде на сегашната локација додека на приградските автобуси ќе биде 50 метри понапред од оваа локација која ќе биде прописно обележана, се наведува во соопштението на ЈСП - Скопје.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: izvestuvanja!!!!!!!   Нед Апр 29 2007, 12:03

Глупости!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
izvestuvanja!!!!!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: