Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Jack The Ripper

Go down 
АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 17:55

paleОваа тема е посветена на серискиот убиец од 1888 година во Англија!affraid Убиец на проститутки (5), но никогаш не е откриен вистинскиот идентитет на Џек Мевосек! What a Face Овде ставајте информации за Џек Мевосек! Suspect
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 18:06

Еве ги писмата што Џек Мевосек ги пратил до Скотланд јард!
Dear Boss,

I keep on hearing the police have caught me but they wont fix me just yet. I have laughed when they look so clever and talk about being on the right track. That joke about Leather Apron gave me real fits. I am down on whores and I shant quit ripping them till I do get buckled. Grand work the last job was. I gave the lady no time to squeal. How can they catch me now. I love my work and want to start again. You will soon hear of me with my funny little games. I saved some of the proper red stuff in a ginger beer bottle over the last job to write with but it went thick like glue and I cant use it. Red ink is fit enough I hope ha ha . The next job I do I shall clip the lady's ears off and send to the police officers just for jolly wouldn't you. Keep this letter back till I do a bit more work, then give it out straight. My knife's so nice and sharp I want to get to work right away if I get a chance. Good Luck.
Yours truly
Jack the Ripper
Don't mind me giving the trade name
PS Wasn't good enough to post this before I got all the red ink off my hands curse it No luck yet. They say I'm a doctor now ha ha.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 18:08

сеа второто (пратил наводно 3)
I was not codding dear old Boss when I gave you the tip, you'll hear about Saucy Jacky's work tomorrow double event this time number one squealed a bit couldn't finish straight off. Had not got time to get ears off for police thanks for keeping last letter back till I got to work again. -Jack the Ripper
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 18:10

еве го третото!
From hell.

Mr Lusk,
Sor
I send you half the Kidney I took from one woman prasarved it for you tother piece I fried and ate it was very nise. I may send you the bloody knif that took it out if you only wate a whil longer

signed
Catch me when you can Mister Lusk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 18:34

Уффф, гадно... Иначе писмава со крв се пишувани ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 18:41

мислам дека првото да! не сум сигурна! еве линк се за џек има! http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_the_Ripper
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 18:50

smiley Smile напиша:
мислам дека првото да! не сум сигурна! еве линк се за џек има! http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_the_Ripper

Да, а и третото види го какво е... No
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 18:52

да бе! секакви!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 19:58

По 120 години идентификуван Џек Мевосек!

По повеќе од сто години, Scotland Yard го идентификуваше најпознатиот британски колач - Џек Мевосек.

Масовниот убиец кој масакрирал најмалку пет проститутки, полицијата никогаш не успеала да го фати.

Никој не дознал кој беше тој, ниту каде е закопан. Но, истражувачите со помош на новите полициски техники успеале да го изработат профилот на монструмот.

"Застрашувачки нормален, а сепак способен за специјално злосторство" - е опишан Лондонскиот масовен убиец. По објавувањето на фотороботот, Scotland Yard истакнал дека тогашните колеги веројатно барале погрешен тип на човек.

Профилот кој го составиле водечки истражувачи, потпомогнати од полицијата, патолози, психолози... покажуваат слика на сосема обичен човек. Стар помеѓу 25 и 30 години, висок помеѓу 160 и 170 сантиметри.

Тие дури успеале да откријат и поточно на која улица живеел и како точно изгледал.

- Ова е најдалеку што можевме да стигнеме. Доволно ќе беше за да полицијата почне да чука по вратите. Со сегашните податоци со сигурност би го фатиле - заклучила Лаура Ричардс, водачот на Scotland Yard-овата анализа за крвни деликти - пренесува BBC.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Саб Јан 20 2007, 23:47

па у 1888 не баш верувам дека некој изгледал вака!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Нед Јан 21 2007, 01:22

Таква слика имаше на Точка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   Нед Јан 21 2007, 01:58

абе тоа е претпоставка! ама јас искрено па и не верувам дека (ај да не се повторувам ама морам) во тоа време така изгледале!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Jack The Ripper   

Вратете се на почетокот Go down
 
Jack The Ripper
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Мистерии и религија-
Отиди до: