Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Warcraft и неговата приказна во единствена WoW encyclopedia

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Warcraft и неговата приказна во единствена WoW encyclopedia   Чет Фед 01 2007, 13:23

за сите љубители на Warcraft и се заинтересирани за приказната на оваа игра која во моментов е најпопуларната игра а воедно и најиграна игра во светски рамнки можат да се запознаат со нејзината историја на овој линк

http://www.worldofwarcraft.com/info/encyclopedia/index.xml;jsessionid=7717564257EF0510B335A56BB8DAEF7A.08_app02

во него можете да најдете информации за историјата на сите пактови што се формирани и нивната историја како и за водачите на сите факции и пактови во светот на Warcraft, како и интересни информации за секоја раса одделно. едноставно во оваа енциклопедиа се сместени информации за сите можни работи што се споменуваат во приказната за оваа игра.
Уживајте !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Warcraft и неговата приказна во единствена WoW encyclopedia   Пет Мар 09 2007, 10:28

енциклопедијата е Update-увана, во неа се сместени и информациите кои Blizzard и употреби во изработка на Expandion-Pack-от
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Warcraft и неговата приказна во единствена WoW encyclopedia   Саб Мар 10 2007, 01:46

i jas sakam da naucam da igram dota ja imas li igrata na CD pa posle da napravime i eden natprevar
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Warcraft и неговата приказна во единствена WoW encyclopedia   Саб Мар 10 2007, 19:48

вака прво топиков е за WoW второ дота е мапа за Frozen Throne и трето на ЦД тешко да се направи тоа, треба да симињам пачови одделно мапи ова она .... заебана работа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Warcraft и неговата приказна во единствена WoW encyclopedia   Нед Мар 11 2007, 13:53

pa zatoa ne sakam da igram takvi igri dur ja dobijam igrata ke mi se odigra
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Warcraft и неговата приказна во единствена WoW encyclopedia   Пон Мар 12 2007, 00:43

тоа ТАКВИ ИГРИ ти е тотално погрешно, тоа е само мапа од една игра а бидејки играта нонстоп еволуира треба да се симињаат updates за неа, ја се кладам дека ни збор не разбираш од ова што ти зборам ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Warcraft и неговата приказна во единствена WoW encyclopedia   

Вратете се на почетокот Go down
 
Warcraft и неговата приказна во единствена WoW encyclopedia
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Компјутерски Игри-
Отиди до: