Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Стар Трек на ТВ!

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 18:28

а супер е да бидеш како MACOS Mayor Hayes! Тие многу ги сакав! Штета загина! Душа!! А па за Трип да не зборам! Колку време го жалев! Sad Sad Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 18:46

ееееее стварно ич не очекував дека ке умре Трип
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 18:51

абе знаеш шо? ја планирав да праиме брод од discovery класата! посто имаат 2 ворп реактора! еден резерва! и ако бидеме на yellow ili red alert ќе се вклучи помошниот па може да се одвои бродот и по 2 половини со по еден ворп реактор! дури може и да слета на површина на некоја планета!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 18:54

Што зборите бе луѓе каков брод ?
Ако сте да направиме еден боинг пишете Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 18:56

еве како треба да изглеа брод од дискавери класа!
Deck Layout

Deck 1

 • Captain's Ready Room
 • Main Bridge
 • Observation Lounge
 • Science Lab 1

Deck 2
 • CO's Quarters
 • XO's Hot Tub
 • Astrometrics 1
 • Environmental Controls
 • Geophysics Lab 1
 • Life Support
 • Mission Module (interchangeable)
 • Stellar Cartography 1

Deck 3
 • Antimatter Storage Pods
 • CO Quarters
 • Conference Room
 • Briefing Rooms
 • Diplomatic Communications Facility
 • EPS Support
 • Gymnasium
 • Life Boats
 • Senior Officers Quarters
 • Transporter Room 1 and 2
 • VIP Quarters
 • XO Quarters


  Deck 4
 • 2 Dorsal Type X Phaser Arrays (50 emitters per array)
 • Antimatter Injector Reactors
 • Biochemistry Lab
 • Bioscience Lab 1
 • Forward Torpedo Launcher
 • Genetics Lab
 • Microbiology Lab
 • Phaser Batteries
 • Torpedo Magazine
 • Science Lab 2
 • Sick Bay
 • Upper Computer Core
Deck 5

 • Arboretum
 • Astrometrics 2
 • Engineering Support Labs
 • Holodecks 1 and 2
 • Junior Officers' Quarters
 • Main Engineering
 • Power Distribution
 • Quantum Physics Lab 1
 • Science Lab 2
 • Stellar Cartography 2
Deck 6

 • Cargo Bay 1 and 2
 • Crew Quarters
 • Impulse Reactors
 • Main Sickbay
 • Medical Labs
 • Officer's Mess
 • Shuttle Bay
 • Shuttle Bay Support
 • Secondary Tractor Beam Emitters
 • Surgical Suites

Deck 7

 • 2 Ventral Type X Phaser Arrays (50 emitters per array)
 • Aft Torpedo Launcher
 • Bioscience Lab 2
 • Brig
 • Deuterium Fuel Pumps and Fill Ports
 • Deuterium Fuel Storage
 • Deuterium Injector Reactors
 • Docking Latches
 • Geophysics Lab 1
 • Science Lab 3
 • Secondary Hull Docking Latches
 • Security Office
 • Seven Forward Lounge
 • Quantum Physics Lab 2
 • Warp Core Docking Hatch
 • Warp Core Jettison Hatch
Deck 8


 • 2 Dorsal Type X Phaser Arrays (50 emitters per array)
 • Battle Bridge
 • Deuterium Fuel Pumps and Fill Ports
 • Deuterium Fuel Storage
 • Deuterium Injector Reactors
 • Docking Hatches
 • Environmental Support
 • Life Support
 • Warp Core Docking Hatch
 • Upper level Main Shuttle Bay
Deck 9

 • Battle Sickbay
 • Crew Lounge
 • Crew Quarters
 • Forward Torpedo Launcher
 • Lower Computer Core
 • Transporter Room 3 and 4
 • Lower level Main Shuttle Bay
Deck 10

 • 2 Ventral Type X Phaser Arrays (50 emitters per array)
 • Auxiliary Engineering
 • Bioscience Lab 2
 • Emergency Batteries
 • Geophysics Lab 2
 • Phaser Batteries

Deck 11


 • Aft Torpedo Launchers
 • Antimatter Injector Reactors
 • Deflector Control
 • Deflector Signal Processing
 • Life Boats
 • Main Deflector Dish
 • Main Deflector Field Emitter
 • Navigational Control
 • Photon and Quantum Magazine
Deck 12


 • Antimatter Fuel Pumps and Fill Ports
 • Antimatter Storage Pods
 • Cargo Bays 3 and 4
 • Mission Module (interchangeable)
 • Transporter Room 4
 • Waste Management
Deck 13


 • Auxiliary Cargo Bays
 • Hover Pods
 • Landing Legs
 • Main Tractor Beam Emitters
 • Warp Core Jettison Hatch
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 19:19

smiley Smile напиша:
Сите може да дојдете ама прво ќе ве обучувам! Симон4е! Ти сакаш ли да бидеш доктор? Знам беше у прва помош! Затоа!

Може, може, само намали брзина ти, ептен се занесе flower
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 19:25

ок! i'll drop out of warp! now on impulse!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 19:30


 • Chimera-class-- Light Researcher
 • Darwin-class --Medium Frigate
 • Discovery-class --Medium Observer
 • Kearsarge-class --Medium Cruiser
 • Maverick-class --Medium Dreadnought
 • McCoy-class --Medical Frigate
 • Nimitz-class --Heavy Dreadnought
 • Pendragon-class --Medium Battlecruiser
 • Phoenix-class --Medium Cruiser
 • Trafalgar-class --Tactical Destroyer
 • Viking-class --Heavy Explorer

овие класи доаѓаат во предвид само ти кажувам дека дискавери е најдобра класа! докажано!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Саб Јан 20 2007, 20:11

smiley Smile напиша:
абе знаеш шо? ја планирав да праиме брод од discovery класата! посто имаат 2 ворп реактора! еден резерва! и ако бидеме на yellow ili red alert ќе се вклучи помошниот па може да се одвои бродот и по 2 половини со по еден ворп реактор! дури може и да слета на површина на некоја планета!
знаеш шо? ја не знам таква класаSuspect еве дури барам н а нет ама не мозам да најдам Sad ако мозе да ми даес слика или линк да го видам?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Нед Јан 21 2007, 00:01

на нет така тешко ќе најдеш! јас сум член на една страна! еве линк!
http://www.star-fleet.com/ed/tm/discovery.html
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Нед Јан 21 2007, 11:51

smiley Smile напиша:
нема таков! а сакаш ли тактички офицер? многу оружје! а? баш си тепач! а?

ее може !! by the fire be purged !! (у ситуацијава - by the phaser be purged !!) Cool Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Нед Јан 21 2007, 12:41

smiley Smile напиша:
абе знаеш шо? ја планирав да праиме брод од discovery класата! посто имаат 2 ворп реактора! еден резерва! и ако бидеме на yellow ili red alert ќе се вклучи помошниот па може да се одвои бродот и по 2 половини со по еден ворп реактор! дури може и да слета на површина на некоја планета!
топ е бродов зимај го одма lol!lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Нед Јан 21 2007, 19:33

ок!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 01:09

Markou напиша:
smiley Smile напиша:
абе знаеш шо? ја планирав да праиме брод од discovery класата! посто имаат 2 ворп реактора! еден резерва! и ако бидеме на yellow ili red alert ќе се вклучи помошниот па може да се одвои бродот и по 2 половини со по еден ворп реактор! дури може и да слета на површина на некоја планета!
топ е бродов зимај го одма lol!lol!

одма одма !! кај е бродот ? што се чека до сеа ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 01:22

а како мислеш да го земам! ај некој ден на јаху ќе ти објаснам се како оди!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 01:26

Јас стварно не сфаќам што праите тука, јес да не прочитав ни еден пост Smile
Али што сакате да направите ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 01:31

како ... симаш кеш една торба влагаш у продавница ...

смајли:добар ден
продавач/ка: добар ден
смајли: сакам да го зеам тој и тој брод
продавач/ка: да повелете
смајли: колку треба ?
продавач/ка: толку и толку
смајли: ок еве повелете
продавач/ка: повели млада дамо еве ви го бродот
смајли: фала многу! пријатен ден!
продавач/ка: нема гајле убаво да си летате и да се кршите од маање у меѓупланетарен простор!
смајли: да да, и на вас да ви биде исполнет денот со возбуда!

еве вака на пример ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 01:32

Moscow_BoY напиша:
Јас стварно не сфаќам што праите тука, јес да не прочитав ни еден пост Smile
Али што сакате да направите ?

абе ние праиме фори овде ај сеа нема смисла вака да упаѓате ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 18:33

еј ај кажете како оди петицијата! пошто за тоа е темата!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 27
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 19:00

Karate Kid напиша:
како ... симаш кеш една торба влагаш у продавница ...

смајли:добар ден
продавач/ка: добар ден
смајли: сакам да го зеам тој и тој брод
продавач/ка: да повелете

смајли: колку треба ?
продавач/ка: толку и толку
смајли: ок еве повелете
продавач/ка: повели млада дамо еве ви го бродот
смајли: фала многу! пријатен ден!
продавач/ка: нема гајле убаво да си летате и да се кршите од маање у меѓупланетарен простор!
смајли: да да, и на вас да ви биде исполнет денот со возбуда!

еве вака на пример ....

хахахахаха, добар дијалог Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 19:11

Хаха, а кога ќе го направите бродот ќе ме префрлите до месечината или марс ?? Smile))))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 19:12

може! само тоа за некои 15-20 години! ок?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 19:50

S|m0n4e напиша:
Karate Kid напиша:
како ... симаш кеш една торба влагаш у продавница ...

смајли:добар ден
продавач/ка: добар ден
смајли: сакам да го зеам тој и тој брод
продавач/ка: да повелете

смајли: колку треба ?
продавач/ка: толку и толку
смајли: ок еве повелете
продавач/ка: повели млада дамо еве ви го бродот
смајли: фала многу! пријатен ден!
продавач/ка: нема гајле убаво да си летате и да се кршите од маање у меѓупланетарен простор!
смајли: да да, и на вас да ви биде исполнет денот со возбуда!

еве вака на пример ....

хахахахаха, добар дијалог Laughing Laughing Laughing

e ok де беше напишано набрзина :S идев да глеам еднооки и брзав дека беке беше почнато albino
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Пон Јан 22 2007, 19:50

иначе стварно има некој инфо од петицијата ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   Вто Јан 23 2007, 16:16

до сеа има 283 потписи! ај ако имате втор маил и со тој потпишете се! фала до сите што се потпишаа, а тие што не се потпишаа нека се потпишат! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Стар Трек на ТВ!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Стар Трек на ТВ!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: