Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Факти (астрономија)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Факти (астрономија)   Нед Фед 18 2007, 22:57

хух ја ни по историја неам запамтено волку датуми .... ала да ти е
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Факти (астрономија)   Нед Фед 18 2007, 22:57

фала! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Факти (астрономија)   Пон Фед 19 2007, 17:52

Единствената планета откриена од страна на американски научници е Плутон, ама Плутон не е веќе планета!!! хахаха!!! Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Факти (астрономија)   Пон Фед 19 2007, 17:55

хммм... Следната година мислам дека прстените на Сатурн ќе бидат под некој чуден агол па година дена нема да бидат видливи! Shocked ај кога ќе имам повеќе детали за ова ќе пишам!! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
martincho
ново членче
ново членче


Број на мислења : 6
Registration date : 2007-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Факти (астрономија)   Вто Фед 27 2007, 02:49

Da tocno e toa, poradi rotacijata na Zemjata okolku Sonceto a i poradi rotacijata na Saturn okolu Sonceto i okolu svojata oska, od narednata godina, sega ne znam tocno od koga ama ke nema da mozeme da gi vidime prstenite na Saturn. Potocno tie ke bidat vo horizontalna pozicija vo odnos na Zemjata i za nas nema da bidat vidlivi. Toa ke trae otprilika okolu edna godina ( za ova ne me zemajte za zbor) ama tuka nekade e. Pa taka koj gi nema videno prstenite, ako ne saka da ceka do 2010 da gi vidi pak neka doaga so nas na teren pobrzo dodeka ima sansa da gi vidi.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Факти (астрономија)   Вто Фед 27 2007, 22:06

хммм.. ај кога ќе можам јас ќе дојдам па ќе ги видам! прстените ги немам видено и многу ми е жал за тоа! ама па ај нема да се распаднат во скоро време! Smile

а и само едн прашање до тебе мартин! абе нешто не ми ја дава сликата на сајтот (слика на денот на таа мислам) т.е. Трите Сатурнови месечини Диона, Тетис и Пандора. Прекрасна фотографија Smile (19 KB) зашто вака??
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
martincho
ново членче
ново членче


Број на мислења : 6
Registration date : 2007-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Факти (астрономија)   Чет Мар 01 2007, 05:55

Некогаш прави проблем, знам и мене ми се случува да не ми отвора по нешто, не се секирај секогаш е некој проблем до серверот односно Македонски телекомуникации или МТ нет ај да ги кажам.

А за распаѓање нема да се распаднат само нема да може да ги видиме од наша перспектива.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Факти (астрономија)   Пон Апр 09 2007, 18:58

ахам. епа извини што одговарам 2 месеци подоцна но имав бан. што ќе се прави?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Факти (астрономија)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Факти (астрономија)
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Образование и Наука-
Отиди до: