Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Стар Трек на ТВ!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 19:22

http://www.petitiononline.com/pet/petition.html
За сите што сакаат да ги гледаат Стар Трек серијалите кај нас на ТВ нека се потпишат на петицијава! Однапред Ви благодарам! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 19:29

еј ајде де, се потпишав веќе Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 19:34

ако де! ова е и за другите членови! фала многу што се потпиша! многу фала!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 19:36

Добро бе смајли мораше маил да ми праќаш Smile)))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 19:37

да! извини! на сите у именик им пратив!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 19:40

Се шалам... Знам дека си голем фан на Стар Треик Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 19:48

Ајде малце поддршка за смајлиииии Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 19:51

Смајли за капетан на Ентерпрајз !!! cheers cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 19:59

Moscow_BoY напиша:
Смајли за капетан на Ентерпрајз !!! cheers cheers cheers

хахаха, добра идеја. Само мислам дека Смајли и друг брод би напраила со ворп 10ка Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 20:35

smiley и ја се потпишав пошо и јас сум фан на Star Trek (btw ке мозе ја да бидам нешо 1st officer као Chakotey на твојот брод со ворп 10 lol! )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 21:31

може number one ќе ми бидеш! Па искрено можам да помогнам во конструкција на таков брод! Само дај ми ги потребните ствари и воала! Smile колку гласа има до сега?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пет Јан 19 2007, 23:10

да може Riker, а иначе малку гласа има на ова, ни 100 нема... Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 00:37

ај и јас опнав потпис
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 02:11

YAY станаа 103 со мојот потпис Very Happy дајбоже да се одобри ова да си геламе Стар Трек на ТB пак Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 02:42

ај ај ќе биде, па после и брод4е ќе си праиме Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 10:55

ке може и ја да дојдам на бродот ? Laughing немора да имам некоја функција само да не идам у школо Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 12:14

ке бидеш crewman, ако не ти пречи Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 16:12

Karate Kid напиша:
ке може и ја да дојдам на бродот ? Laughing немора да имам некоја функција само да не идам у школо Laughing
Може! Да ко што викаат ќе бидеш crewman! Ако сакаш може да те ставиме келнер да бидеш! Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 17:13

Ја ќе дојдам ( ваљда може нели? ) само ако има некој као Трип, или боље од него Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 17:22

Сите може да дојдете ама прво ќе ве обучувам! Симон4е! Ти сакаш ли да бидеш доктор? Знам беше у прва помош! Затоа!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 17:51

не несакам келнер може на пример да бидам фитнес тренер на бродот да ја одржувам кондицијата на екипажот додека сме у бродот Very Happy(незнам дали имаше ваков чоек у стар трек, а ако нема еве предлог да стаите еден - мене Cool Cool Cool )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 18:13

нема таков! а сакаш ли тактички офицер? многу оружје! а? баш си тепач! а?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 18:23

јас имам представа како да изглеа! значи вака! 15 катови! нормално на 1то ниво ќе биде мостот, мојата соба за состаноци, мензата за офицерите (значи за тие поважните), мојата менза (си имам лична) и тоа! после понатака имам уште планови ама кажете дали ова е добро?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 18:26

он ќе биде као Tuvok или Malcolm Reed или оној од MACOS Mayor Hayes
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 18:27

како кој сака!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Стар Трек на ТВ!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: