Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 На ферари им треба тенк.

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: На ферари им треба тенк.   Саб Јан 20 2007, 23:19

Тенк за Кими Раиконен

Новиот
болид на Ферари ќе мора да биде направен како тенк за да го издржи
третманот што го добива од Кими Раиконен, смета поранешниот експерт за
мотори на Мекларен, Марио Илиен.„Никој не ја напрега машината повеќе, никој не ја лупа толку жестоко
од круг во круг, до самата граница на издржливост“, тврди Швајцарецот,
кој од неодамна е сопственик на Илмор, МотоГП тим.
„Од Ферари ќе мораат да му конструираат тенк на Кими ако мислат со него да ја освојат титулата.“
Раиконен дојде од Мекларен, кои по цела деценија успејаа да минат
цела сезона без победа, на местото на пензионираниот седумкратен
светски првак, Михаел Шумахер.
27-годишниот Финец, кој на двапати беше вице-првак во конкуренција
на возачи, хронично ги гореше моторите додека беше во Мекларен. Во
2003, титулата ја загуби од Шумахер за само 2 поени.
Илмор машините на Илиен, вградени во Мекларен му ги донесоа двете
титули на Мика Хакинен во 1998 и 1999 година, а и во 11 наврати имаат
триумфирано на Индијанаполис 500.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: На ферари им треба тенк.   Нед Јан 21 2007, 00:06

епа нека им е со среќа! хихи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: На ферари им треба тенк.   Нед Јан 21 2007, 11:54

ај баш ке видиме што ке смислат ... малце е заебано да се направи такво нешто а ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: На ферари им треба тенк.   Пон Фед 19 2007, 00:12

abe zavisi sega moze na mc-laren im e krivo sto go izgubija kimi.pa mora da jadat burek
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Месија
ново членче
ново членче


Број на мислења : 5
Age : 33
Registration date : 2007-03-29

ПишувањеПредмет: Re: На ферари им треба тенк.   Чет Мар 29 2007, 19:08

Night Crawler напиша:
abe zavisi sega moze na mc-laren im e krivo sto go izgubija kimi.pa mora da jadat burek

Тоа е , во право си....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: На ферари им треба тенк.   

Вратете се на почетокот Go down
 
На ферари им треба тенк.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: