Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Помош, софтверски проблеми и совети

Go down 
АвторПорака
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Помош, софтверски проблеми и совети   Нед Окт 15 2006, 19:34

Можете да ја користите за да прашате некого доколку имате некој софтверски проблем, ви треба помош или едноставно совет.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Чет Ное 16 2006, 11:50

http://www.softladinc.co.uk/
http://www.runescape.com/
http://katz.ws
http://satanwarez.com/
suck-o.com
I-Hacked.com
WarIndustries.Com
http://www.elitematt.com/
http://www.cyber-army.org/hacktheworst/
BOYRULES.COM
http://www.triviasecurity.net/
http://users.otenet.gr/~nicktrig/nsitexz/main/links.htm
http://h4cky0u.org/
http://forum.x-access.biz/index.php?act=idx
http://www.proxz.com/proxz1.php
GovernmentSecurity.org
http://hack.startkabel.nl/k/hack/index.php?nr=1
http://www.hackr.org/level11.php
http://www.megasecurity.org/main.html
http://www.securedeath.com/
http://www.hackr.org/index.php
http://www.xroxy.com/links.htm
http://www.digitalcybersoft.com/proxylist/fresh-proxy-list.shtml?
http://www.hackersplayground.org/links.html
http://elitec0ders.net/index.htm
http://www.elitehackers.info/index.php?
http://www.sanitysecurity.com/

ova se linkovi ne bas bukvalno za softverski problemi ali imaa doba rabota vo niv ova se strani kade se naogaat po nekoj haker i takvi raboti razgledajte ne e loso
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Чет Ное 16 2006, 23:44

сеа следејќи некои правила би требало да ги бришам сите овие страниве на столе ама ај ќе се направам слеп...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Пет Ное 17 2006, 00:05

zaso be so im fali
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Пет Ное 17 2006, 00:08

па прочитај правилата...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Пет Ное 17 2006, 00:11

aj sea kazi koj pravila ako treba da baram po cel toa kako se vika ako treba da go citam cel eee daj kazi Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Пет Ное 17 2006, 00:29

Би требало овие да идат во корисни интернет страни, ама нема проблем зошто се сврзани со темата...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Саб Ное 18 2006, 20:36

Ај ја да ја отворам темава, како може да му се менува резолуција на некој видео фајл ? Малце по објаснето, го префрлив од камера во компјутер преку виндоус муви мејкер, а сакам да го работам во адобе про.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Нед Ное 19 2006, 13:38

pa ke napravis import vo adobe i kraj ili pak ako sakas od adobe fajl da napravis jpg ili bilo so ke napravis export ti teknuva
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Нед Ное 19 2006, 15:23

Ама во за да го работиш во адобе треба да смениш резолуција Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Нед Ное 19 2006, 22:50

cekaj rezolucija ili fajl so go podrzuva adobe me razbiras? ako na pr od kamerata koa ke prefrlis na disk ti se smin vo fajl da receme wma a tebe ti treba avi primer treba da si simnes konverter ti teknuva a za kakva rezolucija mi zboris ne mi e jasno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Нед Јан 28 2007, 22:01

ми треба некој decoder општо за сите видови на аудио/видови фајлови, имам ја ffd show ама не ми работи нешто како што треба. ако знае некој нешто ај ве молам пратете линк. немора тој да поддржува буквално се али барем да може да декодира поголем број на аудио/видео фајлови
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Пон Јан 29 2007, 22:22

абе ке си пишеш на гоогле со формат ти треба и ке ти даде ковертер или пак ке си пишеш универзален и се ке ти даде ке разгледаш малку ке најдешVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Вто Јан 30 2007, 09:47

да де мислев ако знаете/имате некој веке да ми ја олесните работата Very Happy да не барам сеа али нема везе ај ке пробуричкамbounce
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Вто Јан 30 2007, 13:30

абе јас имам за аудио конвертер програмче а друго немам ама ти викам се има на интернетVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Сре Јан 31 2007, 10:46

хмм што конвертер имаш за аудио ? дај да го ѕирнам Very Happy ја имам musicmatch jukebox али некако ме нервира со последниот update .... како да го заебаа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Сре Јан 31 2007, 22:39

абе јас има easy file converter никаков упдате бара ни нишо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Чет Фед 01 2007, 09:44

ок фала ај ке го симнам да го пробам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Вто Фед 20 2007, 18:28

абе кој знае да ми каже од каде да симнам драјвери за телефон?? за моторола V600 btw.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   Вто Фед 20 2007, 19:45

абе едностравно ке си пишеш на гоогле модел на телефон ке си пишеш марка и брај ако не иди на официјална страна на мобилниот и таму иди на софтвер и на дриверс
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Помош, софтверски проблеми и совети   

Вратете се на почетокот Go down
 
Помош, софтверски проблеми и совети
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Софтвер-
Отиди до: